Косми на краката при бъдеща осмокласчничка

  • 5 247
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 35 110
Как стигнахме от космите до топ 10 училища и връзка дете- родител?
Аха, космите като превенция на разгулен тийн живот.
Смях.

# 31
  • Мнения: 7 278
Интересно, че осмокласничка пита майка си дали да се обезкосми. Нито аз съм питала майка си, нито дъщеря ми ме е питала. Не е нормално според мен майката да решава това.

# 32
  • София
  • Мнения: 35 110
Нали ще отрежат връзка, мани- мани

# 33
  • Мнения: 21
Интересно, че осмокласничка пита майка си дали да се обезкосми. Нито аз съм питала майка си, нито дъщеря ми ме е питала. Не е нормално според мен майката да решава това.
Затова майките трябва да започнат да подготвят децата си за този момент от по-рано. Да им обяснят, че това е естествен етап на порастването и те не са нито по-грозни, нито по-дефектни от техните приятелки и няма от какво да се срамуват.

А не малкото притеснително момиченце да установи зловещата промяна в тялото си и да не знае с кого и как да сподели, да умува само как да се отърве и да попадне в бездната на неразбраната самота. Децата могат да се чувстват много депресирани и нещастни. Особено, ако вече са обект на подигравки от техните връстници.

Ако обаче за майката е било нормално да говори за козметик и епилация пред дъщеря си, момиченцето само ще установи, че вече е пораснало и може би и то се нуждае от тези услуги.
Ако майката не се срамува да споделя, и детето няма да се срамува да каже на майка си какво го притеснява и да поиска съвет. По-добре от мама, отколкото от приятелката.

# 34
  • Мнения: 116
Тя е разцъфтяваща млада лейди,
нека се епилира където колкото иска, да  си избере бански, шапки, рокли за плажа.

На тези години  снимките и спомените са толкова важни.

# 35
  • Мнения: 6 703
Ега си драмата за някакви косми.....по краката.
Не разбрах авторката син ли има или дъщеря, а може би близнаци. Един път път пише за син, друг за дъщеря.
"Подмишничките" прости изби рибата 😛

# 36
  • София
  • Мнения: 13 166
Тъкмо и аз това забелязах. Ту е син, ту е дъщеря. Но детето е едно. Wink

Последна редакция: ср, 27 юли 2022, 20:49 от Fever Ray

# 37
  • Мнения: 21
Ега си драмата за някакви косми.....по краката.
Не разбрах авторката син ли има или дъщеря, а може би близнаци. Един път път пише за син, друг за дъщеря.
2 деца имам , близнаци ин витро заченати. 😃 Както и да е и 10 деца да имам въпроса не е за това . Обичам децата си и не искам да се чувстват некомфортно в тялото си. Ще и разреша , въпреки че космите са руси и мислех ,че със тази забрана ще и направя услуга за в бъдеще  . С какво да ги махнем ? Епилатор , кола маска или нещо по- безболезнено като депилиращ крем.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Аз пък се чудя няма ли най-после да умре тоя мит, че с бръснене космите стават по-дебели, по-жилави, по-тъмни, по-гъсти, абе с две думи човек става Чубака.

# 39
  • Мнения: X
Космите някога ще си ги махне, ако това лято й забраните, тя ще се чувства зле, но на дали цял живот ще си ходи с косми! Майка ми беше същата орлица, щели да ми станат черни и грозни. Те ми бяха станали, защото ми е ген да имам повече окосмяване. Но в пубертета тия промени са сложни за приемане и се чувстваш тъпо, когато приятелките ти нямат 1 косъм, а ти си Чубака (или поне за такъв се имаш).

Космите ще ги махне някога, на 14 вече не е хич малка. Няма какво толкова да й стане.

Според мен даже е задължително майката да говори на тези теми с дъщеря си. Да й обясни, че е нормално и щом иска, ще намерят подходящ метод за епилация. Обяснете й, че кола маската ще я боли малко, но после ще й е гладко и приятно поне 3 седмици.

С бръснене после боде, но е най-лесно.

Вие като жена как се епилирате? Сигурно имате идея какво е кола маска, познавате козметичка. Заведете момичето и приемете, че имате тийнейджъри вкъщи.

Да няма тема утре за девствения мустак на брат й!

# 40
  • Мнения: 6 703
Просто ми стана интересно как един път пишете за момиче, а друг за момче. Да са живи и здрави, а космите  по краката са незначителен проблем.

# 41
  • Мнения: 40 937
Русите косми не се виждат зимата, но когато кожата почернее на морето почват здраво да се открояват.

А митът за бръсненето идва от това, че порасналите косми при бръснати крака наистина се усещат по-корави и остри. Но това е само привидно, защото отскубнат косъм пораства с нежно заострено връхче и постепенно става дебел, докато бръснатият косъм е като прерязан пън и прораства направо дебел. Но за сгъстяване и дума не може да става.

# 42
  • Мнения: 21
Космите някога ще си ги махне, ако това лято й забраните, тя ще се чувства зле, но на дали цял живот ще си ходи с косми! Майка ми беше същата орлица, щели да ми станат черни и грозни. Те ми бяха станали, защото ми е ген да имам повече окосмяване. Но в пубертета тия промени са сложни за приемане и се чувстваш тъпо, когато приятелките ти нямат 1 косъм, а ти си Чубака (или поне за такъв се имаш).

Космите ще ги махне някога, на 14 вече не е хич малка. Няма какво толкова да й стане.

Според мен даже е задължително майката да говори на тези теми с дъщеря си. Да й обясни, че е нормално и щом иска, ще намерят подходящ метод за епилация. Обяснете й, че кола маската ще я боли малко, но после ще й е гладко и приятно поне 3 седмици.

С бръснене после боде, но е най-лесно.

Вие като жена как се епилирате? Сигурно имате идея какво е кола маска, познавате козметичка. Заведете момичето и приемете, че имате тийнейджъри вкъщи.

Да няма тема утре за девствения мустак на брат й!
Родителите в форума ме помислиха за някакъв изрод . Водя я на моята козметичка редовно . Когато е лято в  момента понеже ходиме на плаж и оправят и триъгълника. За което е наложително я водя . Някак си това с краката не ми се искаше ,защото са много руси и светли . Страх ме е да не и станат по-грозни и после да съжалява . Тогава ще не ще трябва да се махат .

# 43
  • Мнения: X
Е, няма какво толкова да стане, не мисля, че решението е толкова съдбовно. Познавам доста жени, които също си вярват, че не им се виждат космите по бедрата, понеже са руси. Аз лично ги виждам. Вероятно и другите около нас. Но всеки сам си избира какво и къде да си маха.

Както казаха и преди мен, да са живи и здрави децата, това са бели кахъри!

# 44
  • Мнения: 11 917
Аз имах друго преживяване. Около 4, 5 клас една баба (не съученичка, не млада жена) ми направи забележка защо не си махам космите на краката. Не бях мислила, а тогава нямаше и много варианти.
Всичко може да остави негативен отпечатък, що се отнася до външност. В САЩ е забранено и недопустимо да се коментира наднормено тегло( и то силно наднормено) , тук се съобразяваме кой какво ще каже за два косъма.

Общи условия

Активация на акаунт