Мнения от опитни многодетни родители

  • 8 585
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 42
Ние сме с 3 деца, на 14, 12 и 1г3м в края на месеца ще правим и ЗЕТ, така че ако е рекъл Бог ще станем с 4.
Не е лесно, но е прекрасно.Ще се справите и ще сте много благодарна на Бог за това чудо 🥰🍀

Звучи като да ги произвеждате на партиди - първо две, и след десетина години още две. Smiley
Сигурно по лесно се отглеждат, живи и здрави да сте!

# 61
  • София
  • Мнения: 13 151
Ние пък произвеждаме по 1 на всеки 7 г. И какво от това? Всеки има право на удобно за неговото семейство семейно планиране.

# 62
  • Мнения: 376
а ние по едно на всеки 6г. Simple Smile
Сега са на 18, 12, 6 и двама младежа на два месеца...

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Ние сме с 3 деца, на 14, 12 и 1г3м в края на месеца ще правим и ЗЕТ, така че ако е рекъл Бог ще станем с 4.
Не е лесно, но е прекрасно.Ще се справите и ще сте много благодарна на Бог за това чудо 🥰🍀

Звучи като да ги произвеждате на партиди - първо две, и след десетина години още две. Smiley
Сигурно по лесно се отглеждат, живи и здрави да сте!
На мен такава конфигурация много ми харесва : 2 породени и след 7-10г още две породени. И да, по-лесно се гледа бебе с две поотраснали деца.
Ние почти я изпълнихме : n°1 и n°2 са с две години разлика. Родих третото 7 години след второто. Като нищо бих отгледала и едно породено на третото. Желание не ми липсва. Но май капацитетът ни се спира на 3 деца. А вече и годините ми ме спират. Стига ми едно дете родено на 42г.

# 64
  • София
  • Мнения: 13 151
Brin, имаш време за още едно.
На нас първите 2 са ни породени през 1 г., после след 7, след още 7 и след още 7. С последното забременях на 47, родих на 48. Таткото е с 2 г. по-голям от мен. Това лято става на 2 и това човече и спира да е бебе.

Подразни ме "произвеждането" мен.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Fever, възхищавам се на хора като Вас.

Знам, че имам още малко време. На 43 съм, но съм сигурна, че пак бих могла да забременея. Всеки път забременявам бързо и естествено (като изключим след абразиото - там на тялото ми му трябваха 2г, за да се регулират хормоните и да започна пак да правя хубава лигавица).
Но я има психологическата бариера. За мен беше компромис с моите разбирания да забременея на 41г, но желанието беше по-силно. Сега на 43-44г тепърва да забременявам, вече не бих. А и ММ е с 5г по-възрастен от мен и вече и на него не му се занимава с всичко от начало.
Пък и той има още един син от предишен брак и тогава децата му биха станали 5!

Отделно нямаме баби и дядовци, на които да разчитаме - или още работят или живеят далече. И при това положение с 4 деца нещата биха били доста по-сложни. Ето сега, големите ходят на училище, но малката е постоянно болна (хоспитализация след хоспитализация, защото всеки път като се разболее буквално спира да се храни) и не мога да я пусна на ясла. Съответно работя хоум офис с нея, което ми е на ръба на силите. Не бих могла да го направя с две. Ако са две породени, аз ще трябва да си взема отпуск за гледане на деца докато навършат 3г (както миналия път), защото иначе нещата не се получават. Обаче неплатен отпуск за цяла година с две деца е едно, а с 4 вече е съвсем друго.

Не, определено 3 деца са ни лимита.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 151
Важното е да са живи и здрави!
Вашите още са всички вкъщи и наистина би било сложно.
И ние нямаме баби и дядовци наблизо, за съжаление, но така сме планирали винаги децата, че да нямаме повече от 3 едновременно у дома и поне едното от тях да е вече голямо и самостоятелно.
И сега сме с 3 само, защото двете най-големи заминаха още преди раждането на най-малкия (то затова се решихме на него - изживях тежко раздялата с двете ми най-големи момичета в 2 поредни години и това, че сега ги виждам не повече от 3-4 пъти годишно), а третата и тя се изнася след година. Аз след 4-тото дете минах на половин ден работа, хем работихме вече основно от дома и пак малко след това напълно спрях да работя (още много преди да се роди най-малкият). Децата си искат внимание, а и родителите имаме нужда от време за себе си, но пък децата са най-прекрасното нещо на света. Ние вече и внучка имаме. Simple Smile

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Вашите още са всички вкъщи и наистина би било сложно.
И ние нямаме баби и дядовци наблизо, за съжаление, но така сме планирали винаги децата, че да нямаме повече от 3 едновременно у дома и поне едното от тях да е вече голямо и самостоятелно.
...
Аз след 4-тото дете минах на половин ден работа, хем работихме вече основно от дома и пак малко след това напълно спрях да работя (още много преди да се роди най-малкият). Децата си искат внимание, а и родителите имаме нужда от време за себе си, но пък децата са най-прекрасното нещо на света. Ние вече и внучка имаме. Simple Smile
Точно така си е.
И ние това гледахме - първите две да поотраснат и да са вече малко по-самостоятелни, преди да планираме третото.

И наистина между 3 и 4 деца има разлика, точно както не е същото с едно дете и с две деца. Не е където 3, там и 4. За четвърто вече се иска желязна организация, допълнителна помощ (баби, дядовци, бавачки) или намаляване на работното време на един от родителите. Дори няма смисъл да споменавам финансовата част - всичко х4, а не един черпак вода в супата.

Честита ви внучка! 💝🐣💐
Беше пуснала тема за името преди време. На кое име се спряха последно?

# 68
  • София
  • Мнения: 13 151
Лия е госпожицата (има моята буквичка и в същото време е буквално втората част от името на втората ни дъщеря, а нейните майка и леля са изключително близки още от малки и особено сега, когато са си опора една на друга на 1500 км. от най-близките) и даже ни бяха на гости преди няколко седмици и сега се надяваме и ние да идем след още няколко.

Права си за 4-тото дете. Реално решението ни за него беше много по-трудно, отколкото за 5-тото и добре, че ни изненада. Четвъртото го искахме до един момент, но не се получаваше и после изведнъж се оказа, че цялото лечение е дало резултат, а вече се бяхме отказали. Докато 5-тото си беше изключително трудно постигнато, но за 4-то след 3-то е много по-сложно да се реши човек, отколкото за 5-то след 4-то. Поне при нас.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
За 5-тото предполагам, че решението е било по-лесно, именно защото две от децата са били напуснали гнездото. Другите две - доста по-големи вече (на 7 и 14г при раждането му).
А и мокър от дъжд не се бои.

# 70
  • Мнения: 1 803
Вие сте герои!

Общи условия

Активация на акаунт