233 Уау! и Наздраве! в лятната НЕМСКА тема

  • 18 424
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Никой не я бере черешата. Снощи дръпнах един клон и най-отдолу набрах една голяма купа, която стои ей така в хладилника. Щото има. Няма да преувелича, ако кажа, че има един тон череши. Два пъти правих сладко минали години, но и сладко никой не яде.

# 46
  • Мнения: 6 705
ОК Коктеил. Щом не ти се пише как са се справили.  Както писах имам опит с подобни и то отчайващ. Ти писа , че имаш добър с тази и се зачудих какво свършиха точно . Но твоя воля. Сори че попитах.
Ася все го забравям това. Права си.

# 47
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Е, не! Както писа Reina, грехота е толкова плод да отиде зян. Блазе и на Софт за изобилието.

# 48
  • Мнения: X
Елате да видите наоколо колко неща отиват зян. Черешите никой не ги бере, даже и тези в дворовете. Както и всички останали плодове. Боли ме сърцето като видя гниещи смокини и праскови в нечий двор. Есенно време в края на селото паркират 2 големи контейнера, за да има къде народът безплатно да си изхвърля падналите ябълки и круши. Angry Къде-къде по-куул е да си купиш вносни извънсезонни от дисксунтъра, нали!

# 49
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При нас по ФБ групите има търсене и предлагане за безплатно бране.
Не се хвърля много. Аз 1-2 пъти се мелднах да бера, но ме бяха изпреварили и бяха обрали дървото (праскови).

Даже скоро гледах едни поляци браха черешата на кръговото.
На нищо не приличат черешите, много е сухо и са дребни, да не говорим за замърсяването от колите...

# 50
  • Мнения: 6 450
Черешата си я обрахме още преди Пфингстен. Ранна хрущялка, много вкусна. Идеална за катерене, колко игра е паднала по нея. Ядохме на корем и варих сладко. Тия дни и дребните храсти обрах, направих сладко от микс малини, френско грозде, бял и червен касис и бяло и червено цариградско грозде.  Следващи по ред са къпините, тази година са страшно много, скоро започват да зреят.
Всичко останало в градината е полудяло, расте и зрее. Първата шопска салата собствено производство изядохме вчера.

От Берлин си донесохме коронка. Прясно пълнолетният е изолиран по всички правила, вървят вътрешни залагания ще цъфнем ли и останалите. 2 дни главоболие и кашлица и вече е пушка, но тестовете му все още са +.

# 51
  • Немция
  • Мнения: 6 877
Мьос, дано не се заразите всички или поне леко да го изкарате!
Ще се секвенира ли теста?

# 52
  • Мнения: 11 315
Мьос, дано ви се размине! Леко прекарване на големия!
Аз съм се объркала - не Kittycat, а Hello Kitty. Намерила съм картинка, днес щв правя трансфера, рецепта избрах и ще пека блатовете.
Ще празнуваме ден по-рано,защото на самия ден хлапето е на концерт отлаган вече 2 г заради короната.

# 53
  • Мнения: 6 450
Не, Бибит. То е ясно.
Благодаря, засега всички сме добре.

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 11:02 от Mößbauer-Effekt

# 54
  • Мнения: X
Mößbauer-Effekt, уффф! Дано не се заразите останалите! Ползвахте ли маски там или не сте се пазили изобщо? На морето така удобно забравих и за маски, и за ковид…

Моето хлапе не успя да ни зарази март месец, а у нас изолация е мираж по ред причини, т.е. близък контакт сме имали непрекъснато. Само дето аз вкарах в активна употреба моите етерични масла и сега половинката е убеден, че те са помогнали (аз не съм сигурна). Помоли ме даже да му забъркам противоалергична смес и тази година алергичната му астма не се е проявила още, та той убедено маже и инхалира. Joy Може и чисто съвпадение да е, въпреки че всяка година го тормози.

# 55
  • Мнения: 6 450
Не, не сме се пазили особено. Доста активно обикаляхме по всякакви места.  Маски само в транспорт, както е по правилата. Ние и в нормалнен режим не се пазим особено много.
Най-любопитно ми е ще се зарази ли приятелката на първородния, която беше с нас и имаше най-интензивен контакт с него. Преболедувала скоро, с два бустера. За момента е негативна и без симптоми.

# 56
  • Мнения: 6 705
Споко. На есен ще има шанс за спец. Бустер. Още един . И маски ... маски ...
И електро коли , но опопление на въглища ...
И пенсия на 69 ...
Поне нещо да има , ако топло няма да има.

# 57
  • Мнения: 9 361
При нас януари синът не зарази никого, а го изолирахме чак при положителния домашен тест, а той от предния ден беше с температура. Още ми е пред очите с 39 градуса температура, лежи в леглото и не може да помръдне и ме пита: "Сега като съм болен може ли да играя Плейстейшън?"

# 58
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Моите само на плейстейшън и компютъра висяха, докато бяха болни.

# 59
  • Мнения: 6 705
Моето малкото беше по-болно и първите дни не искаше да погледне ни компютър ни игра ни нищо.

Общи условия

Активация на акаунт