Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 35

  • 23 924
  • 837
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 191
витамин Ц, за гърло Isla например, хомеопатия - Осцилококцинум например, Хомеовокс за гърло, чай от лайка с мед

За имунитета: Биозин мама, Резиста форте

Благодаря за бързия отговор! Вече приемам Биозин Мама 👌 Сега вкъщи имам Инфлуцид и Шуслерови соли - също хомеопатични, дали е ок да ги пия?

# 46
  • Мнения: 2 267
с шуслеровите соли не съм добре запозната, инфлуцид със сигурност е ок, всичко хомеопатично е ок при кърмене.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 408
Шустлеровите соли също са хомеопатични.  Изписваха ми няколко пъти по време на бременността
с шуслеровите соли не съм добре запозната, инфлуцид със сигурност е ок, всичко хомеопатично е ок при кърмене.

# 48
  • Мнения: 758
Здравейте! При първи симптоми на грип/простуда, какво мога да пия като кърмя? Таткото има температура, а мен почва да ме боли гърлото 🙁
Аз си пръскам спрей с клеева тинктура на гърлото и почти винаги спасявам положението.

# 49
  • Русе
  • Мнения: 408
За гърлото пръскам спрей 
" Грип Вис"
Здравейте! При първи симптоми на грип/простуда, какво мога да пия като кърмя? Таткото има температура, а мен почва да ме боли гърлото 🙁
Аз си пръскам спрей с клеева тинктура на гърлото и почти винаги спасявам положението.

# 50
  • Мнения: 611
исла,парацетамол,авирон рапид,тантум верде : )

# 51
  • Мнения: 652
Здравейте, бебето ми е на 10+ месеца, все още кърмя, но искам да махна нощтните сукания, защото зачестиха и става непоносимо за мен и изобщо не успявам да си почина през нощта. От известно време се буди на всеки час, търси гърда, успокоява се и така заспива пак. Също от това често нощно хранене намали драстично храненето през деня на твърда храна. Първа нощ отказвам сукане - кошмар е, не спира да реве. Дали ако му отказвам няколко нощти сукания ще свикне, но в същото време да запазя приспиването да е със сукане? Минават ми и мисли, че може да ме намрази.

# 52
  • Русе
  • Мнения: 408
Няма да ви намрази! Пробвали ли сте нощновреме да го лъжете  със вода?
Здравейте, бебето ми е на 10+ месеца, все още кърмя, но искам да махна нощтните сукания, защото зачестиха и става непоносимо за мен и изобщо не успявам да си почина през нощта. От известно време се буди на всеки час, търси гърда, успокоява се и така заспива пак. Също от това често нощно хранене намали драстично храненето през деня на твърда храна. Първа нощ отказвам сукане - кошмар е, не спира да реве. Дали ако му отказвам няколко нощти сукания ще свикне, но в същото време да запазя приспиването да е със сукане? Минават ми и мисли, че може да ме намрази.

# 53
  • Мнения: 2 267
Приспиването със сукане със сигурност е една от причините за честите нощни будения за сукане, просто асоциацията за сън е такава и търси пак гърда като се събуди. Със сигурност може да има и други причини като зъби например... но това също е важно

# 54
  • Мнения: 652
Да, пробвала съм с вода многократно - отпива мъничко и продължава да иска гърда. А биберона отдавна не го иска и го бута.

Няма да ви намрази! Пробвали ли сте нощновреме да го лъжете  със вода?
Здравейте, бебето ми е на 10+ месеца, все още кърмя, но искам да махна нощтните сукания, защото зачестиха и става непоносимо за мен и изобщо не успявам да си почина през нощта. От известно време се буди на всеки час, търси гърда, успокоява се и така заспива пак. Също от това често нощно хранене намали драстично храненето през деня на твърда храна. Първа нощ отказвам сукане - кошмар е, не спира да реве. Дали ако му отказвам няколко нощти сукания ще свикне, но в същото време да запазя приспиването да е със сукане? Минават ми и мисли, че може да ме намрази.

# 55
  • Мнения: 538
По същите причини махнах нощното хранене на сина ми. Пак се буди, но поне не толкова пъти. Давам му вода, все още се буди в същия час вече 3 месеца. Понякога плаче като не му дам да суче, понякога пие вода и ляга. В началото измести честото сукане рано сутринта, но вече му давам само веднъж да суче рано сутрин. За да махна асоциацията започнах и да го кърмя в друга стая вечер и да не заспива на гърда.

# 56
  • Мнения: 216
Имам бебе на месец и половина и е само на кърма, но имам следният проблем - гърдите ми са видимо различни. Ако лявата е чашка С , то дясната е Д. Винаги са били леко различни, ни вече е доста видимо.  Възможно ли е да се намали разликата между гърдите?

# 57
  • Мнения: 758
Тези пастили исла всичките вкусове ли са подходящи при кърмене? Исландски лишей безопасен ли е?

# 58
  • Русе
  • Мнения: 408
За хубаво или за лошо не знам,
кърмих само 20 дни и кърмата ми спря от стрес. Така че, с такъв проблем не съм се сблъсквала. По скоро да се включат кърмещите майки. Пожелавам ви успех!
Да, пробвала съм с вода многократно - отпива мъничко и продължава да иска гърда. А биберона отдавна не го иска и го бута.

Няма да ви намрази! Пробвали ли сте нощновреме да го лъжете  със вода?
Здравейте, бебето ми е на 10+ месеца, все още кърмя, но искам да махна нощтните сукания, защото зачестиха и става непоносимо за мен и изобщо не успявам да си почина през нощта. От известно време се буди на всеки час, търси гърда, успокоява се и така заспива пак. Също от това често нощно хранене намали драстично храненето през деня на твърда храна. Първа нощ отказвам сукане - кошмар е, не спира да реве. Дали ако му отказвам няколко нощти сукания ще свикне, но в същото време да запазя приспиването да е със сукане? Минават ми и мисли, че може да ме намрази.

# 59
  • Мнения: 2 267
Относно спирането на кърмата заради стрес прочетете последния пост във Фейсбук на Ася Демирева - може да има временно затруднен рефлекс на потичане, но не и спиране на кърмата заради стрес.
Този мит стресира допълнително и без това стресираните майки и бързо да се откажат от кърменето, както вероятно се е случило. Знам колко е трудно кърменвто в първите седмици, когато страхут дали детето е гладно е много силен, но не се стресирайте излишно и търсете консултант при затруднения или поне близък, който има достатъчно кърмачески опит и съвременни знания.

За исландския лишей наистина няма данни, дали вреди, аз го препоръчах като нещо препоръчано ми от близък фармацевт, но може би наистина прополисов спрей би бил по-безопасен вариант, макар че и за тях не е напълно сигурно...

Общи условия

Активация на акаунт