Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 14

  • 37 192
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 5 285
Доколкото знам, да, Школо е платено. Но се плаща от училището, не от родителите.
И класът на моята петокласничка се оказа разформирован и претопен. Аз доста се притеснявам, но се опитвам да не го показвам пред нея, тя сякаш е малко по-перде...

# 721
  • Мнения: 9 362
Общите родителски срещи сега при нас пак са присъствени. Но те са по една първия и втория срок и са за общи въпроси: нови учители, екскурзии, какво ще се учи тази година. В средата на годината родителите могат в определен ден да си ангажират лична среща с всеки учители по 15 минути. Задължени са да отидат само родителите, чиито деца не се справят с някой предмет. За всички останали е пожелание.

# 722
  • София
  • Мнения: 23 097
Школо винаги е било платено и сумата се заплаща от училищата.
Нашата родителска среща беше на живо Grin и изобщо не съм чувала за затягане на мерките.

# 723
  • Мнения: 27 558
По телевизията го казаха това за затягане на мерките от 15.09. до...предположих, че е за месец, но тук май някой написа нещо като 28.10.🤔🤔

Последна редакция: чт, 22 сеп 2022, 16:03 от dolce miele

# 724
  • София
  • Мнения: 11 711
Около 28.10 училищата минават онлайн.Такъв ми е споменът от предишните години.Дано тази не се случи това!

# 725
  • Мнения: 6 452
A на нас и тази година ни обещават да е присъствена, дано. Засега родителските срещи също са обявени като присъствени.
Вероятно както и миналата  учебна година ще има някакви мерки и теглилки - отворени прозорци, маски, несмесване на потоци, но ще си учат. Аз лично не виждам обективна причина за дистанционно обучение в момента.

# 726
  • Мнения: 5 135
Слава Богу, тук няма никакви ограничения. И детето изобщо не е било на дистанционно обучение, ходеха си в училище през цялото време.
Къде?
Франция

# 727
  • Мнения: 6 563
Кардю, във Франция процентът на ваксинираните е много висок, вкл. при децата, или бъркам? Това лято исках да изпратя дъщеря ми в Нормандия и ми поискаха ваксинационен сертификат за лятното училище, пишеше и в правилника, че се допускат само ваксинирани деца.
В България %-ът е много нисък, та властите може и да не са толкова ларж.

# 728
  • Мнения: 5 135
Ами не знам какъв е процента. Но за децата е минимален, това знам. А и тия статистики не знам как ги правят, но веднъж пишеше 5 милиона остават неваксинирани, след десетина дни бяха 17 милиона. Та не знам. Но за децата тук изобщо не са склонни да ги ваксинират. Тук за влизане в страната не се изисква нищо, единствено за болници искат маска.

# 729
  • Мнения: 4 717
От последната присъствена РС получих такова адско схващане на врата, че още се възстановявам. Заради ковид мерките всичките прозорци бяха отворени и дискусията с класната продължи близо час, та май никой от нас не се усети, че сме изстинали.

При нас е присъствено и затваряне у дома ще има само в случай, че дъжавата среща проблеми с доставките на газ за отопление тази зима. Дори започнаха планиране на лагери и екскурзии през училищно време. Дано всичко е наред вече.

# 730
  • Мнения: 3 396
При нас, Испания, Каталуня, децата до 6ти клас учиха присъствено през цялото време, но през цялото време си комуникараха само с деца от техния клас.
За сметка на това 2г бяха с маски в час, в двора и при спорт, дори в планината на екскурзия... постоянно!!!
Децата над 5г повечето са с ваксина.

Обявиха да се сложи 3та доза за децата и четвърта за възрастни, но е по желание.
Ние изкарахме ковид без абсолютно никакви симптоми, за това за сега 4-3 та доза няма да слагаме.

При нас се говори за тотално премахване на всички мерки.

# 731
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Каква ще е причината за дистанционно "обучение", ме не се сещам...? Няма извънредна епидемична обстановка и няма обективни причини за сега. А и войната отново излезе на дневен ред, колкото и неприятен да е този факт. Докато сме овце, децата ни ще са затворени в оборите.

# 732

Общи условия

Активация на акаунт