Нашите цветя - обща тема 19

  • 32 379
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 819
Титина, зимата вътре ли живее твоето калобрахое? Моето на втората година поцъфтя малко и после загина, не знам дали аз нещо сбърках. Колко го подрязваш и кога, есента или напролет? Сега имам две нови, искам да си ги гледам за многогодишни.
Ставаше дума за кралското мушкато.
Майка ми има кичесто калобрахое вече няколко години, но идея си нямам дали и как го гледа.

# 721
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
И аз исках да питам запознатите с кралските мушката. Принципно не ги харесвам, макар че не мога да обясня защо точно, цъфтят много красиво. Но никога не съм отглеждала такива. Тази година обаче ми остана едно празно място в едното сандъче, а не можах да си харесам мушкато, изборът е изключително постен. Та взех едно кралско мушкато от Кауфланд.  Между другото и неговите цветчета бяха леко клюмнали 2-3 дни, тази сутрин гледам, че се е ококорило. Обаче четох, че е много капризно, не понасяло да го вали дъжд и да го духа, едва ли не стайно растение, че и завъждало белокрилки. Наистина ли е чак толкоз зле? Разбрах и че не е така студоустойчиво като другите, но наесен ще го мисля.
Едно голямо съсипах миналото лято, като го изнесох на двора само за един ден и го валя голям дъжд. Вероятно и изгниха корените.
Ще опитам в градината да сложа резник, както ми препоръчат, там сигурно няма да погизне. Ще ви разкажа как се чувства.
А едно кралско голямо мушкато го нападнаха белокрилки. Изолирано е, но борбата е неравна. Вече 2-3 месеца се боря с тях през 2-3 дни пръскам, но тези гадини, успяват пак да оживеят, докато пръскам листата отлитат из помещението и пак се връщат.

Калибрахое съм гледала една зима в помещение на около 10 градуса и си оцеля на пролет се разрастна.

# 722
  • София
  • Мнения: 22 852
От 24.4 в Лидл ще има физалис.

# 723
  • Мнения: 7 098


Готово, 3 бройки. Доста кичести. Утре или в събота ще ги садя.

# 724
  • Мнения: 3 600
Две лета гледах кралски мушката цъфтяха на цикли като другите. И по-издръжливи се оказаха в жегите. Дъжд не ги е валял само вятър ги отнасяше ( той си е постоянна екстра при мен).
Калибрахоетата с огромем мерак купувах, но и те не устискаха на местните жеги. Тук сред червените цветове се крие едно много красиво, но още е хладно и се пери смело.



И розови фойерверки, такова нещо и при дипладениите не съм виждала. Защо до сега не съм го открила това чудо?

# 725
  • Мнения: 14 805
Пресадих сега бугито и махнах цветовете,че бяха прецъфтяли. Сега искам да го орежа малко,но не знам как. Помагайте! Сега изглежда така:

Отвратително грозно ми е! 😂 Особено това дългото клонче.. Мога ли да го кръцна и до къде? Въобще приемам съвети всякакви.

# 726
  • Мнения: 3 600
Ени, то че можеш, можеш. Но защо не го оставиш да расте? Ще стане хубава лиана. Аз така резнах едно и повече не направи хубави дълги клони.
За това говоря. Повече не го видях така красиво. Само дребни клончета и листа прави. Е и цъфти, но бугито е красиво с дългите си разклонения.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 40 834
Др.седмица от четвъртък в Лидл ще има пасифлора, два цвята...поне по брошурата.

# 728
  • Мнения: 14 805
Магни,ще го оставя,но ще го хвана някак,че така не ми харесва визуално. 😆 Благодаря ти! ❤ Твоята е супер.
Мисте,сега четох темата за Лидл и видях и маслини,че са купували. При нас много бедно от към китки. Вчера ходих и исках нещо да си взема,нищо не харесах. Това от брошурата изобщо го нямаше. Една хризантема микс избрах на приятелка. Замислих се за мушкатото репелент,но нямам много място по прозорците вече. 😅

# 729
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Мушкато репелент имам от миналата година, расте на поразия, но не цъфти. Сега е за формило 3-4 пъпки и това е. Иначе е много кичесто и мирише приятно.

# 730
  • София
  • Мнения: 22 852
И моето буги е грозно с гол клон, но не го режа. Реших да го оставя да си расте на воля.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 2 037
Темата почти свърши, а аз тепърва се записвам в нея. Smiley

Ени, благодаря ти за труда и оформянето на темата. Simple Smile

Показвам един цъфнал амарилис и дионея, за да не съм съвсем спам. Simple Smile

# 732
  • Мнения: 3 600
Беше супер, Ени! Просто му спрях развитието като го орязах. Много ме е яд.
Ето го след постригването

# 733
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Аз пък обичам по-компактно дръвче бугенвилия. И сега поорязах отново дългите клонки.
Имам проблем обаче. Изнесох я навън и от слънцето нежните листенца почерняха, други поокапаха.
Пак я внесох, не знам сега къде да я гледам. То цветовете окапаха отдавна, ама листата не ми се иска да опадат всички.

# 734
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 819
В Хюстън имахме покрай къщата ограда от бугенвилии. Беше оформено като нисък плет. Мексиканците го подстригваха нон-стоп, ама и то не спираше да цъфти.

Общи условия

Активация на акаунт