Идеи за стартиране и развитие на бизнес - 26

  • 16 734
  • 183
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 601
Можеш да попиташ и в групите за фрилансъри 👌
Добра идея. Но да подчертаеш, че искаш фактура за услугата. За някои хора "фрилансър" означава извършване на услуги без всякаква отчетност.
Всеки легален фрилансър си има номер в НАП, различен от ЕГН, с който може да ти издаде фактура и е длъжен да декларира доходите си като самоосигуряващо се лице свободна професия.

# 46
  • Мнения: 8
Здравейте, какъв бизнес бихте предложили за китно родопско градче, което през лятото се пълни с туристи.Разполагам с голямо помещение на главна улица, което в момента е в ремонт.Върти ми се в главата нещо свързано с родопски храни но бих искала да чуя и други предложения.

# 47
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 078
Здравейте, какъв бизнес бихте предложили за китно родопско градче, което през лятото се пълни с туристи.Разполагам с голямо помещение на главна улица, което в момента е в ремонт.Върти ми се в главата нещо свързано с родопски храни но бих искала да чуя и други предложения.
Нещо в смисъл вие да произвеждате или да вземате чуждо производство? Продажбата е най-лесната част в такова начинание, но преди нея идва снабдяването. Най-хубавия бизнес е да отдавате помещението под наем на друг.

# 48
  • Paris
  • Мнения: 241
Здравейте, какъв бизнес бихте предложили за китно родопско градче, което през лятото се пълни с туристи.Разполагам с голямо помещение на главна улица, което в момента е в ремонт.Върти ми се в главата нещо свързано с родопски храни но бих искала да чуя и други предложения.

Замислете се какво е традиционно за този регион. Сладка, мед, магнитчета? Има ли манастир или църква наоколо? Тениски с името на градчето. Също така с какво е популярно градчето? Какво привлича туристите? Лично за мен винаги когато пътувам по такива места си купувам нещо традиционно за хапване.

# 49
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 078
Вероятно трябва да е нещо което биха купували и местните жители, иначе става само бизнес за 3 месеца лятото, а само с тениски имагнитчета трудно ще стане бизнес. За храни си трябва и оборудване.

# 50
  • Мнения: 62
Здравейте. Със съпруга ми проучваме производство на картонени чаши.
Може ли да ми подскажете къде може да разбера какви разрешителни и хигиенни изисквания трябва да покрием за да ги произведеждаме? ISO дали е задължително.

# 51
  • Мнения: 77
Здравейте, знаете ли как се взима франчайз за Спиди или Еконт?

# 52
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 078
Здравейте, знаете ли как се взима франчайз за Спиди или Еконт?
А те въобще франчайз ли са?

# 53
  • Мнения: 77
Здравейте, знаете ли как се взима франчайз за Спиди или Еконт?
А те въобще франчайз ли са?
За Спиди знам, че са. Питах в офиса до който ходя, но не казват.

# 54
  • here and now
  • Мнения: 4 229
Еконт са франчайз, доколкото ми е известно,  а Спиди са със собствени офиси.
В сайта на Еконт имаше някаква информация относно франчайза. Пишете им, ще ви отговорят.

# 55
  • Мнения: 1 574
Здравейте. Със съпруга ми проучваме производство на картонени чаши.
Може ли да ми подскажете къде може да разбера какви разрешителни и хигиенни изисквания трябва да покрием за да ги произведеждаме? ISO дали е задължително.

Виж в закона за храните.

# 56
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
На сайта на Еконт има доста инфо по въпроса, почнете от там.

# 57
  • Мнения: 966
Всъщност какви франчайз възможности се предлагат на българския пазар?

Аз знам за Еконт, Re/max, магазини Мания, сладкарници Skyline. Има ли и други?

# 58
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
За сладкарници Неделя се сещам.

# 59
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 078
Макдоналдс, КФС

Общи условия

Активация на акаунт