Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 26

  • 16 693
  • 183
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 599
amy_nka, поправете ме, ако греша, но ето какво разбрах от вашата идея:

Първо, как Озон продават пъзелите "Black Sea":

Художник -> Фирма за пъзели -> Озон(Магазин)

Вашата идея е, да вземете картината, която е нарисувал художникът(физическото копие или дигиталното изображение) и да направите копия като в Копирен център и да ги продавате.

Тоест ставате посредник между художника и купувача.

Защо мислите, че художникът не може сам да продава картините си (оригинали и копия във всякакви размери) ?
О, не, въобще такава идея не съм дала. Simple Smile По-скоро, понеже се питаше за принт или оригинал, дадох пример за още един вървежен принт. Защитавам тезата, че принтовете са по-предпочитани (вървежни, комерсиални) в България. Хората не дават много пари за искуство. Тя като художник как може да си изкарва хляба е дискусията.
Озони въобще не съм споменавала. Simple Smile Имена на марки, пък, нарочно не цитирах. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5
Хората не дават много пари за искуство.
*изкуство
Имена на марки, пък, нарочно не цитирах. Simple Smile
Цитирахте "Black Sea". Освен това, на всички снимки се вижда логото на фирмата.
Скрит текст:
Фирмата производител на пъзелите е "Черно море".
Озони въобще не съм споменавала.
Аз споменах Озон, за да дам пример за магазин за пъзели. Но реално може да е всеки друг.

Както 🌹 Mimi Rose 🌹 каза, човек трябва да си намери нишата/купувачите ако иска да продава.
Продавачът да си направи едно маркетингово проучване, дали хората искат такъв продукт.

Последна редакция: пт, 17 фев 2023, 18:29 от Pietro Maximoff

# 17
  • Мнения: 10 599
Нещо не ти разбирам поста, не ти разбирам включването, иначе мерси за поправката на правописната ми грешка. Grinning

Цитат
Продавачът да си направи едно маркетингово проучване, дали хората искат такъв продукт.
Да, де, да... Аз излагам моите проучвания. Тя ще си направи изводи.

# 18
  • Мнения: 729
Мами,искам малко помощ.Ще си правя страница във фейса,свързана с продажбата на дънки основно,но и на всякакво друга ежедневно облекло,мъжко и дамско.Имаме отдавна магазин в търговски център,там клиентите си ни знаят,нямаме някакво специално лого,но сега искам да е нещо запомнящо се и свързано с дънките и хубавото ежедневно облекло.Въртя,суча,или вече са заети нещата, които ми хрумват ,или са ми изтъркани, с две думи,не може да ме осени точното,вярното,което да каже "аз съм".Моля ви за помощ при измислянето на лого,име на такъв интернет магазин,страничка.Нека да е на лично,не искам някой да ми го открадне Stuck Out Tongue Winking Eye

# 19
  • Мнения: 1 847
Papermint ама нали знаеш, че тези неща се заплащат Simple Smile

Може да е някакво съкращение от вашите имена/деца/дом. любимци или същата дума обърната огледално.Понякога се получават интересни комбинации. Късмет!

# 20
  • Мнения: 729
Papermint ама нали знаеш, че тези неща се заплащат Simple Smile Ами не е задължително,може някой съвсем на добра воля и безвъзмездно да ми направи подарък идея за име Не всичко е пари на този свят.Иначе това с комбинациите на първи букви и какво ли друго не го минах,не става,много съгласни,не се комбинират добре,а и аз искам името да носи асоциация с категорията стоки,да не е просто комбинация от букви.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Използвай никнейма си: smile:

# 22
  • София
  • Мнения: 9 920
Не открих изгодни оферти за визитки (само за 1000бр нагоре).
Но има ли смисъл - относно майсторски услуги, ремонти... мисля че повече се търсят такива услуги...

ПП: От био продукция - няма смисъл, колко са раздадени и май почти никой не се е обадил.

# 23
  • Мнения: 10 599
Нещо с "-деним-". Simple Smile DeniMall, Denimo, Denima, DenIM, Don Denim Stuck Out Tongue Winking Eye

# 24
  • Карлово
  • Мнения: 97
Здравейте, има ли смисъл да се прави био козметика, според ВАС? Ние сме производители на био рози и лавандула. Правим и сладко от рози. Пазара май е наситен от този тип продукти. По принцип имаме малко продажби на розова и лавандулова вода онлайн, пред олкс и базар, но не са кой знае какво. Може ли съвет?

# 25
  • Мнения: 964
Никак не съм наясно с обемите на пазара за козметика, още по-малко на био козметика. Но пък като активен потребител на козметични продукти с изострящ се интерес към тази тематика, мога да споделя субективните си наблюдения специално относно начина на промотиране и предлагане на подобни продукти.

Различни български козметични брандове се промотират в български фейсбук групи, в които се коментира предимно и само козметика. Разбира се, това става след съгласуване с администраторите на групите.

Български малки компании също се промотират и в групи с различна от козметична насоченост, но пък формиращи и поддържащи общества, в които подкрепят малки бизнес инициативи от най-различно естество.

За развитие на фейсбук страница на бранда Ви лично мнение ми е, че най-добрият начин е да се обърнете към професионални услуги в тази сфера. Има хора, които се занимават с копирайтинг и познават в дълбочина алгоритмите на фейсбук, свързани с бизнес страници, а те биха могли да постигнат най-добра ефективност. Също съм виждала бг продукти в абонаментни кутии за козметика.

Също, има магазини като зоя, здравница, които продават био козметика и бихте могли и с тях да проверите как стоят нещата.

И сайт! Аз като потребител първо търся сайт, който да разгледам и ако не намеря такъв, решавам, че нещо не е наред и продължавам напред без да купя нищо. От олх и базар не бих си и помислила да купувам козметика.

Последна редакция: ср, 19 апр 2023, 18:17 от innasn

# 26
  • Карлово
  • Мнения: 97
Никак не съм наясно с обемите на пазара за козмитика, още по-малко на био козметика. Но пък като активен потребител на козметични продукти с изострящ се интерес към тази тематика, мога да споделя субективните си наблюдения специално относно начина на промотиране и предлагане на подобни продукти.

Различни български козметични брандове се промотират в български  фейсбук групи, в които се коментира предимно и само козметика. Разбира се, това става след съгласуване с администраторите на групите.

Български малки компании също се промотират и в групи с различна от козметична насоченост, но пък формиращи и поддържащи общества, в които подкрепят малки бизнес инициативи от най-различно естество.

За развитие на фейсбук страница на бранда Ви лично мнение ми е, че най-добрият начин е да се обърнете към професионални услуги в тази сфера. Има хора, които ке занимават с копирайтинг и познават в дълбочина алгоритмите на фейсбук, свързани с бизнес страници, а те биха могли да постигнат най-добра ефективност. Също съм виждала бг продукти в абонаментни кутии за козметика.

Също, има магазини като зоя, здравница, които продават био козметика и бихте могли и с тях да проверите как стоят нещата.

И сайт! Аз като потребител първо търся сайт, който да разгледам и ако не намеря такъв, решавам, че нещо не е наред и продължавам напред без да купя нищо. От олх и базар не бих си и помислила да купувам козметика.


Просто насочеността за момента е друга. Но реално ние имаме суровината и на мен ми се иска да развия нещо от нея, да не е продажбата само на цвета

# 27
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
Здравейте, има ли смисъл да се прави био козметика, според ВАС? Ние сме производители на био рози и лавандула. Правим и сладко от рози. Пазара май е наситен от този тип продукти. По принцип имаме малко продажби на розова и лавандулова вода онлайн, пред олкс и базар, но не са кой знае какво. Може ли съвет?
В България на сергия в някой туристически център по морето вероятно ще продадете повече. Потърсете си и дистрибутор в чужбина, където повече вървят такива неща.

# 28
  • Мнения: 6 939
Обърнете внимание на Фитокод, една бг марка, която обожавам. Сайтът им не е кой знае какво, във фб също не са супер активни, доколкото знам от форума, имат и немалък пазар в чужбина.

# 29
  • Мнения: 1 574
Няма да разбереш докато не опиташ. На тоя свит пазар като гледаш всичко изглежда кауза пердута, но някои хора пак пробиват. Потърси някой да те светне за нещата от кухнята, някой отказал се.

Общи условия

Активация на акаунт