Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 26

  • 16 693
  • 183
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 46
Здравейте! Може би не е подходящо да питам в тази тема, но сякаш не ми се струва смислено да публикувам нова. Предстои ми отваряне на магазин- за сладки и подобни, тип сладкарничка, но не заведение за консумация на място, а магазин.
Искам разбира се да направя някакво откриване, но нямам никакви идеи и никога не съм присъствала. Simple Smile Дали вие сте правили нещо такова на вашите магазини и как го организирахте, какво и как се случи? Simple Smile Благодаря!

# 31
  • Мнения: 1 574
Ако е по-луксозен обекта вземаш нещо за пиене, шампанско е класиката, сладкото си го имаш, украсяваш малко и каниш няколко човека и професионален фотограф да ви нащрака за фейса. Намери човек, който си разбира от работа и знае как да заснема такива рекламни снимки и се посъветвай с него и за украсата и начина на излагане на асортимента. Важно е на снимките всичко да изглежда много добре и ненатрапчиво да се рекламира стоката. Комбинирай това и с някаква томболка с награди на страницата ви и сайта и в местните фейсгрупи. Раздай и нещо което вие приготвяте на минаващите пред обекта и заснемете и това и после задължително малки бонусчета за първите клиенти. Ако е квартално магазинче шампанското и гостите ги пропускаш и се снимаш с персонала, останалото е същото.

# 32
  • Мнения: 46
Ако е по-луксозен обекта вземаш нещо за пиене, шампанско е класиката, сладкото си го имаш, украсяваш малко и каниш няколко човека и професионален фотограф да ви нащрака за фейса. Намери човек, който си разбира от работа и знае как да заснема такива рекламни снимки и се посъветвай с него и за украсата и начина на излагане на асортимента. Важно е на снимките всичко да изглежда много добре и ненатрапчиво да се рекламира стоката. Комбинирай това и с някаква томболка с награди на страницата ви и сайта и в местните фейсгрупи. Раздай и нещо което вие приготвяте на минаващите пред обекта и заснемете и това и после задължително малки бонусчета за първите клиенти. Ако е квартално магазинче шампанското и гостите ги пропускаш и се снимаш с персонала, останалото е същото.

Благодаря много Simple Smile
Изобщо не е луксозно мястото, то дори и сама съм си персонал, тъй като се занимавам с декорирани сладки и всъщност ще си отривам собствено магазинче, в което ще предлагам моите продукти. Simple Smile Ще пусна публикация във фейсбук на страницата ми, отделно по разни групи, ще поканя приятели (да има някой да направи малко калабалък, така да се каже). Simple Smile Отделно мисля да приготвя разни неща за хапване, които по принцип ще се предлагат, малки подаръчета също, но сякаш не знам как да се държа и с хората, които пристигат, случайно минаващи или не, които всъщност не са приятелите ми. Simple Smile Какво бихте ме посъветвали и за това? Simple Smile И също, дали се очаква всичко в магазина в този ден да е безплатно или почерпката си е безплатна, сложена по масите, а там вече по рафтове/щандове, всичко си е с цени и се предполага, че човек си купува нещо, ако иска. Знам, че може да звучат тъпо въпросите ми, но никога нищо подобно не съм правила, нито съм присъствала. Искам да е приятно, "земно", готино. В същото време как протича този ден, мисля да е в почивен ден около обяд, може би 11-12ч. Simple Smile но как "приключва" също, кога приключва, изобщо не мога да си го представя. Grinning

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 13:19 от talasymche

# 33
  • Мнения: 1 574
В този случай калабалък от приятели не ти трябва Simple Smile Като си подредиш стоката просто си направи един професионален и добре промотиран и коментиран пост за социалните мрежи с асортимента и обекта, пусни си томболката и това заедно с бонусчетата за първите клиенти трябва да е добре като за начало. Подбери си обаче много добре аудиторията в соц. мр., да не се окаже че се рекламираш пред хора, които няма как да са ти потенциални клиенти.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Аз бих си поканила приятели, роднини или други хора по усмотрение и бих ги почерпила с дребни сладки, питие, мезе.Ако случайно някой мине също може да го почерпиш, но отделно може да си имаш щанд  ако някой иска да си купи за вкъщи като в деня на откриването може да предложиш отстъпка или първата седмица, която отстъпка може да рекламираш по радио, медиа предварително.Може да го направиш и следобед за да приключи навреме, а през деня да си отвориш магазинчето от сутринта.Може да направиш почерпката и следващите дни да отвориш,зависи за теб как е ок.

От подаръци няма нужда според мен.

# 35
  • Мнения: 444
Здравейте, отново! Преди време се бях допитвала до вас, относно идеята да продавам принтове на мои картини. В крайна сметка реших да трансформирам идеята в това да предлагам портрети по поръчка. Само че, се чудя как да оформя предлаганата услуга. Мисля да си направя фейсбук страница и да пусна спонсорирана реклама. Четох разни статии по темата и доколкото разбрах, трябвало да си направя първо бизнес акаунт. Не ми е съвсем ясна работата, досега не съм си правила каквато и да е страница. Не можах да намеря и предварителна информация колко би струвала една рекламна кампания за седмица, да речем (четох, че е добре за толкова време да бъде). И не на последно място, чудя се, дали да не предлагам и картини по поръчка в страницата, или да заложа твърдо на портретите. Та, с две думи - приемам всякакви идеи и съвети по въпроса. Знам, че е трудно да се предвиди успеваемостта на такъв проект, защото зависи и доколко ще се препокрие моят стил с масовия вкус, но все пак да попитам: бихте ли си поръчали нещо от подобна страница, дори и да е за подарък? Смятам цените за портрети, рисувани с пастел да са около 60-70 лв, за не много голям формат, да речем до А3. Мисля да оставя и възможност за договаряне на други материали и формати.

# 36
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Имате ли фирма с регистрация по ЗДДС?

За рекламата, по-добре се доверете ба агенция или на човек с опит. Бюджетът може да е минимален. За 1 седмица няма имате кой знае какъв успех. 1 кампания е просто стреляне в тъмното.

Нужна Ви е маркетингова стратегия, за да не пръскате пари ей така. А преди това бизнес стратегия, каквато изглежда ще правите в движение.

# 37
  • Мнения: 444
Имате ли фирма с регистрация по ЗДДС?

За рекламата, по-добре се доверете ба агенция или на човек с опит. Бюджетът може да е минимален. За 1 седмица няма имате кой знае какъв успех. 1 кампания е просто стреляне в тъмното.

Нужна Ви е маркетингова стратегия, за да не пръскате пари ей така. А преди това бизнес стратегия, каквато изглежда ще правите в движение.
Нямам фирма, мислех, че за направа на страница не ми е нужна.

# 38
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
За страницата не Ви е нужна, но за рекламиране през ФБ следва да имате рег. по чл. 97. От агенцията илу счетоводител ще Ви обяснят.

# 39
  • Мнения: 9 875
Рекламирай като частно лице, не става ли? Толкова главоболия

# 40
  • Мнения: 444
Рекламирай като частно лице, не става ли? Толкова главоболия
И аз не съм запозната, затова попитах...Ако може без фирма, ще е най-добре.

# 41
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Рекламирането може без фирма, но след регистрация по чл.97 от ЗДДС. След това се предполага и доходите да не са в сивия сектор.

# 42
  • Мнения: 9 875
Мисля, че ако от това се развие бизнес (търговец по занятие) ще иска фирма. Инак, като за проба, ме се иска такава. Мисля също, че можеш да ползваш рекламна агенция, която да ти префактурира разхода. Да, ще им платиш ДДС-то, но ще пробваш поне, без допълнителни усложнения

# 43
  • Мнения: 444
А някой от вас може ли да ми препоръча такава фирма, която се занимава с фейсбук реклами, защото от съветите, които получих, май ще е най-добре да не се мъча сама. Някъде ми беше излязла реклама на Webselo. Някой има ли отзиви за тях?

# 44
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Можеш да попиташ и в групите за фрилансъри 👌

Общи условия

Активация на акаунт