Сто и втора всесезонна плетаческа тема

  • 42 788
  • 903
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 562
+1 за кожена дръжка, но в сив цвят. Възможно най-близък до този на чантата.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
+1 за кожена дръжка, но в сив цвят. Възможно най-близък до този на чантата.

Чантата е зелена, обаче нямаше такива дръжки. Бежовото най-ми се върза.

# 32
  • Мнения: 6 895
+1 за кожена дръжка

Цитат
А самият нисък пълнеж също може да се плете като кръстче.
Тити, как се плете това? Можеш ли да намериш някое клипче?

# 33
  • Мнения: 9 903
Не е нещо ново. Масово играчките се плетат така, върви с по-дебела прежда.  https://youtu.be/x4gOHbLlVz0

# 34
  • Мнения: 6 895
Не бях виждала, благодаря!

# 35
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
хахаха, направила съм го така без да знам плетката Simple Smile Simple Smile
Благодаря, сега поне ще знам името.
май ще започна малка чанта Simple Smile някъде трябва да се използват остатъците прежда и останалите два комплекта дръжки. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 6 895
Момичета, бихте ли споделили мнение, коя прежда , според вас, е подходяща за плетена чанта, плюсове, минуси и разбира се, да държи формата? Харесала съм си модел, колебая се, мислех да си изплета от рафия, но тя май не е много подходяща в дъжд, а през лятото често се случва изненадващо да завали. Или памук, но той много тежи. Иска ми се да е лека и да не се прецаква от дъжд, по възможност и да не се омокрят нещата вътре. Мисля си и за лен, може някаква смес с лен. Иска ми се да изглежда натурално.   Ще трябва и подплата, най-вероятно.

Такъв модел

Последна редакция: пн, 27 юни 2022, 12:12 от Diorela

# 37
  • Мнения: 47 988
Нищо й няма на рафията от дъжд, особено с подплата. С нея е най-леко, но аз не харесвам дръжки от рафия.
С памучна прежда на мен не ми харесва, по-добре памучно макраме, а щом е с подплата, може и рибон. Крайния случай само макарони, и то от новите лукс. Обикновените тежат доста

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
И аз съм за рафия или канап, ако е подходящо.Мисля, че и полиестерен шнур няма да тежи, но откъде да се купи по-тънък не знам.

# 39
  • Мнения: 6 895
От канап би станала хубава чанта, но на мен няма да ми е добре с тези власинки. Като плета подложки от канап, слагам маска заради тях, че после астмата ме подгонва.

Най-после успях да завърша и моята шапка в ябълково зелено с бяло ръбче. Доволна съм от резултата, добре ми стои.  Simple Smile

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 381
Diorela, чакаме снимки на шапката Two Hearts

# 41
  • Мнения: 6 895
m_rija,  мъжката шапка вече се вее по морето, заедно с дамската, която показах. Laughing Съмнявам се, че ще направят снимки.
А моята  ще гледам да я снимам, но не обещавам кога, че с фотоапарат, после качване, преоразмеряване... Дълга и широка. Затова не пускам снимки на доста от изплетените неща. Тя е като първата,  но с много по-малка панделка  и периферията също е малко по-малка.

ПС Благодаря за мененията за прежди за чанта. Май ще се спра на рафия. Искаше ми се нещо по-лесно за плетене, ама карай. Плета стегнато и с рафиите е трудно ваденето на бримките.
Търсих дъно, за да е по-здраво, но не ми харесват првоъгълните. Само на 2 места намерих овални, това в Сф е много скъпо - 20 лв., а другото с доставката ще се оскъпи.

Последна редакция: пн, 27 юни 2022, 21:25 от Diorela

# 42
  • Мнения: 6 450
Точно пък дъно е толкова лесно да се направи с подръчни средства... Намира се парче кожа (от стара чанта, от чанта от магазин втора употреба, от ателие за кожени изделия, обущарница, от магазин за текстилни материали), изрязва се в желаната форма. От тънка пластмасова  папка за документи (в близък цвят) се изрязва същото парче в същата форма. Слагаме парчетата едно върху друго и със стандартни клещи за колани и капси (десетина лева в хоби магазини и железарии и ги имаш завинаги) се правят дупки по ръба на равномерно разстояние. Пластмасата идва отвътре на чантата, двете парчета могат и да се залепят едно за друго с обущарско лепило, може и да не се лепят. Втория пласт дава допълнителна  здравина на дъното.



Правоъгълно дъно със заоблени ъгли дава по-добра форма на чантата от овал. Но въпрос на вкус, разбира се.

Последна редакция: пн, 27 юни 2022, 22:38 от Mößbauer-Effekt

# 43
  • Мнения: 6 895
Благодаря, Мьос.
Мислих си го това , да си направя дъно от естествена кожа.  Ще трябва да купя замба, че в къщи точно такъв инструмент нямаме. Но ако ще купувам, поне да е качествена, а те не са  10 лв. Има 2 магазина, в които продават парчета естествена кожа, но не зная дали ще намеря къде да ми сложат метални крачета. Всъщност заради тях се колебая, че без такива бързо ще се изтърка. Вероятно в обущарските ателиета могат да слагат такива крачета, но трябва да проверя.  Ева пяна като вътрешна подложка ще е по-добра, отколкото от папка.
Като цяло си е обикаляне по магазини, а ходенето ми е проблем, затова се замислям дали да поръчам, или да си изплета дъно.

Специално на този модел, който съм харесала, дъното е елипса, а наддавките са по извивката на елипсата. То си зависи от модела, каква да е формата на дъното, не е само до вкус.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт