Мнения от опитни многодетни родители

  • 8 581
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 516
Не е нужно да е дълго време вкъщи, а да балансира ежедневието си и да си поеме ролята на баща.
Не е нормално да работи по 70 часа седмично, най-малкото за здравето му. Не знам с какво се занимава, но има много голяма вероятност да не работи толкова, просто да не му се стои вкъщи, защото не му се знаимава с дете и битовизми.
Щом бизнесът си е негов, да направи промени и тогава да мисли за повече деца. Те вървят и с по-вече отговорности.

П.П. Имаме 4 близки семейства с по 3 деца, две от тях са с голяма разлика м/у най-малкото и големите, а другите 2 с малка. Всички са отделно от баби и дядовци.

# 16
  • Мнения: 1 803
Всеки си преценява капацитета,колко деца може да отгледа.Съветите на Фрау  са полезни и са от личен опит.Само напомням,че децата са грижа на родителите,не на други роднини.Баби и дядовци също остаряват и в един момент,може да се наложи вие да помагате на тях,а не те на вас.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 604
След като няма проблеми от финансово естество значи мъжът печели достатъчно. Особено и щом жена му има възможност за осигуряване на платена помощ. Очевидно финансите са налице. Защо не си наеме тогава работник/ци, който да поеме част от работата, а той да отделя повече време на децата, които толкова иска? На мен също ми звучи малко като "осигурявам парите, а децата са женска работа", разбира се не в толкова груб вариант, но в този смисъл.

# 18
  • Мнения: 12 770
Здравейте!
  В момента имам дете на 2 годинки и ми предстои второ раждане съвсем скоро. Въпросът е, че мъжът ми е по-възрастен от мен и иска и трето дете, а лекарката също ни посъветва да не отлагаме в такъв случай (аз съм на 38 год). 
 Та заговорихме се, че живот и здраве след раждането да изчакаме 6 месеца и да пробваме.  Мъжът ми има голяма мечта за 3 деца, те са 4 и за него е някак съвсем нормално. Помощ имаме - имаме и баби, и пенсиониран дядо. Финансово се справяме, но пък с толкова деца е ясно, че аз няма да работя дълги години.
  Аз по принцип съм активен човек, спортувала съм много и се притеснявам да не се наложи да седя само вкъщи с 3 деца? Бихте ли ми казали наистина всичко, за което се сетите - плюсове и минуси за повече деца? Приятелка ми казва, че даже трябва да сменим колата с по-голяма, защото 3 деца не могат да се съберат в 3 столчета отзад? Знам, че е твърде рано да питам, но наистина след второто искам да имам яснота - приключвам ли с ражданията или да се готвя психически отново. Мерси!
Отгледана съм в такова семейство. За да работиш, трябва някой друг да поеме децата: баба или детегледачка. Това е очевидно. Колкото повече неща делегираш на бабите, дядото и бавачки / детски градини, толкова повече ти ще можеш да се занимаваш с работа и други активности. Изборът е изцяло твой, но е въпрос и на финансови възможности. Минусите са от финансово естество и дали се притеснявате от ниво на децибелите Wink, иначе за децата е добре и е весело, особено когато са с малка разлика - колкото по-малка, толкова по-добре за тях, защото са много близки. За отглеждащите, естествено, лудницата е пълна. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 38
Благодаря Ви за мненията, представиха ми интересна гледна точка.
 А Вашите мъже от колко до колко работят?

  Май има хора, които са си работохолици и позициите им са такива, че няма кой да ги замести. Замислих се, че около нас повечето приятелски семейства са такива, явно и примерът е такъв - кардиолозите и гинеколозите са  до късно на работа, викат ги извънредно, бизнесмените започват по-късно деня, но и свършват по-късно, даже като се замисля - ходила съм на срещи и консултации даже в 19:30. В развлекателната сфера и ресторантьорството като ги гледам - там съвсем.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 148
Моят съпруг е адвокат. Работно време имаше първите години, когато не работехме още за себе си, но тогава бяхме само с 2 деца. От раждането на третото ни дете няма работно време. Реално работи постоянно, но (като изключим времето в съда, съгласуваните от самия него срещи с клиенти и пътуванията по работа) работи предимно от дома ни или от семейната ни кантора, която е в същата кооперация, съответно така е на разположение при необходимост.
Аз работех активно до третото дете, после започнах да намалявам времето, отделено за работа и в началото на пандемията спрях напълно да работя (между четвъртото и петото ни дете).

Бизнесмените и хората в развлекателната сфера и ресторантьорството винаги могат да намерят кой да им върши работата, когато "напреднат с материала". Лекарите пък, дори и най-големите светила, имат определено приемно време и с изключение на спешните случаи не стоят постоянно в болницата. Примерно, лекарката, с чиято помощ забременях и родих последното си дете, е светило в репродуктивната медицина у нас. Тя работи от понеделник до петък- от 08:30 до 16:00 ч., без съботи и недели, без празници, с изключение на спешните случаи.

Последна редакция: ср, 11 яну 2023, 14:09 от Fever Ray

# 21
  • Мнения: 46 516
И двамата нямаме работно време. Мъжът ми, както и твоя, си е шеф. Стреми се да прави 8 работни часа. Разбира се, има извънредни ангажименти, но са точно извънредни, не всеки ден и не всеки почивен ден.
В бебешкия период поемаше всички грижи, когато си е вкъщи, за да навакса контакта.

Ако човек иска, винаги намира начин. Разбира се, че може и да делегира личните си отговорности към децата, ако смятате, че това не е важно за тях. За нас е от първостепенно значение, затова целта беше баланс м/у различните ни роли в живота.

# 22
  • София
  • Мнения: 35 099
Възпитателната роля е основна, а с баби, дядовци, стринки и прочие се размиват авторитети.
Три деца с малка разлика е вакханалия голяма, розовите очила ще паднат още след бебето. И всичко и всички са до време, няма да е все така.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 148
Според мен, понеже разликата между първите ни 2 дъщери е точно 1 г. и първите поне 4-5 г. бяха много трудни, аз бих изчакала да се роди бебето и да минат поне 2-3 г. и после да преценя колко сили имам.
Казваш, че мъжът ти е по-възрастен, а ти си на 38. За мен твоята възраст дава възможност да поизчакаш някоя и друга година, за да не си едновременно с 3 малки деца. Той на колко години е?

# 24
  • Мнения: 38
Според мен, понеже разликата между първите ни 2 дъщери е точно 1 г. и първите поне 4-5 г. бяха много трудни, аз бих изчакала да се роди бебето и да минат поне 2-3 г. и после да преценя колко сили имам.
Казваш, че мъжът ти е по-възрастен, а ти си на 38. За мен твоята възраст дава възможност да поизчакаш някоя и друга година, за да не си едновременно с 3 малки деца. Той на колко години е?
47 години

# 25
  • София
  • Мнения: 13 148
Че той изобщо не е чак толкова стар, нито ти. Стига да сте добре здравословно.

# 26
  • Мнения: 38
Че той изобщо не е чак толкова стар, нито ти. Стига да сте добре здравословно.
Добре сме, нямаме някакви хронични проблеми. Дребни работи понякога.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 148
Имах предвид репродуктивното здраве.
Защото ние и двамата имаме репродуктивни проблеми и станахме родители с последното ни дете на 47 и 49, въпреки тях.
Щом нямате проблеми, не сте притиснати от времето и имате време да прецените как е с 2 породени и дали 3 породени са добра идея за вас или да изчакате няколко години, освен ако не бързате за повече от 3.

# 28
  • Мнения: 38
Имах предвид репродуктивното здраве.
Защото ние и двамата имаме репродуктивни проблеми и станахме родители с последното ни дете на 47 и 49, въпреки тях.
Щом нямате проблеми, не сте притиснати от времето и имате време да прецените как е с 2 породени и дали 3 породени са добра идея за вас или да изчакате няколко години, освен ако не бързате за повече от 3.

 О, репродуктивното, да чукна на дърво - винаги от първия път, на момента съм забременявала. Направо не знам как става това чудо. Едно време пиех дълги години противозачатъчни и откакто ги спрях, много се пазихме, лекарят ми каза, че ще стане веднага и така стана. Аз даже бях подготвена и за близнаци, защото в рода на майка ми са 2 *2.

# 29
  • Мнения: 131
Здравей,  пожелавам ти много енергия и позитивно мислене 😀 . По темата: Когато открих , че съм бременна с 3-то дете бях много притеснена по същата причина дали физически и емоционално да се справя , много полезни ми бяха видеа в you tube , които предлагаха целият график на семейства с n'-деца и родителите.  Прегледай you tube

Общи условия

Активация на акаунт