Лазерна епилация и електроепилация – 10 (Юбилейна тема)

  • 60 619
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 8 131
По принцип ходя в Дружба. Вчера бях в Студентски обаче, защото в Дружба нямаха часове. Прави ме Мария. Беше много мила и готина. Но времето не е било много. За около 25-30 минути цели крака. Според мен минаваше старателно навсякъде. Даже повтаряше някъде.
Ще продължа обаче да ходя в Дружба, заради неудобното паркиране в Студентски.
Там също попаднах на много мила девойка, но не знам името.
Като записвах часове специално питах дали апаратите са еднакви и ми потвърдиха, но дали е така, не мога да съм сигурна.
И другото, което ми направи впечатление е, че за крака ми дадоха доста голям интервал между двете процедури - от вчера чак за 7 септември.

Последна редакция: ср, 22 юни 2022, 14:06 от Veseto*

# 61
  • Мнения: 2 562
Wow, 50 мин. цяло тяло??? Че то на мен за толкова ми правят подобрици и интим.
Сменяй студиото, само си даваш парите на вятъра, особено щом няма и ефект.

# 62
  • Мнения: 391
Има огромно значение какъв е апарата. Аз си търсих студио с Alma Soprano Titanium, защото в първото студио ме правиха с предния модел и пак имах супер ефект. Не бих се доверила на друг лазер. На мен ми дадоха супер цена за цяло тяло и нямам намерение да сменям. Само ще опитам някак да си махна отзад космите.

# 63
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Забравям вече, но що да е малко времето 50 минути за цяло тяло? Май не съм откарвала повече от час- цели крака, интим, мишници, ръце и лице( че за лицето се сменя някаква част на уреда).

# 64
  • Мнения: 391
Това не е възможно да е направено качествено. При мен понеже разделям на две - но около 4 часа общо за цяло тяло. 2 за интим и подмишници и 2 за крака, ръце и корем. Самото отбелязване на бенките и слагане и махане на гела би отнело толкова, колкото вие казвате.

# 65
  • Мнения: 5 893
50 мин. за интим и подмишници?! Flushed

Вярно е, че нямам бенки и не ми слагат гел, ама подмишниците се минават за не повече от 50 секунди. Навсякъде, където съм била, а визирам над 15 различни студиа. Айде, за интима отива малко повече време...
Да не говорим, че повтарянето (например, с александритен лазер) е абсолютно противопоказно. Зоната се минава един-единствен път.

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Това не е възможно да е направено качествено. При мен понеже разделям на две - но около 4 часа общо за цяло тяло. 2 за интим и подмишници и 2 за крака, ръце и корем. Самото отбелязване на бенките и слагане и махане на гела би отнело толкова, колкото вие казвате.
Щом казваш, че е некачествено, ок. Аз отдавна съм забравила за космите, имам направени минимален брой процедури ( на ръцете, например, само 2) и всичко е повече от отлично. Не слагам в единия час на процедурата отбелязване на бенки и пр. Имам голяма татуировка на единия прсец, само това отнема 15 мин да го нарисува с бял молив и да го облепи отвсякъде.

# 67
  • София
  • Мнения: 8 131
Моят интим беше не повече от 10-15 минути. След първа процедура 80% от космите ми ги няма.
4 часа за бяло тяло е безумие! 2 часа за интим и подмишници? Това звучи като шега.
Бенките вчера ми ги отбеляза девойката точно за 30 секунди. А имам доста.

# 68
  • Мнения: 2
#vesero*
 Може ли да ми кажеш в коя стая в студентски град ти направиха процедурата? Аз първия път бях в малката стая с черна машина мисля, че е Медпро. Днугите две процедури бяха в огромна стая с бял уред, но от притеснение не погледнах какво пише. Първият път не запомни името на момичето, а беше страхотна само помня, че говорихме много и каза, че е от Бургас.
Също така да попитам какво ви казаха за бръснене то, колко често може? Вчера ми каза момата, че много често съм се бръсне а веднъж в седмицата, трябвало да се бръсна веднъж на 3 седмици, за да има ефект. Казах й, че лятото няма как да не е по често. Трябвало да ходя с дълък панталон и по дълги ръкави 🙄

Последна редакция: ср, 22 юни 2022, 21:48 от Lolipopirsyer

# 69
  • София
  • Мнения: 8 131
В малка стая бях вчера с черен апарат.
За бръсненето изобщо не съм питала, защото бях говорила подробно с момичето в Дружба. Тя ми каза, че е най -добре да няма бръснене между процедурите, но са наясно, че лятото няма как да е иначе.
Аз интимът го пазих и от бръснене много време, но то там просто повечето косми ми опадаха...

# 70
  • Мнения: 60
Привет! Това което падне след 1та процедура постоянен ефект ли е,или излизат отново🤔

# 71
  • Мнения: 5 893
Това което падне след 1та процедура постоянен ефект ли е, ...
Не, няма как всичко опадало никога повече да не порасне наново. Ако беше така, една процедура щеше да е достатъчна, за да се отървем от нежеланото окосмяване. Simple Smile

Понеже такива въпроси са доста чести в темата, а това показва базово неразбиране относно методите, чрез които работи лазерната епилация, ще помоля всеки, който не е наясно, да прочете поне накратко какво представлява този тип епилация. В Интернет има безброй изчерпателни източници. Ще е обяснено далеч по-адекватно и детайлно, отколкото ние можем да поясним тук, в темата.

# 72
  • София
  • Мнения: 8 131
Това което падне след 1та процедура постоянен ефект ли е, ...
Не, няма как всичко опадало никога повече да не порасне наново. Ако беше така, една процедура щеше да е достатъчна, за да се отървем от нежеланото окосмяване. Simple Smile

Понеже такива въпроси са доста чести в темата, а това показва базово неразбиране относно методите, чрез които работи лазерната епилация, ще помоля всеки, който не е наясно, да прочете поне накратко какво представлява този тип епилация. В Интернет има безброй изчерпателни източници. Ще е обяснено далеч по-адекватно и детайлно, отколкото ние можем да поясним тук, в темата.
Всъщност, едното изобщо няма връзка с другото като обяснение. На никой космите не опадват изцяло за една процедура, за да е адекватна горната логика.
А за четенето в интернет...там пише толкова глупости, че човек определено не може да разчита на абсолютна точност.

Това ми излезе като реклама. Някой да ги е чувал? Цените са много ниски.

# 73
  • Мнения: 5 893
Всъщност, едното изобщо няма връзка с другото като обяснение. На никой космите не опадват изцяло за една процедура, за да е адекватна горната логика.
Не те разбрах... Ако искаш, поясни.
Аз имам около 150 процедури лазерна епилация през живота си - както съм споделяла неведнъж, с различни лазери и в различни студиа. Никога, нито веднъж, не ми се е случвало космите ми след процедура да не опадат напълно в тренираната зона. Т.е. всички косми, до последния възможен (а аз съм доста космата поначало), дори да е по-светъл или фин, опадват в рамките на 2-3 седмици след сесията. Разбира се, след няколко месеца, голяма част от тези косми започват да растат наново и трябва процедурата да се повтори, потрети и т.н.
Ако след лазерна епилация, само част от космите в третираната зона опадат, а другата част останат на мястото си, тази процедура се брои за неуспешна. Така е по определение, спрямо световните стандарти. Тук, разбира се, причините може да са много - некачествена машина, некадърна операторка, лоша подготовка за манипулацията, неподходящ кандидат за лазер и т.н. Но във всеки случай - проблем има. За мен дори е основание да си поискаш обратно парите от студиото.

А за четенето в интернет...там пише толкова глупости, че човек определено не може да разчита на абсолютна точност.
Един интелигентен човек би знаел как да си подбира източниците и би могъл да различи достоверната информация от фейка. Има много обогатяващи медицински сайтове.
Проблемът с форумите е по-голям, защото тук всеки неспециалист би могъл да влезе и да си напише каквото поиска, което да бъде прочетено от стотици ползватели на сайта.
За годините, в които менажирам тази тема, съм прочела невероятни небивалици.
Но на повечето хора просто не им пука, това е истината - не обичат да се задълбочават, така че, предполагам, всичко е OK.

# 74
  • София
  • Мнения: 77
Отговора е александритен Алма Сопрано Титаниум - с него се повлияват и светли косми, и тъмна кожа - всичко. Има го в 6th sense в София. Аз съм супер доволна. За ръце, крака, корем, пълен интим, мишници и горна устна плащам 455 лв на процедура при пакет от 6.

Аз търсех в интернет кой вид лазер се води последно поколение и този модел ми излезе. Не намерих инфо коя година е и т.н.. но е факт че има доста + страни. Мисля че разглеждах в салон Satori. https://satorilaser.bg/%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B … AYASAAEgJPqfD_BwE

Би ли споделила малко повече информация, за всичко около процедурата с този лазер ?

Общи условия

Активация на акаунт