Хайде на театър - 9

  • 85 799
  • 999
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 135
Мнение за "Една испанска пиеса" ?
Взех билети да ходим с тийна, подходяща ли ще е за  такава възраст?

# 46
  • Мнения: 10 620
Приятелка има два билета за 'Отчаяни съпрузи", за понеделник, 12 септември, парк-театър Борисова градина.
Ако някой се интересува, моля да пише на лични. Hug

Редактирам се - намери се желаещ Simple Smile

Последна редакция: сб, 10 сеп 2022, 11:44 от zigizagi

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
И азпредлагам билети, за Хъшове в Народния театър за утре, събота, 10.09. На 11ти ред по 20лв са. Ако някой иска моля на лично. 4 билета.

Последна редакция: сб, 10 сеп 2022, 12:15 от NBM

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Вече не мога да си редактирам поста, затова споделям отзивите си за Хъшове: това е една изключителна постановка, даже бих я нарекла спектакъл!

Искам да отбележа първо, че много ми е писнало от всякакви напъни за оригиналничене на режисьорите, които напоследък са много и все по-откачени, само и само да се привлече внимание. Освен това, след последното фиаско с Недоразбраната цивилизация на Москов, която пак беше на патриотична тема, отидох с много опасения какво ще е това нещо Хъшове, сигурно пак някоя (извинете за израза) "изгъзица".

За мое щастие, това всъщност е една завладяваща постановка, в която има доста оригинални режисьорски решения, но всяка сцена, всяко движение, всеки декор е подчинен на това да подсили точно този текст, точно този актьор, всеки хумор е точно на мястото си, хем смешен, хем интелигентен, просто впечатляващо!
Разбира се, актьорите се раздадоха и дори изглежда, че освен с голям талант, играят и със страшен кеф тази постановка, накрая пяха с пълно гърло, а мисля цялата зала беше с буца в гърлото от тази патриотична песен.

Изобщо- препоръчвам силно (само имайте предвид, че е дълго и първите два часа са без почивка, а след почивката има още 45мин).

Със сигурност ще потърся какво друго на Морфов мога да гледам, аз толкова голямо удоволствие от режисурата досега не помня да съм изпитвала на постановка.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 688
Да, много е хубаво, че връщат на сцена в Народния пиесите, режисирани от Морфов. Много ми се иска да отида до Плевен за неговата Антигона този уикенд, ще е интересна според мен, с участието на Д. Донков в ролята на Креон:
https://www.theatre-pleven.bg/program.html
Дано Талант на З. Карабашлиев също да дойде насам, както дойде Опашката, вчера е била премиерата в Плевен.

# 50
  • Мнения: 4 135
От Сцена на кръстопът 'взех билети за Антигона' Народът на Вазов и Една испанска пиеса
Ще дам отзиви следващата седмица

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
А какво имаш предвид под "връщат'? Махнати ли са били?
Билетите ми бяха подарък, не знам дали са търсени и трудно се купуват, но залата беше абсолютно пълна и имаше доста популярни личности, което ме навява на мисълта, че може би отдавна не е играна, но може и да греша.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 688
Да, поне 2-3 години пиесите, реж. от Морфов не се играеха в Народния заради някакво неразбирателство с директора на театъра. НТ вече е с нов директор и явно затова вече се играе.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
В такъв случай се радвам, че присъствах на подновяването. Явно затова беше толкова тържествено, Морфов излезе накрая, мисля всички очаквахме да можем да го аплодираме, защото наистина това е спектакъл, в който ясно личи, че режисьорът е искал да ни покаже точно ето това, което виждаме.

# 54
  • Мнения: 15
Послено бях на театър преди няколко месеца и гледах "Колко е важно да бъдеш сериозен", много готин. Посмях се, препоръчвам го

# 55
  • София
  • Мнения: 6 688

Дано Талант на З. Карабашлиев също да дойде насам, както дойде Опашката, вчера е била премиерата в Плевен.
Идва на 16.10, взех билети. Кой е Театро отсам канала, никога не съм била там.

# 56
  • Мнения: 82

Дано Талант на З. Карабашлиев също да дойде насам, както дойде Опашката, вчера е била премиерата в Плевен.
Идва на 16.10, взех билети. Кой е Театро отсам канала, никога не съм била там.
Това е бившият Дом на българо -съветската Дружба, на бул. Евлоги и Христо Георгиеви, входът е от малката уличка (забравих името)

# 57
  • Мнения: 10 620
Адресът е ул. „Върбица“ 12.

Аз гледах "Отчаяни съпрузи". Два часа смях. Публиката беше 80% жени, а на мъжете никак не им беше смешно, както и на по-младите дами.
Бойко Кръстанов е невероятен! Игра, песни, танци!

# 58
  • Мнения: 592
Давам отзив за "Черна комедия" в Българска армия- уникални актьори и смях със сълзи. "Черна", защото през цялото време се играе, все едно са на тъмно Simple Smile Чудесно беше!
После си говорихме, че "едно време" понеделник вечер беше по тв-то беше време за театър и на мен, като дете ми беше ужасно скучно това, което даваха. Сега бих гледала с интерес постановки по телевизора, особено пък такива Simple Smile

# 59
  • Мнения: 82
Гледахме " Хотел между тоя и оня свят" в Армията. Прекрасна актьорска игра и предаване на емоциите на "магьосника на думите" Е.Е.Шмит

Общи условия

Активация на акаунт