Нашите цветя - обща тема 19

  • 32 290
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 22 742
Моите Бугенвелии са на остъклен балкон. Засега са добре.

# 16
  • Мнения: 7 055
На тоя етап нямам какво да покажа, но се радвам на вашите цветя и не искам да изпускам новата тема.
Имам едни зюмбюли, тъкмо поникнали, ако цъфнат, ще ги наснимам да се похваля.

# 17
  • Мнения: 611
Включвам се и аз, в тази красива тема, с моята папрат. До преди година, не бях голям любител на цветята, но откакто се преместих в собствен дом, ги преоткрих.

# 18
  • Мнения: 1 915
Здравейте бях купила папрат от Кауфланд . Майка ми я разсади за да мога да си я взема на работа . Обаче гледам че не покарва нови листенца , а големите съхнат . Беше на светло без резултат сега е на не пряка светлина . Бихте ли ми дали съвет как да я спася ?

# 19
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
разсади или пресади?
ако е разсаждала и разделила коренището ще му трябва време да се съвземе.
ако само е пресадила = преместила от едната саксия в друга, не би трябвало да има големи сътресения, но

папратите растат на сянка под дърветата, на влажно място. Simple Smile това подсказва как да се гледат - без пряка слънчева светлина и с поддържане на влажност. не постоянно във вода, не е блатно растение все пак, но не бива да пресъхва.
каквото и да е направила майката сега имате само един избор - без пряко слънце+умерено поливане и чакате да видите накъде ще тръгне.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 114
Благодаря за новата тема! Flowers Hibiscus

Отрязах изсъхналия цвят на моята глузмания, че беше вече съвсем спаружен и ме дразнеше.

Гледам, че на коледната ми звезда някои от листата леко са повехнали и пожълтяват. Това нормално ли е или нещо не правя както трябва? Като цяло ми изглежда добре иначе.

# 21
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
Бива я коледната звезда. Струва ми се, че отгоре е почнала да пуска нови зелени листа.
Моята розовата, започна да пуска нови връхчета.

# 22
  • Мнения: 1 915
разсади или пресади?
ако е разсаждала и разделила коренището ще му трябва време да се съвземе.
ако само е пресадила = преместила от едната саксия в друга, не би трябвало да има големи сътресения, но

папратите растат на сянка под дърветата, на влажно място. Simple Smile това подсказва как да се гледат - без пряка слънчева светлина и с поддържане на влажност. не постоянно във вода, не е блатно растение все пак, но не бива да пресъхва.
каквото и да е направила майката сега имате само един избор - без пряко слънце+умерено поливане и чакате да видите накъде ще тръгне.

Благодаря за изчерпателния отговор . След като го разсади стана така , а преди това беше много красива .
Преди не ги харесвах , но сега са ми любими.

# 23
  • Мнения: 688
Здравейте, искам да засадя в градинката нещо дето да стопли душата ми с хубав цъфтеж в студените зимни дни. Знаете ли откъде мога да се снабдя с:
- зимен клематис - clematis cirrhosa var. purpurascens 'freckles'
- розов и червен или друг цветен кукуряк

# 24
  • Мнения: 5 381
Вечнозелените клематиси не са съвсем зимоустойчиви. За зимен цвят погледни Lonicera x purpusii, много е издръжлива. Или някой зимноцъфтящ вибурнум, но при голям студ и той може да измръзне.

# 25
  • Мнения: 5 918
Моля за съвет относно една шефлера, която е на около 10 години. Целогодишно стои на остъклена тераса и само в най- мразовитите дни я прибирам. Беше чудесна. Тази зима, кой знае защо, реших да я прибера още в началото на ноември, въпреки мекото време. След около месец листата почнаха да капят. Сега направо се  сипят при докосване. Иде ми да взема ножницата и да я орежа. Има ли спасение и каква би могла да е причината?

# 26
  • Мнения: 1 915
Да не би да й е много топло . Аз в офиса имам 3 и са в чудесно състояние единствено ако забравя да ги полея пожълтяват и падат долните листа .
Моите са на слънце , поливам ги всяка седмица по два пъти и не са на топло .

# 27
  • Мнения: 5 918
Нормална температура на стая, в която се живее-23-24 градуса. Но не е на слънце. Саксията е на пода, встрани от врата към тераса. Огрява я за 2-3 часа.

# 28
  • Мнения: 1 915
Нормална температура на стая, в която се живее-23-24 градуса. Но не е на слънце. Саксията е на пода, встрани от врата към тераса. Огрява я за 2-3 часа.

На колко време поливате ? Може би не и стигат 2 - 3 ч .

# 29
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
Не се безпокой за шефлерата. Вероятно и падат листата от това, че не и достига светлина. И на моята така падаха  когато я гледах преди в тъмничък коридор. Тази година е на светло и топло около 19-21 градуса.
 С нея и цикасът е вътре. Гледам листата му почват да жълтеят. Май съм подценила поливането или....?

Общи условия

Активация на акаунт