Скъпите козметични продукти, от които сме доволни

  • 22 903
  • 183
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 840
Medik8 Crystal Retinal 3, както и пептидите им, Press and Glow тонера.
Бяха ми подарили и R-Retionate и наистина е уникален, но не бих си го купила лично...
На 31 съм, навсякъде пише, че с ретинолите се започва около 30, даже и по-рано.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 662
Аз съм изключително доволна от дневния крем на Estee Lauder, както и от Moisture surge на Клиник. И двата попиват много добре в кожата, леки са и не я омазняват. Отделно, грима стои доста добре. Аз съм с комбинирана кожа и не ми е много лесно да намеря хубав (и достъпен) дневен крем, който да хидратира и да не ми лъсва лицето след 2 часа.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Много е хубав Crystal retinal-a. Аз започнах директно с 6 и после минах на 10. Но ретинала на Allies of skin е по-добър и има повечко благинки Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 495
Преди около година получих подарък козметика за лице
на швейцарската фирма Selvert Thermal, която много ми хареса
и оттогава ползвам само нея. В момента съм с този крем за лице:
https://alishop.bg/product/16402/selvert-thermal-pure-vitamin-c- … amin-c-50-ml.html
и с този околоочен крем:
https://alishop.bg/product/16404/selvert-thermal-pure-vitamin-c- … tamin-c-15ml.html
Докато търсих линковете, установих че има много добри
намаления в момента, от които съм ползвала тази 24
дневна програма за лице и определено я препоръчвам:
https://alishop.bg/product/19929/selvert-thermal-24-days-beauty- … e-na-kozhata.html
Как се използва тази 24-дневна програма за лице?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 021
Докато търсих линковете, установих че има много добри
намаления в момента, от които съм ползвала тази 24
дневна програма за лице и определено я препоръчвам:
https://alishop.bg/product/19929/selvert-thermal-24-days-beauty- … e-na-kozhata.html
Как се използва тази 24-дневна програма за лице?

Всеки ден по един продукт, като се редуват кремове с ампули.
Направено е като адвент календар, който да започнеш на 01.12.
и да подготвиш кожата на лицето си за предстоящите празници.

# 20
  • Мнения: 445
Аз съм много доволна от серията на Clinique-superdefense night и superdefense day cream (SPF 25). За околоочен крем- Innisfree - Hydrating green tea, в момента ползвам мостра на този на Kiehl`s - vitamin C eye serum, засега се държи много добре под коректор.

Последна редакция: ср, 30 ное 2022, 19:29 от Galya_Dimitrova

# 21
  • Мнения: 14 498
Точно днес си мислех колко съм доволна от тази маска на Dior и че трябва да я препоръчам във форума Grinning
Скрит текст:
Нанася се като маска, има частички, които след изсъхването й за 5 минути се ползват за пилинг. Резултат - уникално блестяща кожа.

Иначе аз съм голям фен на Clinique от години и съм супер доволна от всичко тяхно, което съм ползвала.

# 22
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
О Heart Exl за темата.
Следя с интерес!
Кожата ми е смесена, като около 30 вече започва да минава към суха, бледа и с неравномерен тен.

Ползвала съм Lierac Hydragenist, от обсъжданите, и ми хареса.
В момента съм с Estee Lauder DayWear, с който се сдобих основно заради слънцезащитния фактор в топлите месеци, но забелязах, че стимулира възпаления и зачервявания.
Локално ползвам SVR серум, който ми е подарък, но не съм впечатлена.

Може би не се квалифицира като скъп, но най-любимият ми дневен крем е My Clarins Re-Boost Comforting Hydrating Cream, към който евентуално се връщам (знам, че е за по-млада кожа от моята, но ми действа изключително добре).
Изкушена съм да опитам нещо друго от марката, като дневен крем за интензивно подхранване през студените месеци, ако някой има впечатления?

# 23
  • Мнения: 6 624
От всички марки, които съм пробвала, съм най-доволна от Biologique recherche и Allies of skin. В момента съм изцяло на вторите.
Разкажи,разкажи ,че аз покрай промоциите им по черния петък доста неща поръчах .Най-вероятно с изключение на почстването и слънцезащита  рутината ми ще е изцяло с техни продукти .
Да не съжалявам за избухналото ми разточителство значи Simple Smile

# 24
  • Мнения: 264
Аз съм изключително доволна от дневния крем на Estee Lauder, както и от Moisture surge на Клиник. И двата попиват много добре в кожата, леки са и не я омазняват. Отделно, грима стои доста добре. Аз съм с комбинирана кожа и не ми е много лесно да намеря хубав (и достъпен) дневен крем, който да хидратира и да не ми лъсва лицето след 2 часа.
И аз си взех този на Клиник
Така ли е леко странен аромата му, като на медицинската козметика

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 254
От всички марки, които съм пробвала, съм най-доволна от Biologique recherche и Allies of skin. В момента съм изцяло на вторите.
Разкажи,разкажи ,че аз покрай промоциите им по черния петък доста неща поръчах .Най-вероятно с изключение на почстването и слънцезащита  рутината ми ще е изцяло с техни продукти .
Да не съжалявам за избухналото ми разточителство значи Simple Smile
Да, цял месец имаха уникални промоции на официалния сайт. И аз отнесох две поръчки.Първата ми покупка беше пептидният крем. Страхотен продукт, страхотен състав, но зеленият ми пасна повече на моята акнеична кожа. Ползвам също миста, пребиотик и ниацинамид бустера и за нощен ползвам Promise keeper-a. Измивното ми е на PSA лилавото (те имат два - този и сребристия на AoS), ползвам и киселинния тонер на PSA.
Та по същество:
- измивното лилаво - много ми харесва, става и за първа и втора стъпка (и на суха и на мокра кожа) и мирише много готино на Бейлис. Не ми харесва опаковката, обичам измивни с помпа.
- киселинният тонер на PSA е може би единственият им продукт, който съм пробвала и мисля да не повтарям. Много лек ми се струва, не ми щипе грам, пък аз обичам да пощипва. Като го свърша ще се върна на P50 на Biologique Recherche
- миста - страхотен е за акнеични кожи - хем хидратира много добре, хем има антибактериални свойства, защото има сребро в него. Има и милион други благинки като ниацинамид, пробиотици и други, които сега забравих
- пребиотик и ниацинамид бустера - пак страхотен състав, пак освен че влияе добре на порите, изсветлява и хидратира
- пептидния крем - мноого богат състав, но не мазнее, зимата си го ползвам с удоволствие
- зеления крем - същото като пептидния, но още по-подходящ за мазни и акнеични кожи
- promise keeper-a - тука изпитвам много смесени чувства, тъй като съставът пак е чудо, действа ми много добре, обаче пък ми е малко по-лепкав отколкото ми се иска. От около година съм спряла ретинала покрай бременности и вероятно когато мога пак да го ползвам ще заменя този крем с него
- с последната поръчка ми подариха Fearless BHA purifying oil. Никога нямаше да си го купя ако не ми го бяха подарили, защото не обичам масла по кожата си. Това обаче ме изненада приятно. Една много мъничка капка е достатъчна и ми се отразява супер, не ми е мазна кожата след него.
И чантичката ми подариха с последната поръчка - в никакъв случай не бих си я купила. Много е готина като изработка и качество, но е ужасно малка за да събере AoS козметиката ми.

# 26
  • На зелено
  • Мнения: 657
Има няколко продукта за кожата, които обожавам и купувам отново:
- Chanel La Mousse - почистващ гел с кремообразна перлена консистенция. Струва около 40 евро, 150ml. и една опаковка ми стига за около година. Изключително икономичен продукт.
- Clarins Compfort &fresh  scrubs - два страхотни скраба. Изместиха почистващия продукт на Шанел. Не мога да реша кой от двата скраба е по-добър. Около 25 евро са, 50мл. Не са икономични и това им е лошото. Но почистват дълбоко кожата и не я изсушават. Изглежда чиста и със здрав вид. Използвам ги целогодишно и ежедневно.
- Clarins hydra life  bi-serum - силно хидратиращ серум. Кожата става мого мека и приятна на допир.

# 27
  • Мнения: 2 920
Кожата ми е голяма любов с всичко на Clarins, повече, отколкото с по-скъпи марки, затова поддържам винаги поне 2 техни крема, основно multiactive серията, макар че вече ми е време да минавам на super restorative. Някой по-напред писа и за хидратиращия крем от серията My Clarins, уникален е наистина, от него имам винаги с мен, както и серумът С+Е на Сефора, който се оказа вълшебен продукт и също е постоянно присъствие в козметичното ми шкафче.
От по-скъпите неща мога да похваля тези, в комбинация с ролера на Guerlain, който наистина даде видима разлика към по-добро състояние на кожата на лицето, след като го включих в рутината.







От moisture surge и изобщо Clinique не съм особено впечатлена, не ми дават необходимата хидратация. Така или иначе установих, че кожата ми е като гъба и трябва редовно наслагване на продукти и ежедневна грижа в поне 3 стъпки сутрин и между 5 и 7 вечер, за да бъде еластична, свежа и със свити пори.

# 28
  • На зелено
  • Мнения: 657
Ползвала съм само hydra essential серията на Clarins, но съм много доволна от ефекта върху кожата. Имам трета опаковка от тази серия на крема им SPF 15,  но много ме дразни, когато крема няма шпатулка и въобще се налагам да бъркам вътре. Затова си взех Fluide-Fondant нa същата серия, който е флакон и ми се струва доста по-хигиенично. Но това с кутиите на кремовете си е мой проблем, не ми допадат и тези за тяло да са така.
А и маската SOS hydra intensive я препоръчвам. Силно хидратираща кожата. Въобще тази серия на Clarins е доста качествена и ме е страх да премина на следващата, въпреки че спрямо възрастта трябва 😂.  Ползвала съм и hydra beauty/chanel, но не спогодихме. Кремът не си допадна с моята кожа, даже резултатът беше катастрофален - пъпки. Набързо го разкарах. Иначе аромат, консистенция, шпатулка за вземане от кутията, но резултат...

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 12:02 от Rovaniemi

# 29
  • Мнения: 2 920
Аз купувах веднъж и на Estée Lauder от Re nutritiv серията, пак беше над 400 лв. крем, не бях впечатлена. Но имаше хубава шпатула към него и си я запазих, мия си я и си я ползвам универсално. Харесвам много и маските на Glamglow, особено тази с берита, препоръчвам я горещо. Относно ролера, видях наскоро по-бюджетна версия на Payot с почти същия дизайн, вероятно и той ще върши добра работа.

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 11:52 от Melusine

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт