Част от своето сърце през ДЕКЕМВРИ ще държим в ръце -- тема 8, 2022 🍼🤱

  • 32 615
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 349
Mushica, при мен в рамките на час изтекоха може би над 700-800мл (по моя преценка). След това цяла нощ (вече в родилно) продължаваха да се изтичат, но вече бях с памперс. При първото усещане за подмокряне бях намокрила ежедневната превръзка и дрехите, като имаше и петно на стола ми (чисто нови мебели, за радост няма останало петно). За около час път до родилното беше подгизнало всичко - голяма превръзка, клин, дълъг суитчър, шушляков елек и пелената-чаршаф, която си бях постлала в колата. Возих се легнала, но не спираха да текат. Та моят опит е с много силно изтичане на води, но доколкото знам, по-често се случва да изтичат на по-малки “порции”.

# 721
  • Мнения: 27
Mushica, при мен нямаше никакви симптоми.
Легнах да спя и към един се събудих с болки, които се засилваха. След час и половина станаха на 4-5 минути. Болката беше много по-силна от менструалната и ми стана ясно, че това са си "истинските" контракции. Родих Георги в 8:48 ❤️

# 722
  • Мнения: 564
Айде да се отчета и аз . В 6:24 се роди моето момче . 54см 3337 гр. Blue Heart

# 723
  • Мнения: 163
Айде да се отчета и аз . В 6:24 се роди моето момче . 54см 3337 гр. Blue Heart

Честитооо! Да ти е жив и здрав и само радост да ви носи! На теб бързо и безпроблемно възстановяване!!! 💙💙

# 724
  • София
  • Мнения: 575
Честито, Кестенче! Да е жив и здрав господина!

Днес съм за последно на тоновете при АГ в кабинета. Малчо, леко се движи и побутва. Вчера изгладих и подготвих всичко. Останаха само да изпера спалното бельо за количка и креватче (купих 2 комплекта) надявам се да стигнат като за начало.

Чета книгата на Хедра за кърменето и се надявам да я свърша преди бебето да се появи.

ПС: в книгата на Хедра за кърменето пише, че, ако не достига кърмата при хранене на поискване в рамките на 1-2 дни, тялото увеличава произвежданото количество.

# 725
  • Мнения: 171
Ехее, голямо момче! Да ви е жив и здрав!
Айде да се отчета и аз . В 6:24 се роди моето момче . 54см 3337 гр. Blue Heart

# 726
  • Мнения: 122
Честито на новите мами и бебчета🩷🙏
Аз съм с 1.5см разкритие, и все още никакви признаци, освен доста чести безболезнени контракции.
 АГ каза, че скоро ще ми падне тапата, и наистина имах сополовидно течение, и съвсем леко ръждиво зацапване после.
Не е много приятен тоя преглед за разкритие, но в крайна сметка и по-неприятни неща ни чакат, но пък всичко ни води по-близо до крайния резултат🫶

# 727
  • Мнения: 216
След моите 4 см вчера, вечерта за всеки случай минах през спешният кабинет на болницата - предложила ми три варианта:
1. Да предизвикат раждането
2. Да ме приемат за наблюдение през нощта
3. Да си ходя в къщи
Аз избрах вариант 2, но за съжаление нямах контракции достатъчни и по преценка на лекаря тази сутрин ми индуцираха раждането. В 8 ми пуснаха банка оксидоцин, в 11 вече имах пълно разкритие и в 11:50 се появи Николай, 47 см и 2670 грама в 37+3 г.с.
В момента съм в следродилна, имам вътрешни шевове, неприятно ми е, но не ми е толкова болезнено за сега.

# 728
  • Мнения: 120
Честито мамчета! Живи и здрави да сте,бързо да се възстановявате и гушкате с бебоците!

И аз вече чакам. Нямам търпение. Макар,че термина ми е в края на месеца,имам някакво предчувствие (или по-скоро желание😁) че ще е скоро. Казаха ми,че контракциите може да не са болезнени и да следя колко са често,та сега се ослушвам като заек 😀

# 729
  • Мнения: 564
Благодаря ви за хубавите пожелания момичета . А на тези които тепърва им предстои раждане им пожелавам всичко да се случи така както си го представят . Heart

# 730
  • Мнения: 171
Благодаря ви за хубавите пожелания момичета . А на тези които тепърва им предстои раждане им пожелавам всичко да се случи така както си го представят . Heart
Оо, нека не е както си го представяме, че понякога въображението е страшно 😆😆😆 нека мине както е най добре за мама и бебе 🤗

# 731
  • София
  • Мнения: 319
Йе! Честито, Кестенче3453! Blue Heart Здрав и безгрижен да ви е младият господин Simple Smile

Специално редактирах анкетата сега така, че да може да се сменя гласа, за да кажа, че съм готова вече и чакам Satisfied

Ще пусна и нова тема, само да направим 50 страници.

Редактирам:
Оо, бях изпуснала: честито и на LasTShaDe! Да сте здрави!  Blue Heart

Последна редакция: ср, 07 дек 2022, 17:39 от ZiggyStardust

# 732
  • Мнения: 282
Честито!Да расте здрав, обичан и усмихнатза радост на всички!

LasTShaDe,
Честито и на теб!Здравичко и усмихнато да е, а на теб бързо възтановяване!
[/b]
Айде да се отчета и аз . В 6:24 се роди моето момче . 54см 3337 гр. Blue Heart

# 733
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Мерси много, ще я видим, от днес сменям на 4 часа вместо 3.

Много е относително това с храненето. Момчетата  са вече почти на месец, по схемата на кутията на АМ пише 7 хранения по 100 ми. Ами ние едва изяждаме 70, колкото беше в първите 2 седмици. Лошото е ,че се будят на 2 часа и търсят явно не ги засища, а аз се надявах вече да минем на 4 часа. Бяхме вече на консултация и си наддават съвсем нормално и на грамове и на височина. Не смятам да се водя по упътването на кутията, а по бебетата.
Постепенно ще увеличавам дозата, докато свикнат. Сега почнах да правя по 100, но рядко го изяждат. И ако го изядат после повръщат.
Нямам идея и аз. На 19 сме на консултация. Правя ѝ по кутията дозата, ама не го изяжда всичкото. По принцип пише, че уж сега трябва да храня втората седмица с 80 мл по 7 пъти на ден. А по моята кутия е 90 мл по 6 пъти на ден и съм доста объркана. Снощи като я събудих в 4 часа да яде, беше със супер зор и се чудя дали да я будя въобще.

...

Честито Кестенче! Да ти е жив и здрав!

# 734
  • Мнения: 1 737
Кестинче, LasTShaDe, честито ви бебоци! Да растат здрави, щастливи и благословени! Бързо възстановяване на вас!

Общи условия

Активация на акаунт