КОЛЕДА 2022/2023

  • 80 104
  • 981
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 253
У нас капучиновите звезди са капучинови сърчица и не ги лепим с марципан, ами си ги ядем като бисквитки. Синът ми ги обожава и всяка Коледа си ги търси!
Особено като поседят малко - направо се топят в устата.

# 46
  • София
  • Мнения: 630
Хоп и аз в темата. Ще правя сладки и тази година, че всички си чакат с нетърпение сладките подаръци около Коледа.
Но и аз ще следя за някакви кето или НВХ нови рецепти. Heart

# 47
  • Мнения: 1 026
Аз миналата година направих няколка вида( задължителни меденки на Джули, рохлички, линдзери, капучинови звезди, напукани шаколадови сладки, забравени, джиндифилови бисквити, и др), тази още не съм решила, пък и се връщам на работа и ще видим дали ще имам толкова време. Иначе купих марципан, портокалови корички, ама кувертюр не Sad . Аз харесвам й този от постоянния асортимент.

# 48
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
peych, благодаря за новата тема!
Аз си получих ментовата есенция. С тази от Зоя ударих на камък - няма я в сайта, няма я в магазина. Пише , че се очаква ноември, дано не забравя.

# 49
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За какво ползвате ментовата есенция, май съм изтървала? И аз всяка година си купувам за обожаваните ми ментови пряники?

# 50
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Колко време предварително мога да направя бисквити-салдки? Възможно най-дълго?

# 51
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Джемма, обичам съчетанието шоколад и мента. Правя браунис бисквитките на Ирина , като в половината смес вместо ром слагам мента. И едни други правих, но не съм вкъщи да погледна какви точно.
Видях ги в сайта "Мармот и шоколад" Шоколадово -ментови бисквити.

Последна редакция: сб, 22 окт 2022, 15:38 от bilqna_69

# 52
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Благодаря за темата. Миналата година правих доста видове сладки. Някои ни харесаха, други не особено. Ще ви следя за нови идеи.

# 53
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Колко време предварително мога да направя бисквити-салдки? Възможно най-дълго?

Ето тук е написано - https://m.bg-mamma.com/?topic=1271786.msg41773908#msg41773908 - отворете скритият текст.

Като за линцери и меденки, важи  дори повече. Меденките издържат и 2-3 месеца. Линцерите обаче да не са слепени. Всички сладки могат също да се замразят. Тестата издържат около седмица в хладилника и няколко месеца в замразителя. Въобще има много варианти да се направят предварително.

Последна редакция: сб, 22 окт 2022, 16:16 от natalyna

# 54
  • София
  • Мнения: 11 709
В Метро масло Президент - йок!

# 55
  • София
  • Мнения: 11 711
Във Фантастико маслото Монарх е на промоция.Мисля и Президент,но не съм сигурна.

# 56
  • Мнения: 9 050
Промоцията на Президент във Фантастико беше до сряда. Вече си е на редовна цена.

# 57
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 22
Момичета, споделете за принт за бисквитки с ярки цветове. Винаги съм поръчвала от сайта sladkarski , но като ги сложа на фондана  стоят бледи , въпреки че фондана е бял. Иска ми се да са по изразителни.

# 58
  • Мнения: 1 026
Момичета, споделете за принт за бисквитки с ярки цветове. Винаги съм поръчвала от сайта sladkarski , но като ги сложа на фондана  стоят бледи , въпреки че фондана е бял. Иска ми се да са по изразителни.
Купувам от сладката къща, много аматьорски ги лепнахме, но детето се забавляваше

и тези са от там по наш дизайн

# 59
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 22
Приказни са , много благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт