Тренировки в домашни условия - 117

  • 40 769
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 195
Здравейте, искам да попитам как се мотивирате да тренирате сами вкъщи ? Аз колкото и да се опитвам все нещо ме отказва. Мога да бия 1 час път до заветното място и да тренирам с хората, с треньор, но отнема ужасно много време, а не винаги имам такова. Някакви съвети ?

# 31
  • Мнения: 2 570
Здравейте, искам да попитам как се мотивирате да тренирате сами вкъщи ? Аз колкото и да се опитвам все нещо ме отказва. Мога да бия 1 час път до заветното място и да тренирам с хората, с треньор, но отнема ужасно много време, а не винаги имам такова. Някакви съвети ?

Мотивация. Чувстваш се добре и изглеждаш добре. В къщи си, на топло, сухо, удобно, комфортно. Ако си набавиш и дребни (или едри) уреди, е супер. Ти контролираш всичко - времетраене и вид тренировка. Вместваш се във времето.
Може да си тренираш и 3х дневно.
Единствено движението е важно. Може да си намериш изолирани тренировки, може програми. Влезеш ли веднъж в играта, може да си съставиш твоя собствена рутина.

# 32
  • Мнения: 1 073
Та такаа днес тренирах докато бебока спеше. Имам си поспаливо и кротко бебе за мой късмет. Ползвах 2х7 кг  и лост 12 кг, да знам на фона на тежестите ми от преди да забременява това са смешни тежести но одавна вече не гоня силов прогрес, нито състезателен такъв. Ето и тренировката ми.
Клек събрани крака с лоста 30 в трисет с клек без тежест  50(3 серии) краката събрани и 20 с 2х7 кг.
Гигантска серия от пуш преси с щанга, раменна 2х7 кг, разтваряне с 2х3 кг, повдигане лост напред, въртолет с 2х7 кг 3х10 до 12.
Гигантска серия повторена 3 пъти бройките до 20 от гоблет клек нормален, пулсиращ, 1 и1/2,1/2, с пауза 20 сек
Лег с 2х7 кг 2х8..тук мислех още 2 упражнения но бебчо се събуди и нямаше как да продължа.
Отчитам и около 30 хил крачки  с количката...

# 33
  • Мнения: 1 109
Привет, мили момичета.
Да се отчета и аз за Каролинчето. Симпатизирам и че е миньонче като мен. Не ми харесва, че съветите, които дава ги вмъква между почивките и то написани, повечето пъти не успявам да ги видя Grinning , но явно си е мой проблем. (може примерно да добавя озвучение на съветите за изпълнение - допълнително монтирано)
Правила съм Епик хийт - отчитам повишена сила на ръцете и оформяне на мускула над коляното в дясно. За съжаление никакъв резултат в корема, който ми е проблемна зона.
Сега правя Епик 1 малко разбъркано
Днес Hamstrings & Glute Workout - Dumbbells + Band  https://www.youtube.com/watch?v=qh07zuq0rnQ
чудесна за мен тренировка

# 34
  • Мнения: 1 545
Привет, мили момичета.
Да се отчета и аз за Каролинчето. Симпатизирам и че е миньонче като мен.

Карълайн е 167 см, не е точно миньонче 😉
Днес отчитам ден 21 от FUEL и 15-минутна тренировка за ядро и корем от стоеж с дъмбели (пак нейна).

Редактирам се: 170 см е Каролинка, всъщност си е височка!

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 09:24 от Vetrena

# 35
  • Мнения: 509
Вчера ден 22  от FUEL доста приятна тренировка.

# 36
  • Мнения: 989
Здравейте!

Днес правих ден 19, Епик 2 - тренировка за рамене с дъмбели:


Работих с 2*4кг, а на повтарящата се комбинация от 3 упражнения - с 2*3кг. Тежка тренировка беше тази. За първи път виждам Карълайн да прави толкова почивки в работния интервал Hushed

lilikt, не ми се налага да се мотивирам. Преди 2,5 години реших, че искам не слабо, а стегнато и силно тяло, а това може да се постигне само с труд и желание... и започнах с домашните тренировки. Купих си гири 2*2 и 2*3кг, и работех по свободните тренировки на Руми Илиева. Постепенно добавих 2*4 и 2*5кг, ластици и сглобяеми дъмбели 30кг (които имат и лост). В началото на тази година реших, че искам да опитам да работя с Карълайн и ми хареса. Иначе, винаги съм намирала начин да се движа, но фитнес залите не са моето нещо. Обичам да тренирам сама, в комфорта на моя дом - така се концентрирам най-добре.

Поздрави и успешен ден!

ПП: Ето тук в началото на видеото, Карълайн казва колко е висока и колко кг тежи приблизително:

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 09:01 от dea76

# 37
  • София
  • Мнения: 2 686
lilikt, като ме домързи винаги си припомням как се чувствам след тренировка.
Другото, което ме мотивираше в началото, може би и сега - платих си програма и щеше да е адски тъпо да не я ползвам.
Но те разбирам - докато бяхме онлайн също ми беше трудно.., та имах едни паузи гадни дето не тренирах.
Аз тренирам в обедната почивка, това ,че по цял ден съм на бюро също ме стимулира да си вдигна задните части
Скрит текст:
повтарям се, но все пак - ние в работата имаме едно малко стайче с най-необходимите неща, та обедната почивка ми е там. Понякога и през деня ходя за някоя и друга 10минутка, защото хубавото е, че е и на моя етаж. От 35 човека познай колко тренират.

dea76, и аз като теб - първо безплатните и на Руми, после си купих, за да си създам навици, после пробвах студиото. Най съм доволна от корем мечта.

SvetlaK, радвам се, че е добре ръката. Успех на 12-те км!

Карълайнката, може би защото от близко говори и е цялата в мускули и изглежда наистина по-мъничка.

# 38
  • Мнения: 10 012
Svetla, благодаря за темата и успех на състезанието!
G&B, стискам палци да се подредят нещата при теб!
Байолъджи, добре завърнала се, да ти е здраво и кротко човечето!

ЛилиКТ, без тренировки не може, така че мотивация не ми трябва, както не ми трябва мотивация да си чистя зъбите (примерно). А и ми харесва.
Може би има значение дали разполагаш с място, и дали те оставят на мира домашните, или те саботират.

Днес довечера ще правя долна част или моя, или с Каролинка, ще видя.

Изпуснах всички снимки, надявам се следващите да ги хвана.
Не съм тичала 2 дни, в свободното ми време валят тропически пороища. Ще наваксвам през седмицата. Дано днес се отчета.

# 39
  • Мнения: 1 545
Здравейте, искам да попитам как се мотивирате да тренирате сами вкъщи ? Аз колкото и да се опитвам все нещо ме отказва. Мога да бия 1 час път до заветното място и да тренирам с хората, с треньор, но отнема ужасно много време, а не винаги имам такова. Някакви съвети ?

Най-добрата мотивация винаги намираме в себе си. Само трябва да я потърсим Blush
Освен това мотивацията е непостоянна величина - понякога е силна, понякога - слаба или никаква... Затова, както казва един мой любим мотиватор, Джоко Уилинк (бивш морски тюлен): "Не разчитай на мотивацията, разчитай на дисциплината!".
Там е истината и според мен. Когато си наложиш да правиш нещо с ясното съзнание за ползите от него и издържиш първите няколко месеца, за да изградиш навик, с времето оценяваш всички предимства на този навик, а резултатите стават най-добрата мотивация!

Тренирам вкъщи повече от 20 години, рано сутрин. Това беше единственото възможно време при наличие на две малки деца. И така си остана до днес, когато въпросните деца вече са на 28 и 23 Blush
От 2017 до 2020 посещавах фитнес зала - само на 10 минути с кола от вкъщи и на 20 от работата. Ами страшно много време се губи, да!
Най-добрата в града беше, супероборудвана. И все пак е несравнима с комфорта на собственото фитнес пространство, в което не изчаквам за уреди, нямам притеснения за хигиената, а температурата и влажността са по мой избор.

Аз тренирам в офиса, сутрин преди работа. През 2012 направихме малка стая за фитнес, а през пандемията я преместихме в по-голяма и я дооборудвахме страхотно. От 13 души само 3-ма я ползваме. Другите нямат мотивация...

И за отчета: ден 22 от FUEL, горна част. Допълних с 20-минутно Chilled Cardio Workout - на Каролинка, разбира се Blush

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 09:43 от Vetrena

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 2 058
И на мен ви е трудно с домашните тренировки. Първо докато започна, после все се намира нещо, което ме разсейва или трябва да свърша, просто защото към вкъщи. Напоследък обаче нямам възможност да посещавам фитнес, затова продължавам да опитвам да тренирам вкъщи и да бягам навън от време на време.
Иначе от това, което казва Каролайн във видеото е 157-158 см, не 170. Естествено, по-важното е, че изглежда страхотно.

# 41
  • Мнения: 1 545
Иначе от това, което казва Каролайн във видеото е 157-158 см, не 170. Естествено, по-важното е, че изглежда страхотно.

Ха, да, права си! Сега го пуснах. Five foot two е 157 см и малко.
Аз се подлъгах по разни сайтове като този например https://starktimes.com/caroline-girvan/
На много места я описват 5'7", но със сигурност тя най-добре знае Blush И да, 57 кг на 170 см не стоят по този начин, ако се замисли човек. Благодаря, че даде най-точния източник на инфо Blush

# 42
  • Мнения: 1 221
Здравейте започнах с домашните тренировки. Вече се чувтвам доста по добре  физически след двата Ковида.
Започнах с Епик - лошото е че изкарвам 20 мин от тренировката и  се уморявам ...
Без проблем изпълнявам упражненията

https://www.youtube.com/watch?v=SCxNnWW2zB8&t=1188s

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 10:22 от Bria

# 43
  • Мнения: 1 920
Значи с Каролинчето сме един ръст Simple Smile Изобщо не изглежда да е 57 кг, ама нормално мускула тежи повече. Някой случайно да е засичал как е изглеждала преди да започне да тренира?
Аз силно се надявам днес да успея да тренирам, че от вчера съм МЦ, надявам се довечера да се чуствам добре.

п.с Относно мотивацията, според мен на човек започнал с тренировки във фитнеса е една идея по трудно да се пренасочи към домашните тренировки. Но всичо е въпрос на настройка, рутина и навик според мен.

# 44
  • Мнения: 2 729
Опитвам се да се мотивира за домашни тренировки, преди работа сутрин. Понеже сте доста запознати с тях препоръчайте някоя с насоченост външно бедро и брич

Общи условия

Активация на акаунт