Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 14

  • 37 190
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 349
Този тип бански от Декатлон са много удобни за плаж

# 16
  • София
  • Мнения: 7 039
Дъщеря ми си купи бански от Н&M и от Reserved, вече са малко по-женствени.

# 17
  • Мнения: 12 992
Моята и цял и половинки носи, най- удобно и е бюстие, но тя няма гърди никави опе. Съвсем леки топчета. На улицата пред къщата играе 21.30 най късно 22 си идва. Радва ме че е точна, цепи секундата и не закъснява. То в 21 светло още, защо да я прибирам, в учебно време в 21.30 ляга, нека си играе, сега е ваканция.

# 18
  • Мнения: 27 554

Всъщност, заслугата не е изобщо моя. Гризешв си ноктите и кожичките в продължение на години. Не помагаше нищо- горчив лак, говорене, обяснения, не я интересуваше има ли риск от бактерии и инфекции, даже и външният вид изобщо не я вълнуваше...Това, при положение че аз се лакирам поне веднъж седмично и се старая да си поддържам ноктите (нямам хубави плочки и едва ли не правя чудеса, за да изглеждат добре)...Нищо не я трогваше. Просто сама преди няколко месеца спря- започна да се интересува явно от външния вид на ноктите, прояви желание да използва пила и т.н. Като малка не си гризеше ноктите, започна през първи или втори клас- не изключвам вероятност така да е "обработвала" някакви емоции...С горчивина лак имахме съвсем малък успех- пак гризеше ноктите, но казваше, че не и' допада вкусът...😆 Но не пречеше да си гризе кожичките...
Дъщеря ми имаше бански от две част на ХМ, любим и' беше и го носеше до последно, после и' умаля- всичко е правила с него, включително и заден мост на плажа.😄 Не се разместваше, по принцип долу са с ластик:
Скрит текст:

 
Другите два бански са от Пепко (бюстието е с голямо воланче отпред, не знам дали си личи от снимката) и от някакъв китайски магазин- горнището е с чашки- вложи, които могат да се свалят, но ние не сме ги сваляли. И при тези горнища нищо не се е размествало:


Горнището, което е от китайския магазин, отзад се връзва на панделка, т.е. може да се регулира обиколката. Според мен, доста е практично. Иначе всичките горнища имат добра еластичност, не стоят като "торби". Важното е размерът да е съобразен добре.
Вашите момичета споделят ли, че "нямат приятели"? През ваканциите дъщеря ми почти забравя, че съществуват приятелките и' от класа...В блока има само 2 момчета на нейната възраст, не иска и не общуват изобщо (никога не са, макс "Здрасти" или подобни)...За приятелките от класа...през учебната година уж си има най-добра приятелка. Често се карат, после е приятелка с друга съученичка, после някоя от приятелките и' става "кучка, ужасна, мразя я"...А след няколко дни максимум са неразделни...Има съученичка, която постоянно и' "краде" приятелката и "не позволявала" да е приятелка с нея. Веднъж пък каза, че була приятелка с "най-добрата си приятелка", защото само тя живеела наблизо и можели понякога да се виждат...Не помня аз в ученическите ми години да съм имала такива бурни взаимоотношения с приятелки...🤔 Преди ходеше на танци, сега не ходи вече и на нищо друго не иска да ходи. Понякога казва, че няма къде да си "намери приятели", на следващия ден си има най-добра приятелка...По принцип, от това, което споделя, оставам с впечатлението, че в класа такива са взаимоотношенията и между други деца...Учителките също споделят, че забелязват, че яко започва да ги тресе пубертетът още отсега и се опитват да изпробват какви са границите...
От следващата учебна година няма да е вече на занималня и отсега се притеснявам как ще са нещата с приятелите...

# 19
  • Мнения: 4 717
И моята дъщеря си поиска тази година долнище панталонки за плуване и й взех на Roxy. После видях, че в Декатлон са пуснали евтини и взех от там. Незнам дали няма да й е неудобно, скоро ще пробва.
За горнище тип сутиен неможе и да става въпрос. Тя не понася банели и дунапрен. Скоро ще е на 15г и все още ходи само със спортни бюстиета. Малки гърди има и казва, че й е неудобно с друго.

# 20
  • Мнения: X
Цял Speedo бански с къси панталонки.

# 21
  • Мнения: 9 361
Тя и дъщеря ми до миналата година само бански тип бюстие харесваше, ама тази година като я заведох в младежко-дамския отдел за бански и веднага се хареса в горнище с чашки. Дали защото вече стана на 15 г., дали защото вече и фигурата и бюстът и го позволяват, не знам. Просто момичетата полека-лека порастват.

# 22
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Да се включа и аз по въпросите
Кафе, газирано, сокове
  Малката, на 11, пие вода и портокалов сок. Това е, нищо друго.
  Голямата, на 16,  пие лате с ядково мляко, понякога студен чай, и вода.
И двете не пият газирано, опитвали са.... засега не им харесва. Също така и двете обичат да си правят смутита, у дома има винаги замразени плодове, слагат в блендера с лед  и го докарват до консистенция да се яде с лъжица.

Космите
Малката не изявава желание да ги махаме. Голямата от няколко години се справя сама с почистването. Исках да я заведа на лазер, или фото, поне за подмишниците, но това слънце тук целогодишно ме спира. Трябва да се разровя повече и да проуча.

Бански при нас се ползват целогодишно
С цели предпочитат, по удобно им е в басейна. На плаж много рядко ходим, а и там основно във водата.Имат и половинки, всякакви видове, купуваме и от шейн. Малката е с боксерки и спортно горнище,  само ако не успее да си намери цял.

Нокти, лакове
Голямата се лакира сама  и поддържа маникюр от няколко години.Много добре се справя. Малката само ме кара да купуваме фалшиви нокти, лепи, маже..ужас е. Купила съм гелови лакове , защото миризмата на другите не ми понася. Добре че от няколко седмици се кротна и скоро не съм я виждала "лакирана".

# 23
  • Мнения: 6 452
На басейн е едно, на плаж друго. Цял бански за плуване в басейн ползва винаги, но половинки на плажа без изключение.
Расте, много интензивно се променя последните месеци. Все по-женствено се носи, избира по-друг тип дрехи. Вчера правихме поръчка с летни неща за ваканцията - къси топове, рокли по тялото, клинове, дамска чанта. Не е момиченце вече.

# 24
  • Мнения: 3 589
Споделете с какво мажете стриите?

Моята дъщеря от миналата година много държи долнището да е боксер. Отгоре още носи слънцезащитни тениски, но очаквам да откаже скоро заради гърдите и ще видим какво да правим.

Лазерната епилация е непрепоръчителна под 16-18 години, доколкото знам.

# 25
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Благодаря за темата. Девойката е на карате лагер на Камчия, а аз утре ще редя желания онлайн. Чудя се при положение, че иска в конкретно училище и специалност ,(има бал за това на базата на миналогодишното класиране), да пускам ли списъци за други училища?
Банският е от HM  и Пепко с горнище тип топ/бюстие.

# 26
  • Мнения: 4 312
Моята е на седмичен сървайвър лагер.Палатки,канута,реки,огньове,планински велосипеди...
Тръгна с леко мрънкане как плащаме толкови пари,за да я ядат комари и кърлежи.Тя досега никога не е спала в палатка.Сега ще си надува сама дюшеци,ще разпъва палатки.. Тръгна недоизлекувана.Имаше лека темп от петък.Лекаря каза,че не е Ковид,сестрата днес в училище каза,че няма проблем.Тя все още кашля.Телефони не са им разрешени.Ще видим,може и да се обядят по някое време да си я взимаме..А,може и да и хареса.

# 27
  • Мнения: 9 361
Red soul,
Трябва детето наистина да е много болно или да извърши голяма беля, за да ти се обадят. За мрънкащи и плачещи вечер не се обаждат при нас.

# 28
  • Мнения: X
Red soul, щерката ходеше всяка година на няколко такива лагера с мимичетата скаути и много й харесваха.

 Ние не сме по къмпингуването и се радвах, че ще опита и това, а то взе, че й хареса и сега ни учи как се опъва палатка, приготвя раница с първа помощ, сгъва спален чувал, пали лагерен огън, готви на полеви условия, къпеш се и ходиш в тоалетна отвън , работи с компас и познава сума ти животински и растителни видове.

 Караха каяци, плуваха, песни покрай лагерния огън, походи и въобще очарована беше и всеки път бяха групи с напълно непознати деца и водачи.

Даже последният път трябваше и капки за очи да й се слагат и мед. Сестра и с тях й е помагала.

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 18:25 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 8 893
Мойта е още на училище. Тук лятната ваканция е скромните 6 седмици. И при толкова учене, накрая пак имат недостиг на квалифицирани кадри. До 21 юли вкл. е на училище, като последните 4 дни ще са на лагер - ще спят на палатки, ще имат различни спортни и психологическии занимания - предизвикателства през деня. Много се надявам да ѝ хареса, защото наистина има нужда от такъв тип емоции и адреналин с връстници. Миналата година трябваше да има подобно нещо, но настаняването нямаше да е в палатки. Заради ковид го отмениха. За загрявка ще ходим уикенда на едни съоръжения с въжета.
С космите по краката не можем да стигнем до решение. Нищо за махане не ѝ се опитва повече, уж не я притеснявали, но вчера сложи чорапогащник с къса пола.
А миналата седмица си разнообрази прическата, отрязвайки си бретон.Sad

Общи условия

Активация на акаунт