230 хеликоптерКи на пестелив горивен режим - НЕМСКАТА тема

  • 22 262
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852

Чудя се трябва ли да минавам на гише заради сертификати и тн.,след като съм чекирана, с бордна карта и само ръчен багаж. Как беше при последно пътувалите?
В Германия - не, в България - да. 😃

# 706
  • Мнения: 9 383
Е, как ще те задължат да минеш на гише чек-ин?  Отиваш направо на гейта, нали си чекиран? Просто ми е интересно.

# 707
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Е, как ще те задължат да минеш на гише чек-ин?  Отиваш направо на гейта, нали си чекиран? Просто ми е интересно.
Ами, в България има и на двата терминала провека на ID и бордна карта ПРЕДИ да стигнеш частта с проверка на багаж. Ако нямаш хартиената бордна карта (преди даваха и едно листче), не те допускат да преминеш и те връщат на гишето за чек ин. Полицаи са понякога, не служители на летището. На въпросните гишета проверяват за ваксина или тест в момента, преди гледаха и Einreiseanmeldung.

# 708
  • Мнения: 9 383
Това от кога е? Последно летях лятото с чекиран багаж, та все съм минала през чек-ин. Иначе преди с Уиз бордните карти винаги ги принтирахме вкъщи.
Благодаря за обяснението.

# 709
  • Берлин
  • Мнения: 4 522
Криси, благодаря. Затова попитах дали се е променило нещо

# 710
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Дени, от онзи ден.

# 711
  • Мнения: 1 093
Децата сме го оставяли сами, за да излезем на вечеря, на гости и т. н. Най - дълго бяха сами, докато бяхме на концерт на Металика в Манхайм. Но голямата беше тогава на 16 и се справи чудесно.

За БГ евтини полети се намират, но нас не ни огрява. Наскоро видях на Райън за 7,99 Евро, но датите не ме устройваха въобще.

Мама ени, в саксия стават чудесни салатките. На терасата сме отглеждали домати, красавици, подправки, салати, чесън.

# 712
  • Берлин
  • Мнения: 4 522
Момичета, спешна молба за помощ. Утре до обяд трябва да купя раница за момче, 5 клас. Да е на прилична цена и с добро качество. Няма време за поръчка. Та, къде да търся и какво? Дайте жокери, моля

# 713
  • Мнения: 6 485
В големите книжарници като Талия, в Мюлер, в големи магазини като Реал...
Марките Satch, Coocazoo, 4You са качествени.

# 714
  • Мнения: 9 152
PAPURCHE MEHURCHE,  освен в някой физически магазин, за който знаеш, че има раници и че предлагат разпродажби и намаления. При мен, например, има една книжарница, не е голяма или верига, но в нея винаги има раници и винаги има намалени от преди модели и серии.
За друга опция не се сещам.

Относно оставянето сами, много ми е интересно да чета за различните случаи.
Интересен е примерът за гроздобера. Градско дете съм и малко знам за делника на семействата , занимаващи се със земеделие и пр.
Когато дойдох тук и се бях изненадала за правилата относно оставянето на деца сами вкъщи.
Сега ми се струва странно, че съм се била изненадала.
Но да, различни култури, различни времена..
Аз съм оставяна сама, по цели дни, но денем и/или понякога до късно вечер. Бяхме сами със сестра ми, правехме си вечеря с чай и сандвич със сиренце и бяхме много горди , че сме справяме сами. От рано се научих на самостоятелност, но не мога да съм сама. Трябва да знам, че имам близки, хора, на които да мога да се доверя. Не съм саможива , нито самодостатъчна.
Нощите не помня да съм прекарвала сама. Имало е я леля, или баба, или някой друг вместо майка ми.

# 715
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 728
Папурче, ако беше за момиче, щях да пратя на щерката раницата. Sad
Аз моите без контрол цяла нощ или няколко дни сами не бих ги оставила.

# 716
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Големият тийнейджър вече 2 лета остава сам у дома да се грижи за котката и градината. Всички оцеляха! Но, още беше жива една възрастна с съседка, която щеше да помогне в случай на нужда.  Младите ни съседи също са насреща, ако са си у дома. В краен случай знам, че свекървата е на час път и ще реагира.
Оставали са тримата заедно по цял ден, докато аз от едната работа на другата, а Пепеляшкин в командировка например.
Единствено ме притеснява, да не оставят отключена входната врата и да влезе крадец.

# 717
  • Мнения: 7 098
Татко ми беше военен и доста често даваше наряди и дежурства в поделението, а на майка ми работата беше свързана с чести командировки. Никога не са ни оставали сами, обикновено у една приятелка на майка ми ни пращаха, понеже бабите и дядовците бяха много далече.
И нашите деца не помня от кога започнахме да оставаме сами, но със сигурност са били поне 15-тина годишни. И то само когато сме се връщали същата вечер/от купон или банкет/ никога с пренощуване.
Някой, който наскоро е бил в Италия да сподели какви са  Ковид мерките там?
Чудя се и какви дрехи да вземем, при това променливо време...
Ще бъдем там по Великден.

# 718
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 446
Папурче, в Галерия Каухоф/Карщад има раници.

# 719
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Добро утро. Simple Smile
Някой да може да препоръча добър зъболекар в Мюнхен и близките околности? За съжаление ми падна снощи една пломба, отдолу е с дълбок кариес към венеца и трябва да се действа бързо... Досега не съм доволна от тези, при които съм ходила. Има една нотфал клиника за зор за ман, в която съм била, но попринцип ще е добре да си намеря зъболекар тук...

Може и на лично.

Последна редакция: ср, 13 апр 2022, 08:55 от chrissy

Общи условия

Активация на акаунт