Сто и втора всесезонна плетаческа тема

  • 42 784
  • 903
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 448
Добри, браво! Перлен цвят точно за лятно настроение!
Това е полиефирен шнур 3 мм?

# 16
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
на повечето въпроси не мига да отговоря. Simple Smile
перлен е, шнур е, но се продава на развлечени гранки и не знам нито размер, нито дължина. мерят го на килограм. за раничката отиде малко над килограм.
мисля, че е около10 лева на килограм в наши пари, но не съм сигурна.
комплектите са три вече, цената им е 5,50 за средна дръжка с пискюли 7 - за дълга дръжка, две странични халки с материал за закрепване и коланчето за капака. купила съм и "копчета/точпета" да сложа на дъното.

модел няма, започнах дъното по клипче в интернет за "идеален овал", ако го намеря ще го допълня, след това нагоре плетох спираловидно докато лаптопа влезе вертикално без да се подава. Simple Smile както забеляза половинката, може да влиза и хоризонтално. Simple Smile


след това продължих с капачето,  същата плетка -" нисък пълнеж" докато дължината ми хареса. да може да се закопчава магнитчето все пак. Simple Smile
на снимката се вижда много добре къде съм омазала обкантващия  ред. може и да го преплета. ще го мисля.

# 17
  • Мнения: 47 988
Полиестерен май го водят при нас. Май не е много тачен, повече памучен продават тук, може и да се лъжа де.
Цените при вас ми се струват по-добри Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 750
Страхотна раница, Добри!
Закопчалката с колана откъде я взе?
Може да се намерят във втората употреба нови колани. Преди ок. 4 години се продаваха по 2лв. за брой. Сега не знам как е.

Последна редакция: сб, 25 юни 2022, 07:44 от Титания

# 19
  • Мнения: 6 895
Добри, чудесна е станала!

Не разбирам защо у нас цените на всичко са някакви много надути, спрямо останалия свят. Преди няколко дни купих китайска рафия за 9 лв, 100 гр. Същата рафия я гледам в турски сайтове, 29 ТЛ, което излиза 3,18 лв. Комплекти дръжки за раница, за чанти, също са много по-скъпи, за дъна да не говорим. Такъв шнур, като на Добри, у нас ще излезе в пъти по-скъп.

ПС Успях да изплета още една шапка, този път мъжка, но не съм снимала. И докато плетях за младежа, ММ и той се одума за шапка... А мислех да си плета за мен и шапка, и чанта, но не мога да се вредя от мераклии. До зимата може и да успея да се вредя Laughing

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Няколко пъти да пиша и се спирам.Не само, че е скъпо, ами и няма.Онлайн ако поръчва човек трябва голямо количество иначе доставката е висока.В магазина като отидеш -аксесоари специално при нас почти няма. Гледам хората по света какви неща правят, с какви материали-тук няма, или ако има нещо то е безбожно скъпо. И това важи почти за всяка стока.

П.П. Вие поръчвате ли от Алиекспрес? Аз не съм от както е пандемията, малко ме е страх.

Последна редакция: сб, 25 юни 2022, 07:01 от Галчудо

# 21
  • Мнения: 47 988
Не поръчвам
Най-евтино е от Турция ако можеш да вземеш, но през прекупвачите е ...Абе не винаги изгодно и качествено
Пътуваме, но щракнах шапката ми от остатъци

# 22
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
тук всичко е турско. писала съм как търсих нещо памучно, египетско и не намерих.
възможно е просто аз да не знам къде да търся. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 855
В Алиекспрес преждата е доста по-скъпа, отколкото в бг сайтовете. До сега не съм попадала на нещо изгодно от там.
Същата работа и във фейсбук групите. Цените им, и то на акрил,  са много надути.
Преждата Ализе е най-изгодна в сайта на Александър ярн. В плета бг и Хоби ярн е с около 0,20 - 0,30 стотинки отгоре. Но пък в Хоби ярн има голям избор на преждата Нако.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Да ви покажа последна си творба. Не е точно плетене, освен единия вариант на дръжките, за които ще ви искам съвет





Вариантите за дръжка




Като плетената не е зашита - ако е тя, ще е със старата дръжка за пълнеж и твърдост.
Коя според вас?

# 25
  • Мнения: 9 903
Плетена, но не тази плетка. Нещо по-стегнато и с по-малък размер кука. Например плетена в кръг, като тръбичка, с нисък пълнеж. А самият нисък пълнеж също може да се плете като кръстче.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
На мен ми харесва с първата дръжка, по-практично ми се струва.

# 27
  • Мнения: 448
И аз за кожена, практично и , според мен, по отива към общата визия

# 28
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
И аз съм за кожената дръжка, а не плетената.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
И аз май клоня към кожената.
Плетената ми се струва, че няма да е практична и удобна за ползване, особено лятото.

Общи условия

Активация на акаунт