Пубертетът при момчетата - тема 11

  • 42 065
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Моят е на 14 и 4 месеца, още не е бръснал мустак, няма и нужда.
Под мишниците му ги махам аз, по тялото има мнооого косми. Иска да му махам космите на краката, казва че го дразнят. Купили сме му машинка и с нея си маха по слабините.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Моето малко започна още на 12, но си е доста космат.

# 17
  • Мнения: 13 810
Синът ми е от китениците. На 15 е.  Огромна гъста къдрава и дълга до кръста коса, намек на мъх като мустак и бакенбарди. С тример си чисти мишниците. Краката му са като килим. Добре че космите не са черни. Това нещо няма как да бъде махнато, ако го удари лимката да се епилира, депилира или каквото там. За сега няма по ръце и гърди. Но вероятно ще има. Ще бъде от онези силно окосмени мъже. Ами ще си търси жена която обича ламбърсексуални мъже. И мисля че няма да има проблем да я намери.

Последна редакция: пт, 27 май 2022, 17:03 от _re_ge

# 18
  • Мнения: 6 452
Tова вторачване в космите ми е много странно - и в момичешката и в момчешката  тийн тема го виждам.

По въпроса - и космите, като другите вторични полови белези, се появяват когато те си решат и универсално правило няма.
Всеки индивид в училищна възраст може сам да се грижи за себе си - зъби, къпане, ресане, обезкосмяване. Когато преценихме за подходящо, закупихме лични тримери, самобръсначки и мъжка козметика на момчета, баща им им показа кое как работи и до тук. Справят се сами с космите си, както и с останалата част от личната си хигиена.
По същия начин процедирах със сестра им - разполага с личен епилатор и дамски тример и се справя самостоятелно.

Виждала съм деца, които се срамуват от девствените си мустаци, космите си тук и там, но родителите им са се запънали че е много рано да се махат. Не вкарвайте излишни комплекси у децата си, и без това пубертетът е труден период и за тях, не само за нас.

# 19
  • Мнения: 7 923
Не виждам "вторачване" или запъване по темата с космите, обменяме информация.

# 20
  • Мнения: 15 592
Вторачването в космите идва по-скоро от тях. Моят синковец се впечатляваше и гордееше с всеки поникнал косъм по тялото му Joy

Иначе по въпроса - мустака го обръсна на 14, сега е на 15 /тази година ще стане на 16/ и вече и брадата бръсне.

# 21
  • Мнения: 11 917
Вторачването в космите идва по-скоро от тях. Моят синковец се впечатляваше и гордееше с всеки поникнал косъм по тялото му Joy

Иначе по въпроса - мустака го обръсна на 14, сега е на 15 /тази година ще стане на 16/ и вече и брадата бръсне.
А моят се тръшка, че само той не се бръснел (няма какво). Аз му казвам, че един ден ще му е досадна тази процедура, да се радва сега на "свободата", но се чувства някак не като другите. Две-три деца от класа нямат нужда от бръснене.
Впечатляват се децата от тези неща.

# 22
  • Мнения: 2 048
Моят син е на 14 и маха мусака с тример, скоро го загледах от близо , започнали са косми и по брадата да излизат   но той е мургав с тъмен косъм.  Той честно казано не е доволен , че е космат ама ген- какво да се прави.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Да сменя темата Wink
Я кажете дали имате запалени по кикбокс или нещо от тоя тип спорт? Ако въобще е спорт, нали...
Моя така се е запалил, че всеки ден ходи. Целия в мазоли, кога ли ще си дойде посинен Head Band  направо нерви само...дано се откаже бързо.

# 24
  • Мнения: 4 585
Мистик, не само кикбокс ами и Кудо тренира ежедневно + фитнес. Като добавим и играенето на компютъра, на всички е ясно, че не учи изобщо Sad Прибирал се е неведнъж насинен, с рани и дори червен отпечатък от маратонка по тялото, но това беше в началото. Сега доста по-рядко има по някоя рана по ръцете от блоковете. Все пак тренират с треньори и ситуациите би следвало да са контролирани.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Уф...
Това даже не съм го чувала...
Трябвало спец.бинт...я ме светни какъв е. Екипировка, онуй за зъбите Head Band  Прилошава ми.

# 26
  • Мнения: 4 585
Бинтовете са като за бокс - към 10 лв е комплекта във фитнеса. Нещо такова:

Протектора за зъбите е силиконов и се нарича разговорно гума. Има голям ценови диапазон за тях, но не избирай най-евтините, защото бързо се късат и имат неприятен мирис/вкус.

Към екипировката предполагам имаш предвид протектори. Не знам какво им искат при вас, на моят му взех протектори за крака.

Ако обаче ще ходи по състезания сигурно ще му искат и протектор за слабини (така наречената мида).

Мога да питам по-късно МС (още спи) и да пиша пак.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Мерси!
А, за състезания надали...ама ще трябва бинт и за другото ще питам.
Имало спец.магазин и ще трябва да се ходи Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 048
По добре да спортуват, пък дори и такъв боен спорт . Моят син смени 10 спорта и нищо не го увлича , ходи един месец и се отказва. Сега решил пак , че се връща към футбола , на 15 год!?!. Като го изритат два пъти в краката  и ще се откаже , ама съм го оставила. За мен лично това е най-тъпия и травматичен спорт.

# 29
  • Мнения: 6 452
У нас футбол е мръсна дума.Wink
Спортът е важен. Хем заякват и придобиват полезни навици, добър тонус и координация, но и изразходват агресия и безпокойство в контролирана среда.
Средният ни син има пълна забрана за спорт за 2 седмици, защото му извадиха наведнъж 4 мъдреца. Като тигър в клетка е в момента, само дебне за какво да се заяде и избухне.

Общи условия

Активация на акаунт