Косми на краката при бъдеща осмокласчничка

  • 5 246
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 522
Смятам, че и самото ви отношение е към дете/бебе.

"епилираме"
"подмишничките"
"детето"

ок, разбирам, че всяка майка приема детето си за бебе, ама моето дете е вече на година и половина и все по-рядко гледаме да се обръщаме към него с глаголи множествено число, за неща, които той прави - айде да хапваме - еми не - хапвай, яж. Жена ми още го прави, ама ако беше на 14 щеше да е мега пациентско. Вашето дете не е бебе. Вашето дете вече почти не е и дете. Колкото и да ви е странно, до 2-3 години тя вече ще има сигурно и полов живот. Вие какво ще й кажете - слагаме си презервативчето. Трябва тотално да си смените отношението към вашето дете, което е на прага да стане жена/възрастен.

# 16
  • Мнения: 5 147
Добре де, мишниците може от 2-3 години, а краката не може. Странна работа.
Аз съм ползвала само самобръсначка доооо... Хм... До почти завършване на университета и със сигурност съм започнала преди 13. Нямах възможност да си купя епилатор преди това. За мен кола маска никога не е била опция. Нито съм била Саскуоч, нито проблеми с кожата съм имала.
С епилатора имах все по-тънки косми, което беше контра-продуктивно, защото се късаха и беше все едно със самобръсначка.
Реших си проблема после с фотоепилатор

Иииии това, че си категорично несъгласна е без никакво значение, щом дъщеря ти "си е наумила". Вместо да я подкрепиш и да направиш нещата по-лесни за нея ти ще я бутнеш към това, което баш не искаш. Щото самобръсначката е евтиния вариант и е 5мин в банята Wink

# 17
  • Мнения: 1 804
Това е безумно.Дъщерята сигурно отдавна си е обръснала краката/защото е най-лесно/,без да се съобразява с майка  си,която я мисли за бебе.

# 18
  • Мнения: 21
А, защо не ѝ разрешавате?
Ще ми е интересно да чуя 🤓

Доста светли са космите и мисля ,че от водата и морето допълнително ще се изсветлят .Нямам против да се обръсне,  под мишниците даже аз започнах да настоявам , но ме притеснява факта дали няма да останат по-тъмни и дебели

Последна редакция: ср, 27 юли 2022, 12:01 от Rg879

# 19
  • София
  • Мнения: 13 166
Твърдостта и оцветяването зависят от гените, а не от начина от обезкосмяването.
Ти не се притесняваш вече 2 години да мажеш детето против стрии, пък не искаш да се обезкосмява.

# 20
  • Мнения: 4 413
Светли или тъмни, космите са си там. Ти не ги виждаш, ама на детето му бодат очите и си мисли, че всички там я гледат.

# 21
  • Мнения: 1 522
А, защо не ѝ разрешавате?
Ще ми е интересно да чуя 🤓

Доста светли са космите и мисля ,че от водата и морето допълнително ще се изсветлят .Нямам против да се обърне,  под мишниците даже аз започнах да настоявам , но ме притеснява факта дали няма да останат по-тъмни и дебели

Съжалявам, че пак се намесвам, ама според мен изобщо не разбирате къде е проблема. Не е важно кое е правилното решение - дали са светли или тъмни, дали някой ги вижда или не, дали "детето" гърлото му ще понесе студено сокче или ще хване ангина. Правилното решение не е важно. Важното е, че не трябва изобщо да се занимавате с това, освен ако вашата дъщеря не започне да взима наркотици, да харчи безумно пари, или да прави ептен глупости. За всичко друго - тя трябва да вземе решението и изобщо да не й се бъркате. Може да поговорите за секса, как да се пази, за порастването, за това какво мисли да учи, какво иска да работи. И това като приятелка, която е мъдра и да й дадете някой умерен съвет. А за косми, цвят на косата, маникюри, разни такива - не се занимавайте, не й се месете. Тя е възрастен човек. Не може майката на 14 годишна жена да се занимава с космите й. Разбирате ли колко е нелепо и какво ще причините на детето.

# 22
  • Мнения: 2 081
Кола маска или епилатор , без бръснене и кремове .
Моята племенница е на 15 и от две години ходи на козметик за кола маска . Напълно нормално е .

# 23
  • Мнения: 576
Боже те на 14 вече са спали с половината град. Явно имате свястно дете , оценете това и бъдете щастлива майка , щом чак сега на тази възраст става въпрос за обезкосмяване. Аз помня че и аз съм търсила майка ми в това отношение да ме насочи хаха , пробвах първо с епилатор ама болеше много и след това ме водеше на кола маска и по нататъка вече самобръсначка доо сега. Успех!

# 24
  • Мнения: 21
Боже те на 14 вече са спали с половината град. Явно имате свястно дете , оценете това и бъдете щастлива майка , щом чак сега на тази възраст става въпрос за обезкосмяване. Аз помня че и аз съм търсила майка ми в това отношение да ме насочи хаха , пробвах първо с епилатор ама болеше много и след това ме водеше на кола маска и по нататъка вече самобръсначка доо сега. Успех!
Да , но това се дължи на непрекъснатата връзка с дъщеря ми . Говорим си за различни теми от живота и това което я интересува . По отношение на ученето не мога да се оплача -влиза в училище, което е в топ 10 в София . Може би наистина я притесняват космите . Ще и позволя ,но остана само под въпрос с какво ще се обезкосмява . Може би с епилатор най- добре . Сега ще трябва да търсим по магазините някакъв хубав .

# 25
  • Мнения: 4 413
Ех, как стигате до извода, че на 14 са спали с половината град? Винаги е имало деца, които почват по-рано със секса. Има и такива, които и на 18 са нямали партньори. И това няма нищо общо с космите на краката.

# 26
  • Мнения: X
Те космите са руси, вие не ги забелязвате, но нея сигурно я дразнят много.

С епилатор може много да я боли. Пробвайте с кола маска при козметик.

# 27
  • Мнения: 21
Пробвайте с ножица...да срежете пъпната връв. Време е.
Не разбирам какъв проблем има в това родителят да има добра връзка с децата си. Гледам ги повечето родители по цял ден на работа,  накрая се виждат на вечеря с децата им те не им разказват нищо и така родителите остават в неведение . Но нали според Вас трябва да се задействаме само като се случи нещо фатално за един родител- видим джойнт в някое джобче , цигара в другото , като разберем, че тя е бременна .  Не е така . Тогава ще е прекалено късно .

# 28
  • Мнения: 1 522
Добра връзка е в баланса....някои отсъстват, други задушават. Второто причинява същите вреди като първото. Понякога и по-лоши. Никой не е перфектен, аз също. Затова е добре, че пусна темата - да видиш чуждите мнения. И моето е - прекалено сте обсебваща и контролираща за възрастта на дъщеря ви. А да не ви казвам това как би могло да свърши зле - с бунт и същите наркотици да дойдат и във вашето семейство. Пусни каишката...защото кучето е голямо.

# 29
  • Мнения: 40 933
Какво мислите , аз ли греша ,но не ми се искаше толкова от рано .Бихте ли позволили , а ако да с какво ще бъде най- ефикасно ? Ако все пак се осъществи съм категорично несъгласна да е със самобръснач . Няма ли да станат по-дебели и тъмни ?

ТИ грешиш определено. Готова си да смачкаш самочувствието на детето си и даже да му навлечеш трайни психически проблеми, понеже по някаква тъпа логика си решила, че било рано...

Общи условия

Активация на акаунт