На раздумка в Капана! Добре дошли...

  • 10 084
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Мне, само заведения са, между които и "Чорапь" станало известно покрай един скандален случай. А на ъгъла след него е галерия.

# 46
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
минахме по една подобна улица.
май почваше от театъра...

# 47
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Да, след него в дясно има банка ДСК. Тя е срещу Джумая джамия в началото на малката главна  .

# 48
  • София
  • Мнения: 13 699
Сегрегация ли усещам? Хм?
Кло, не те мислих за такава. Кво ни е на нас шопите, а?

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
За кой пияно бар говорите? Не е пиано бар, а пияно бар. Има разлика Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile

Аз живея на 800 метра от Капана.

# 50
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Африканска му работа Wink

# 51
  • Мнения: 1 316
И аз се разписвам , Капана ни е любим, с много  спомени и приятни преживявания.
Посещаваме го често, на кафенце, на разходка.

Охо, а също и Варна морето.....

# 52
  • София
  • Мнения: 10 330
Ей ви на прекрасната Витоша в момента, изглед от балкона. Joy За Добри, контрапункт на палмичките, дето ги пуска.

# 53
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
де е тая Витоша? наметнала си и пуФкаво шалче и хич не се вижда.
Simple Smile

# 54
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308


# 55
  • София
  • Мнения: 3 679
Бях в Пловдив през далечната 1995г- на обучение в Мак Доналдс за един месец/ щяха да отварят първия ресторант в София-та и ни пратиха там/. Най-хубавата ми работа- на 18г.бях тогава...такива спомени....еххх
От тогава Капана ми е слабост- прекрасно място....толкова зареждащо....
Още помня първото си кафенце там с колегите- видни млади Пловдивчани....
На пролет отново отивам.... не съм ходила от повече от 10години

# 56
  • Мнения: 1 997
За съжаление не е оставало време да мина през там. Сега като чета, разбирам, че си заслужава и ще ми хареса.

# 57
  • Мнения: 5 353
Бях в Пловдив през далечната 1995г- на обучение в Мак Доналдс за един месец/ щяха да отварят първия ресторант в София-та и ни пратиха там/. Най-хубавата ми работа- на 18г.бях тогава...такива спомени....еххх
От тогава Капана ми е слабост- прекрасно място....толкова зареждащо....
Още помня първото си кафенце там с колегите- видни млади Пловдивчани....
На пролет отново отивам.... не съм ходила от повече от 10години
Това значи, че не знаеш колко е променен Капана. В годините които цитираш аз работех там, и знам колко запуснат и неугледен беше. Сега е...неузнаваем, най меко казано. Прибирам се вечер минавайки от там , макар че това не е най краткия  ми маршрут. Влизам в уличките само за да се заредя и усмихна на хилядите светлинки, приканващи капанчета и уникална младежка атмосфера . Магично място е. Градската градина също, особено сега , когато заради ниските температури няма тъмнозелени хора . А "пеещите фонтани"превърнати в този сезон в "светещи фонтани" са атракция от която не можеш да откъснеш поглед.

# 58
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
G.D., значи може и да сме се срещали Smiley. Аз от 91г се движа в този квартал ежедневно и помня работилничките по уличките. Вечер също се прибирам оттам.

# 59
  • Мнения: 5 353
Със сигурност, а и ако в никнейма е закодиран наборът ти, то сме родени в една и съща година. На Константин Стоилов имаше голяма магазин за авточасти, там работех до 99-та, когато излязох по майчинство.  Помня Капана във времето когато в  мазетата имаше скорпиони ( и в това на магазина   също), когато Орнела Мути снимаше филм пред магазина ми, и влезе вътре за да си  почине . Помня как пазарувах от колегите  в долари и марки защото левът беше в лоша позиция , а търговците нямаха нищо против чуждата валута.  Още помня храната в Римската таверна, и как се събирахме в Чучура отбор девойки  , и винаги имаше какво да си кажем. И Верди, разбира се че Верди. Къде другаде имаше толкова хубава пица?

Общи условия

Активация на акаунт