Хайде на театър - 9

  • 86 336
  • 999
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 811
Театър Българска армия с информация за турнетата:
http://www.tba.art.bg/turne.php?fbclid=IwAR2tV_k6CxZLritWAmE8Pdg … xjwDc-h069dIVevic

# 61
  • Мнения: X
Здравейте,
Някой гледал ли е.... "Станете, за да легна аз" на Теди Москов.
Ще съм благодарна за отзиви.
Аз Simple Smile. Много, много забавна интерпретация на текста! Рада Кайрякова и Мишо Сървански "изнасят" спектакъла. Препоръчвам! Играят го сега, в началото на месеца, може би все още има билети. Ние едва успяхме да си вземем в края на миналия сезон - свършваха за дати напред...

# 62
  • Мнения: 10 998
Влизам да похваля: "Карлсон, който живее на покрива" в Младежкия театър. Гледахме е я с второкласници, но и за майките е доста утешителна и съвременна.

# 63
  • Мнения: 8 971
Всичките детски сме гледали в Младежкия и ги препоръчвам силно. Фаворит ми е Момо.

# 64
  • Мнения: 1 862
Чудих се с какво да открия сезона...от предния бях решила "Бившата мис на малкия град" , обаче като зачетох тук отзивите и реших, че няма да мога да го понеса...

# 65
  • Мнения: X
Чудих се с какво да открия сезона...от предния бях решила "Бившата мис на малкия град" , обаче като зачетох тук отзивите и реших, че няма да мога да го понеса...
Препоръчвам Постоянната съпруга в Сатирата! Режисьор - Бойка Велкова. Изключително красиви костюми и декор, и много забавно!

# 66
  • София
  • Мнения: 748
Чудих се с какво да открия сезона...от предния бях решила "Бившата мис на малкия град" , обаче като зачетох тук отзивите и реших, че няма да мога да го понеса...
Пак в Младежкия театър в следващите дни има представления на "Ромео и Жулиета" и "Майстора и Маргарита", и двете според мен са подходящи за тържествено откриване на сезона.

# 67
  • Мнения: X
А някой има ли впечатления от "Изневери в повече"? Харесвам много Христо Гърбов, Стела Ганчева и Албена Михова, гледала съм ги многократно и поотделно, но никога заедно.

# 68
  • Мнения: 10 701
Да, постановката е много смешна!
Михова се раздава напълно. А
Стела Ганчева е много красива, много повече, отколкото на малкия екран.

# 69
  • Мнения: 97
Здравейте Blush Аз обикновено само ви чета, но честичко ходя на театър и намирам тази тема за доста информативна, та се надявам и моите мнения да са полезни на някого.

Последно ходихме на "Идиот" в Сфумато. Хареса ми - изчистена, но много подходяща сценография, всички актьори играха доста убедително. Не съм чела романа, но постановката предава типичното за Достоевски чувство на обреченост, безсмислие и лутане на героите. Дълга е 2 часа и има потенциал да се усеща тягостна на моменти.

Предстои ни да гледаме "Боклук" в 199 и "Балдахинът" в ТБА.

За първата съм доста любопитна - темата в нея на пръв прочит не ми е близка. Интересно ми е дали ще ме впечатли, ако не мога да правя паралели със собствения си живот, въпреки че е доста награждавана и високо оценена от критиката.

За "Балдахинът" дълго се чудех дали да взимам билети, но темата е някак по-близка (публиката става свидетел на отделните етапи и предизвикателства в един 40-годишен брак), а и музиката на Дони така ме плени, че реших да ѝ дадем шанс.

Ще дам отзиви след представленията Simple Smile

# 70
  • Мнения: 10 701
"Балдахинът" звучи интригуващо. Аз обичам да гледам 'брачни' пиеси и филми.
Ще взема билети за 30 октомври!
Благодаря за идеята!

# 71
  • Мнения: 752
Здравейте, да ми препоръчате някоя хубава комедия от ТБА? Нещо,наистина смешно.Благодаря!

# 72
  • Мнения: 97
Може би "Арсеник и стари дантели" в Армията ще Ви допадне, но с уговорката, че не знаем какъв точно хумор смятате за наистина смешен.

На мен тази криминална пародия изключително много ми хареса. Черен хумор и сарказъм има, а в същото време липсват простащини и дебелашки смешки. Актьорите са толкова добре подбрани, особено актрисите, които играят лелите, са толкова сладки, че още повече се засилва пародийният елемент. Няма да Ви лъжа обаче, че 2 часа не съм ги усетила - имаше момент, в който динамиката спадна и сякаш малко натежа. От друга страна, ММ, който е много придирчив към смешни постановки, сподели, че му е харесала и не му се е сторила чак пък толкова дълга. Blush
"Балдахинът" звучи интригуващо. Аз обичам да гледам 'брачни' пиеси и филми.
Ще взема билети за 30 октомври!
Благодаря за идеята!

Супер! Радвам се, че скоро ще можем да споделим впечатления за една и съща постановка Blush Аз пък без да е умишлено почти нищо не съм гледала в театъра, свързано с брака, така че мненията ни ще са базирани и на различен театрален опит. Сега се сещам само за "Когато котката я няма" в "Сълза и смях" (не беше ужасна комедия, но темата за секса в брака беше представена по най-клиширания възможен начин) и "Козата..." в Народния (ама проблемът в постановката щеше да си е проблем и извън брака, така че май не е съвсем "брачна").

Последна редакция: чт, 06 окт 2022, 09:11 от Alekstraza

# 73
  • София
  • Мнения: 5 203
"Криворазбраната цивилизация" в Сатирата има ли пошлост?

Забравих дали съм давала отзив за "Адиос, мучачос" пак в Сатирата - от мен много ниска оценка, особено за 1/3 от актьорския състав - преиграва. И слаба режисура, прокъсва се фабулата, ставаше ми скучно.

# 74
  • Мнения: X
"Криворазбраната цивилизация" в Сатирата има ли пошлост?

Забравих дали съм давала отзив за "Адиос, мучачос" пак в Сатирата - от мен много ниска оценка, особено за 1/3 от актьорския състав - преиграва. И слаба режисура, прокъсва се фабулата, ставаше ми скучно.
Няма пошлост, напротив! А в края на спектакъла има изключителен монолог на Кирил Ефремов!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт