КОЛЕДА 2022/2023

  • 80 100
  • 981
  •   1
Отговори
# 30
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря за темата!

За марципаните да се изкажа и аз. Миналата година бях взела от Лидл собствената марка и също на Др. Йоткер. На Йоткер ми хареса много повече, имаче повече вкус на бадем, а май и по съдържание беше повече. Не съм тествала собствената марка на Кауфланд още.
Нормално е собствените марки на Лидл и Кауфланд да не са със същото качество, като другите марки. Иначе шоколадовите капки и някои от сладкарските им неща в Лидл се произвеждат от Ruf. Предполагам я познаваш марката. Аз си зареждам техни неща от амазон редовно.

Да, знам ги Ruf. Някои неща харесвам, други - не. Шоколадовите капки ги ползвам от години - освен цената, вкусово са съвсем ок, наистина не се разпадат/разтичат в печивата, не изгарят... За сметка на това шоколадовите пръчици на Руф са гадни, също бакпулвер и мая предпочитам на Йоткер, нито кауфландската, нито лидълската (Belbake) надигат печивата толкова.

Допълвам за продуктите: ако в Кауфланд в Бг има такова брашно - препоръчвам го! С доста протеини, тук е 0,45 евро/кг и е по-добро от по-скъпи, популярни брашна. Е, българското за баница на София мел е още по-хубаво, но от него си взимам и ползвам по специални поводи. 😃

# 31
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Цоп и аз тук  Simple Smile Пейч, благодаря за темата! Simple Smile

Вчера гледах в Лидл готови смеси за бисквитки. 3 вида бяха при нас. Кои са хубави? Мисля да пробваме. Марципанът, освен на капучиновите звезди, къде другаде мога да го използвам?

# 32
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Благодаря за темата 💐
Вчера си купих малко бланширани цели и на люспи бадеми, кувертюри и пудра захар, мислех, че съм взела лимонена киселина, то се оказа, лимонена захар 😁 ама така е, като не чета.
Чудя се на едни огромни формички за меденки дали да си купя, за подарък са чудесни, увити в целофан и шоколад.

# 33
  • Мнения: 6 718
Марципан се слага и в щолена.

# 34
  • софия
  • Мнения: 2 913
Благодаря за темата!
Традицията у дома повелява да правя меденки, сладки с печати, рохлички, шоколадово напуканите, фунийки с крем. Ще черпя идеи от вас за допълване на списъка.
Миналата година правих портокаловите напукани сладки, но не се харесаха.

# 35
  • София
  • Мнения: 10 869
Аз тази година мисля да направя:

Коледни сладки с джинджифил

Линцер полумесеци

Леопардови бисквити

Сладки с тахан

Към тях мисля да добавя някои нови рецепти.

А някои от тези сладкиши също ще вмъкна в менюто:

Сардински сладкиш с ябълки и рикота

Пирог *Жираф*

Традиционен английски коледен пудинг

# 36
  • Мнения: 2 687
лолита, към края на другата тема имаше точно такъв въпрос и изскочиха няколко идеи с марципан.

ако имате идеи за НВХ но ВКУСНИ сладки, споделете моля Simple Smile

# 37
  • Мнения: 516
Лолита, миналата година правих белите елхички и бяха фаворити сред децата - и капризни , и неподбиращи / за възрастните нямаше /. Та тази година първо взех от тях.
След като позачетох темата - втори път ходих и взех от линцерите и динджифиловите човечета / малко съм с резерви дали ще се харесат, че недолюбват в къщи джинджъра, но рискувах /. Та ще пробвам тази година и тях.
Скрит текст:
И тъй като многократно се мяркаше в темата и прословутия марципан, взех и от него. До момента не съм го употребявала, та се надявам да не го бастисам нахалос.
Имаше много цветове фондан, но не го харесвам.
Портокалови корички и захаросани плодчета на Лидъл обожавам и взех и от тях.
А сега ще Ви чета за вкусни рецепти Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 687
аз боцнах последния марципан в кварталния ми лидл Simple Smile взех и захаросани плодове смес, като определено вече съм решила едната рецепта да е този коледен венец с марципан по дадената бг рецепта или тази, като видях и руската, но по самата рецепта не се ориентирам достатъчно добре на езика, а пък ми хареса, че вътре някак по-мокричък мекичък изглежда венеца... ако имате съвет?

# 39
  • София
  • Мнения: 2 434
Благодаря за новата тема. Обожавам "аромата" на Коледа и всичко свързано с нея. Но от година на година все по-малко коледни сладки приготвям. Задължителни при мен са меденките на Джули, Кисинджър сладките и едни бисквитки слепени с лимонов крем. Тази година съм решила да приготвя Кръмбъл барчета със смокиново сладко.

# 40
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Всяка година добавям по някой нов вид сладки към редовните. Има много време, ще следя за идеи в темата.

# 41
  • Велико Търново
  • Мнения: 165
Да цамбурна и аз в новата темикча 😊

# 42
  • Мнения: 359
лолита, към края на другата тема имаше точно такъв въпрос и изскочиха няколко идеи с марципан.

ако имате идеи за НВХ но ВКУСНИ сладки, споделете моля Simple Smile

В Лидл видях 2 готварски книги за десерти без захар. Имаше и доста сладки като ги разлистих. Но не гарантирам, че са точно НВХ.

И по отношение на фондана - в Лидл Младост 2 има бял, зелен, оранжев, розов и черен. Съвсем малко марципан е останал и няма вече ковертюр.

# 43
  • София
  • Мнения: 11 709
Цоп и аз тук  Simple Smile Пейч, благодаря за темата! Simple Smile

Вчера гледах в Лидл готови смеси за бисквитки. 3 вида бяха при нас. Кои са хубави? Мисля да пробваме. Марципанът, освен на капучиновите звезди, къде другаде мога да го използвам?
Марципан в коледен щолен и е общо 200 г. Ще ти го покажа, може и да се решиш да го правиш, но е много работа - 2 дни се мотам с него и накрая изобщо не го оценяват и той отива в боклука, а имай предвид, че това е скъпа рецепта, не го харесват, само аз го харесвам, но заради себе си няма да се занимавам.
Скрит текст:
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_880.html

# 44
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Онзи ден си размразих парче от миналогодишния АКК, сега като рових във фризера открих още едно 😁 Много ми харесва да го правя, но е тежък и не върви толкова много за ядене и остава. Тази година мисля да правя сладки някакви, отдавна не съм правила сладки Hug Щолен си купувам готов, джинджифилки и спекулациуси също, така че няма да правя много, но ще избирам надълго и нашироко Hands V Капучиновите звезди ми харесват, но не помня имам ли звездообразни формички или нямам, може би ще са капучинови маргаритки Thinking

Общи условия

Активация на акаунт