Нашите цветя - обща тема 19

  • 32 288
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 950
Според мен е иберис.

# 751
  • София
  • Мнения: 22 740
Calamondin - чето не спира да цъфти. Ароматът е много приятен! В тези малки плодчета има доста сок.

# 752
  • Мнения: 4 699
Обожавам аромата от цветовете на цитрусовите плодове - по Великден на майка ми беше цъфнал лимона ммм☺ Аmiamo отдавна ли го имаш, трудно ли се гледа, пробвала ли си плодчетата?

# 753
  • София
  • Мнения: 22 740
ccvet, наскоро го купих, от последното пускане в Лидл.  Не е капризно. Не го поливам често. Може би лятото трябва по-често поливане.  На осветено и слънчево място е. Засега използвах само сока за салата. Тези малки плодчета доста сок пускат. Ще опитам и плода и ще споделя как е.

П. П. Сега погледнах - на 3.4.23г. съм ги купила.

Последна редакция: сб, 22 апр 2023, 19:48 от Amiamo

# 754
  • Мнения: 1 875
Днес си купих Калибрахое...завладява ме все повече тази страст по цветята Blush
Осмелявам се да ви ги покажа





Последна редакция: сб, 22 апр 2023, 22:19 от *Сладкодъвка*

# 755
  • Мнения: 3 551
Според мен е иберис.
И моята програма това казва. Много красиво



Сладкодъвка, добре дошла в клуба!

Аз с първо олеандрово цветче



Фуксията  ми ще цъфти отново



И една от миналогодишните дипладении

# 756
  • Мнения: 7 055
Еха, Магни! Красоти! Моята дипладения е на светлинни години от твоята. Ще се радвам ако видя поне пъпка от нея тая година.

# 757
  • Мнения: 1 875
Магни, комплименти! Страхотни цветя Simple Smile
Сетих се друго да ви попитам - имах една чайна роза, която вървеше чудесно. Наскоро ми подариха втора. Сложих я до първата. Оказа се, че новата е заразена с мана, която се прехвърли и на старата. Паникьосаха се и ги орязах Joy После четох, че може да се третира с разтвор от сода бикарбонат. Днес напръсках остатъците от двете рози и ги полях със същата содена вода. Имат ли шанс според вас?

# 758
  • Мнения: 3 551
Pippi, при мен е по-топло все пак. И въпреки това едната ( ваниловара) е спяща красавица, цъфтя до коледа и затова търпеливо я чакам да се събуди. Ако изобщо се събуди Simple Smile Втората е по средата - листа прави, пъпки не ще. Понякога просто не зависи от нас. Sad

# 759
  • Мнения: 7 055
Магни, моята я приспивам през зимата, листата и опадат. Изглежда супер скръбно. А тая година се случи да завъди и някакви въшки, та я лекувах и сега е супер изстрадала. Изобщо не знам дали ще се събуди и да почне да расте, камо ли да дава цветове. Надявам се!

# 760
  • Мнения: 3 551
И моите останаха без листа. Но декември още цъфтяха, беше много мек с 25+ температури. Сега даже са по-ниски. Колко скръбно да изглежда, едва ли е по зле от моята мързелана



И аз трепах въшки, но през лятото.

# 761
  • Мнения: 7 055
Милата!
Утре ще снимам моите да видиш каква скръб е.
Като си спомня миналото лято какви бяха, едва ли ще ме зарадват и тая година с толкова цвят.

# 762
  • Мнения: 3 551
И аз много трудно приемам загубата на цвете. Така че те разбирам. Heart

# 763
  • Мнения: 14 788
Извинявам се за забавянето,сега видях,че сме на 51 стр и пуснах нова тема. Заповядайте:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1546416

Общи условия

Активация на акаунт