Пубертетът при момчетата - тема 11

  • 42 063
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 585
Мерси!
А, за състезания надали...ама ще трябва бинт и за другото ще питам.
Имало спец.магазин и ще трябва да се ходи Simple Smile
Боксовите ръкавици се подразбират, затова не съм ги написала, но няма нужда да ходиш до специален магазин - в декатлон има всичко необходимо и на сносни цени, в Сила също има екипировка, доста често и намаления пускат, във фитнесите, в които има такива занимания също предлагат. Не че нещо, ама специализираните магазини доста често са със завишени цени. Има вариант и самите треньори да предлагат екипировка с отстъпка от магазин (така купихме за таекуондо - всички трениращи си купуваха оттам от името на треньора с 40% отстъпка).

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
И аз мислех Декатлон, ама точно треньора ги праща в магазин с отстъпка ползвайки картата.
Благодаря пак!

# 32
  • София
  • Мнения: 39 770
Моят тренира кикбокс - Стартийм.
Днес имаха демонстрация в училище.
Скрит текст:


От екипировката единствено нещата на Топтен са скъпи. Каските са хубави и си струват.
Основни - каска, ръкавици (два вида), бинтове, протектори (ръце и крака), обувки (ботуши), бандаж (носят само на състезание), протектор за зъби (много се губят Simple Smile). Панталони има два, и поне 5- тениски.
Биновете на Топтен са хубави, ластични са.

В София пазарувам от Еон спорт (в Младост е). И от клуба ако ми трябва нещо на Топтен и го имат.

# 33
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Моят освен на тенис (всеки Божи ден), кондиционни тренировки ( че започнаха да се появяват травми от тениса), започна да ходи и на бокс. Принципно 3 пъти седмично, но ходи когато няма да учи. За протекторите за зъби знам, че има специални. Киснат се в топла вода и после заемат индивидуалната захапка. Онзи ден треньорът му каза, че и каска трябва ( естествена кожа, ала, бала, одобрена от боксовата асоциация)

# 34
  • София
  • Мнения: 39 770
За протекторите за зъби знам, че има специални. Киснат се в топла вода и после заемат индивидуалната захапка.
И такива имаме, но на моят вече са му малки. Аз и другите ги кисна (без причина) в гореща вода.
Каската и ръкавиците са май най-скъпи от цялата екипировка.
Аз май скоро трябва да купувам нови ръкавици.

# 35
  • Мнения: 15 591
За спорта:

1. Футбол - вкъщи никой не проявява интерес, съответно синковеца също не се вълнува от него. Знае само кои са Роналдо и Меси, и до там

2. Кикбокс - запали се, ходи 4 пъти и се отказа. Не бил неговия спорт. И нормално - цял живот повтаря, че е пацифист и много се учудих, като изави желание да тренира точно това. Съвсем очаквано не издържа дълго

3. Стрийт фитнес, гимнастика, лостове - така и не разбрах как точно се нарича това, но се е запалил яко. Тренира при всяка възможност - всяка събота и неделя + всеки ден след училище. Ръцете са му целите в рани и мазоли. Сега ще ходи и на някакво състезание, за което каза, че още не е готов, но му е кеф да гледа другите. Не съм много ОК с този спорт, защото ме е страх да не му спре растежа точно тази година. Накрая да не си остане 174 см с 44 номер обувки, че ще е, като хобит.

# 36
  • Мнения: 4 585
Лейди, защо да му спре растежа от фитнес? Моят тренира редовно от 11 годишен, пък не съм забелязала да не расте. Сега е близо 185 см (аз съм 165 и баща му е колкото мен) на почти 17 г. и 44-ти номер обувки (от две години не му расте стъпалото). Нямам снимка да ти пусна скорошна (не дава да го снимам) да видиш, че това са митове.

# 37
  • Мнения: 29 387
Да споделя, че лосионът подейства - изчисти малките пъпки от носа. Веднъж дневно го мажа от няколко дни.

# 38
  • Мнения: 6 452
Някои фитнес-упражнения не се препоръчват в пубертета заради усиления растеж на костите. Не е мит.
Аз също им позволих фитнес след като минаха 180 см. Не мога да разчитам, че инструкторите във фитнеса ще внимават за всеки дангалак- да не се претоварва и да работи само с подходящите уреди.

# 39
  • Мнения: 15 591
То това не е точно фитнес - не вдигат тежко и не правят упражнения, а на някакви лостове се въртят, като пумпали - нагоре, надолу, превъртат се, застават перпендикулярно, превъртат се във въздуха.... Даже не знам как да го опиша. Специално гимнастиката много силно развива и стяга сухожилията, и е възможно да забави или спре растежа. Пример - Йордан Йовчев, който е доста нисичък. Повечето гимнастици са ниски - те, ако са високи най-вероятно няма да могат да се въртят, като диви по тези лостове, знам ли Grinning Може би аз не го обясних хубаво - май не е точно стрийт фитнес, а са някакви лостове. Не знам точно как се нарича - май е нещо, като спортна гимнастика. Съвсем се оплетох Joy

# 40
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Пример - Йордан Йовчев, който е доста нисичък.
При него е от ген, не е от гимнастиката. Синът му също е доста нисък , а тренира тенис.

# 41
  • София
  • Мнения: 891
Някои фитнес-упражнения не се препоръчват в пубертета заради усиления растеж на костите. Не е мит.
Аз също им позволих фитнес след като минаха 180 см. Не мога да разчитам, че инструкторите във фитнеса ще внимават за всеки дангалак- да не се претоварва и да работи само с подходящите уреди.

Бихте ли споделили, кои упражнения не се препоръчват или къде да чета. Въпреки че моя син си ходи с инструктор и той му обръща доста внимание. Например веднага забеляза че има лек проблем с ходилата, и не му даваше да кляка с тежести, докато не взехме подходящи стелки.

# 42
  • Мнения: 4 585
Стрийт фитнесите работят предимно със собствено тегло и няма опасност от такива травми. Ако прави нещо друго и без надзор вече не мога да кажа.

# 43
  • Мнения: 6 452
Някои фитнес-упражнения не се препоръчват в пубертета заради усиления растеж на костите. Не е мит.
Аз също им позволих фитнес след като минаха 180 см. Не мога да разчитам, че инструкторите във фитнеса ще внимават за всеки дангалак- да не се претоварва и да работи само с подходящите уреди.

Бихте ли споделили, кои упражнения не се препоръчват или къде да чета. Въпреки че моя син си ходи с инструктор и той му обръща доста внимание. Например веднага забеляза че има лек проблем с ходилата, и не му даваше да кляка с тежести, докато не взехме подходящи стелки.
Щом инструктор е с него постоянно, вероятно внимава за подходящите уреди и упражнения.
Не съм специалист, не се наемам да давам конкретика по темата.
Това, което знам от ровене в интернет и от консултации с познат спортен терапевт, защото момчетата са активни спортисти и фитнесът им е важен като част от пакета тренировки -  упражнения със собствена тежест - да, с добавена тежест - над определени килограми за съответната група мускули - твърдо не. Имаше и още една група неподходящи уреди, но в момента ми се губи. Ще допълня, ако се сетя.
А, и поне 16 навършени години препоръча терапевта, много държеше на това. Има резон, като се замисля. Най-усилено големия растеше на височина в периода 15-17. Малкия расте по същия начин.

# 44
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Травмите се появяват и преди посочената възраст. Ние така се оказахме на кондиционни тренировки. Има и специални упражнения с тежести, за определени мускулни групи.

Общи условия

Активация на акаунт