Нашите цветя - обща тема 17

  • 28 645
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 772
Цветно лято, момичета.
Ето тази красота след като я бях офъкала здраво преди 10тина дена, пак в цялата си прелест.

# 16
  • Мнения: 36 486
Благодаря за темата:)
Взех си мини хризантеми от Лидл - от две тарелки със саксийки, само тези трите изглеждаха горе-долу живи. След като ги посадих, се оправиха - мениджър свежест сигурно отговаря само за ПИЗ, но не и за цветята:


Има ли изобщо мини хризантеми, или са просто млади растения?

# 17
  • Мнения: 5 379
Млади растения да, порастват и догодина пак цъфтят. Имам и в градината, и в сандъче хризантеми от няколко години, тези едроцветните растат доста големи.
И аз спасявам цветя от супермаркета, жал ми е за тях. Или ги оставят да изсъхнат на стелажа, или ги давят.

# 18
  • Мнения: 14 788
Аз ги режа 2-3 пъти като станат много високи. После си цъфтят,но не са по 2 метра. 😁

# 19
  • Мнения: 5 379
Аз миналата година също рязах двете най-високи. И дребните рязах, дето стават като цветна топка, след няколко години много се разрастват и обезформят. Може и да се раздели коренището, ако порасне много.

# 20
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Добри, може ли да е това? Или беше различно?

# 21
  • Мнения: 502
Благодаря за темата, Ени Flowers Hibiscus
Ефи, страхотен цвят лилиум. И гладиола на Ени е уникален Heart Eyes
Мариета, страхотно е станало калибрахоето. След орязване казваш. Колко го подстрига, т.е. колко остави долу-горе? И аз имам едно оранжево, което вече ме дразни много и ще взема да го офъкам, но още му се чудя.
И да се похваля в новата темичка. Това кралско мушкато е захванато от мен, от клонче. Днес цъфна. Много му се радвам, че със захващането никак не ме бива. Това, което казвате "чупя и боцкам" хич не ми се получава. От 15 опита имам само 2 успешни Grinning (лично мои имам предвид, без намесата на майка)

# 22
  • Мнения: 3 772
Чудно е мушкатото!
Ами колко отрязах - висящите клони с преминали цветове и пъпки. 10-15 см сигурно. Остана като топка около саксията.
Без да искам днес се сдобих с 2 огромно дипладении. И двете комбинации от бяла и червена. Утре ще ги покажа. Дано не ги уморим от жегата и слънцето у нас. На пъстра сянка да ги сложа?

# 23
  • Мнения: X
На пъстра сянка по-добре.

# 24
  • Мнения: 502
Мариета, мерси Simple Smile. Утре ще съм фризьор, пък каквото стане от него. Беше потеглило разкошно, но една буря го отнесе наполовина и не можа да се съвземе като хората.
Софт, забравих да пиша - ама много ефектно са се получили коловете, супер стоят

# 25
  • Мнения: 325
Момичета, някой има ли от тези соларни лампички лале? Мисля да си купя, но пък да не се окажат много слаби. Искам да осветяват поне малко.
Скрит текст:

# 26
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 061
не осветяват.
светят само за себе си, но те не са прожектори се пак, за декорация са само.
купувала съм от един Т-маркет, трета година се оправат сами, набодени в сандъчетата на балкона.  издържаха много повече отколкото смятах.
и само дъжда им мие панелчетата, не се занимавах с това.

# 27
  • Мнения: 3 772
Не съм купувала, но следа а мисъл ме споходи:
При толкова красиви цветя, може би е добре да се избират в неутрален цвят, за да не изпъкват?

# 28
  • Мнения: 7 920
Любимата ми папрат е близо до южен прозорец. Не я грее пряко слънце - днес видях, че си е загубила яркозеления цвят и стои някак сива Rolling Eyes
Иначе е оперена, но явно не се чувства добре. Приемам съвети как да се погрижа за нея.

# 29
  • Мнения: X
Аз моята я държа на южен балкон, но на сянка. Старите листа са загубили малко цвета си, но новите са хубаво зелени. Отпред има едно листо, което съвсем леко го докосва слънцето и както се вижда е изгоряло.

Общи условия

Активация на акаунт