Нашите цветя - обща тема 17

  • 28 647
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 022
Реших да пробвам хортензии на терасата.Набелязах си няколко за купуване на пролет.Но имам мерак сама да отгледам.На паркинга на нашия Кауфланд има няколко коренчета.Попитах дали мога да си взема две малки клончета без цвят,не не може.Стана ми леко неприятно защото те вече са прецъфтяли и нямат никаква естетическа стойност.

# 736
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
Питай някой охраната кой се грижи за растенията и говори с него. Мисля, че няма да има проблем да ти даде клонки.
Аз моите пръчки ги засаждах през пролетта на миналата година, понеже тук тогава ги режат. Повечето се хванаха. Някои цъфнаха още същото лято.

# 737
  • Мнения: X
Аз бях си поръчала от фейсбук 10 плончета 4 цвята , но не ми се хванаха . Имах други грижи и съвсем забравих за тях . Пролетта ще си поръчам пак .

За питам за шефлерата защото преди няколко дни ми дадоха клончета от 3 вида . Обаче на жената и бяха много гъсти като храст . Много красиви бяха .

# 738
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
Моята е огромен храст. Получи се като му отрязах върха, преди да го пребера преди 5-6 години. върхът натопих и се окорени.

# 739
  • Мнения: X
На моята преди време беше счупен върха , но изби листа и се удължи на горе . Явно трябва системно рязане .

# 740
  • Мнения: 3 772
Като каза хортензии, имам няколко сложени за вкореняване и май станаха. Да ги прибера все пак зимата вътре?
Имам и една в саксия. Извадих я от земята всъщност, защото боледуваше. Направо си заминаваше. И се оправи. Дали да я оставя вън зимата в саксията? Голяма е.

# 741
  • Мнения: X
Аз имам някаква мини розова . от 3 4 години хортензия . Не ми е мръзнала . Обаче миналата година беше бледо розова , а тази година беше по - тъмно розова. Явно от почвата се променя цвета.

# 742
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
Моята е огромен храст. Получи се като му отрязах върха, преди да го пребера преди 5-6 години. върхът натопих и се окорени.
Такава е била след откършване на върха 2016.

Сега е още по-голяма и гъста, дори мисля да я поокастря, за да не ми заема много място в къщи през зимата.

# 743
  • Мнения: 14 788
Хайде в новата тема,цветарки!
https://www.bg-mamma.com/?topic=1488700.new#new

Общи условия

Активация на акаунт