Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 14

  • 37 222
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 334
Това не е сериозно,нали.Отлагане на предполагаем цикъл на тийн,заради море.

# 61
  • София
  • Мнения: 23 106
Божее, цикълът още не е дошъл, а ти мислиш как да го отложиш. Примири се, че няма как да стане.

# 62
  • Мнения: 9 389
Писах и изтрих, че пак ще ме обявят тук за злонамерена фея.
Бяло течение имам от 10-годишна, първата ми менструация дойде на 12,5 г.

# 63
  • Мнения: 6 717
Да се отлага цикъл, който още не е дошъл ми се струва абсурдно. Ще и навредите заради едно море?!

# 64
  • Мнения: 13 006
Някой ни сурка по пързалката…. Това не може да е въорос на възрастен човек, на майка?!?
Да разбъркаш хиромоните на детето, че ти е важно морето?!🤪🤪🤪🤪

# 65
  • Мнения: 1 015
Не,не,не е пързалка!Говорим си с нея,и тя плаче,не иска да й се случи точно на морето.Тя е мое дете,искам да е спокойна и щастлива.Не ме нападайте,не съм някакъв идиот, който се бъзика.Просто тя е много чувствителна,ревлива,филмира се за много неща,старая се да й обяснявам всичко,но ми е трудно.Решила съм да я заведа на лекар просто да я прегледа с ехограф,да ми е спокойно.Имам проблеми с яйчниците от дете,не иска да преминава през същото.Но знам ,че има тази вероятност.Ще говоря с лекар,и не,няма за какво да ви благодаря!

# 66
  • Мнения: 4 334
Ами,питай лекаря как да и  отложиш цикъла и ела да кажеш и на нас,че е морски сезон.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 255
Не,не,не е пързалка!Говорим си с нея,и тя плаче,не иска да й се случи точно на морето.Тя е мое дете,искам да е спокойна и щастлива.Не ме нападайте,не съм някакъв идиот, който се бъзика.Просто тя е много чувствителна,ревлива,филмира се за много неща,старая се да й обяснявам всичко,но ми е трудно.Решила съм да я заведа на лекар просто да я прегледа с ехограф,да ми е спокойно.Имам проблеми с яйчниците от дете,не иска да преминава през същото.Но знам ,че има тази вероятност.Ще говоря с лекар,и не,няма за какво да ви благодаря!
Дайте й витамин ц, и й кажете, че това може да й отложи цикъла. Поне няма да й навреди. Малко плацебо 😁 Пък, ако й дойде, ще минете с лошия късмет и ще трябва да го приеме.

# 68
  • Мнения: 8 919
Тогава я заведете на лекар преди морето. Ама потърсете някой наистина добър, който да умее и да говори. Лекар да й обясни какво да очаква и защо не е никак добра идея да влияе на още недошъл цикъл само заради море.

# 69
  • Мнения: 1 015
Ще я заведа още тази седмица.Ето,може да се говори нормално,без нападки и насмешки.Всички сме хора, всички се сблъскваме с даден проблем за първи път,не е нужно да сме язвителни и да се нападаме.Сама гледам децата,нямам и майка,с която да се посъветвам.Няма нищо лошо в това,да бъдем добри и общителни,да си помагаме.Всеки има труден период.

# 70
  • Мнения: 3 440
И аз имах импулса да отговоря, но после се усетих, че най- вероятно госпожицата ни пише. Лошо няма, но ако пише от първо лице ще намери повече разбиране.

За хапчетата, не, не трябва да ги пиеш дори и да имаше цикъл вече. Твоите собствени хормони не са се подредили камо ли да ги бъркаш с хапчета. Хапчетата на 17-18г и предписани от лекар .

За бялото течение, може да продължи доста време преди цикъла. Съвсем нормално е и не пречи на морето.

Лека

# 71
  • Мнения: 4 717
Ох, наистина потърсете консултация с лекар. Може би 13г е малко позакъснял цикъла и с това бяло течение може да се окаже нещо хормонално. От друга страна - момичето не бива да приема цикъла като травмиращо изживяване, което да чака изнервена и в стрес всеки месец. Говорете с доктора, който ще й обясни, че това са нормални неща и ако е добре подготвена, то нищо няма да я изненада и да й развали ваканцията. Има токлова много начини да прекараш едно незабравимо лято на морето дори и в цикъл!

# 72
  • Мнения: 6 495
Първи цикъл на 13 закъснял? Не е. И на 14 не е, дори и на 15 не е.

# 73
  • Мнения: 3 563
А според мен момичето направо трябва да почерпи. На 13 и няма цикъл. Какво да кажат нашите дето от 11 още имат, а някои и по-рано. Колкото и да е естествено все пак е неприятна работа. Моята дребосъчка носи гащички размер 128, превръзката никак не може да се събера, пречи и, неудобно е, кофти положение, пък и повече дни продължава. Само гърдите растат.

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 23:55 от laurentin

# 74
  • София
  • Мнения: 7 071
Течението може да предхожда цикъла дори и година. Хапчета за отлагане на цикъл - зная само оргаметрил Confused. Спрян е от продажба отдавна. Хормоналните таблетки (от всякакъв вид) са изключително опасни и се пият само по предписание от лекар, когато е доказано, че ползата им надвишава вредата.

Общи условия

Активация на акаунт