230 хеликоптерКи на пестелив горивен режим - НЕМСКАТА тема

  • 22 259
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 383
Летяла съм основно с Уиз. Никога не съм имала проблем с местата. Летяла съм и в сряда, когато основният поток са роми, че билетите са най-евтини, пак не съм имала проблеми. Сега летим с Луфтханза,  защото от 2020 г. върнаха Уиз на Летище Франкфурт Хан, а автобусите дотам от Майнц почти няма. Преди имаше много, но покрай короната ги намалиха драстично. Може пак да са ги увеличили, но не ми се рискува. С Луфтханза и България Ер ми харесва, че няма бързане. Пътниците се качват, самолетът излита, никой не те ръчка да бързаш. Е, с Луфтханза ми харесва и че има автомати за багажа във Франкфурт, та не се налага да чакаме на гише на опашка.😁

# 676
  • Мнения: 9 152
От 2019-та не съм се качвала на самолет. Време ми е.
Relaxed
С нискобюджетните полети съм летяла, но кой знае какво неудобство не съм преживявала. Може би съм попадала на по- прилични полети или дестинации. С ромски пътници не съм имала проблеми.  Един от най- колоритните ( и неприятни ) ми полети беше във вътрешността на САЩ. Вътрешните им полети са фейлетонни.

# 677
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не са ми супер приятни нискобюджетните полети, но ми позволяват да се придвижа до София на цената на две дневни карти за Мюнхен. Прескачам поне през 2 месеца до София, виждам се с приятели, роднини. Тази година бях вече 2 пъти, за май месец съм си букнала пак.

Преди това ще пътуваме до Португалия за 55 евро на човек в 2 посоки с багаж и то през хубав сезон - май месец. Няма какво повече да искам. Simple Smile

# 678
  • Мнения: 9 383
Тъй като пътуваме заради децата само през ваканциите до България и летището е в нашата провинция, цените на всякакви авиокомпании почти се изравняват. За евтини полети ще мечтаем поне още 5 г.

# 679
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Дени, ако твоите дечица са на колкото пише в подписа ти, те вече не могат ли да се гледат сами за 2-3 дни, ако им сготвиш нещо все пак предварително? Така вие можете да си направите един уикенд с мъжа ти някъде, без съобразяване с ваканциите на децата. Simple Smile

Когато бях на около 10, а сестра ми на около 6, нашите ни оставяха (ако се е налагало) сами вкъщи, аз притоплях някакво ядене и сипвах за двете ни. Ясно, майка ми готвеше, не аз. Но по тази схема можеше и 2 дни да изкараме самички (докато не изядем всичко Joy). Сега дори има нарязани хлябове, шунки, кашкавали - преди трябваше да си режеш нещата сам, което като дете ми беше трудно, не сме имали машина за рязане. У моя приятел е имало някаква от комунизма машина за рязане, ръчна, той я е обслужвал от 6 год. възраст нагоре...

Струва ми се, че децата попринцип не са толкова безпомощни да се оправят сами за 2 дни. Simple Smile

# 680
  • Germany
  • Мнения: 2 012
И при нас така, цените са почти едни и същи през ваканциите. Само съм чувала за въображаемите билети от 5-10 евро😉 Аа, излъгах, един път си купих билети от Раянеър за 9.99, но те отмениха полета 🤣

# 681
  • Мнения: 1 281
Франкфурт Хан е на 100 км от Франкфурт, по средата на нищото. Летяла съм до Валенсия от там (не беше много по-евтино, но беше директно) преди много години и се зарекох, дано не ми се налага обратното де, никога повече да не летя с нискотарифни. До Варна директни има само лятото чартъри, от миналага година и на Луфтханза. Австрийците са със смяна, но много удобно, защото от Fra до Виена има 8-10 полета на ден на всеки час (преди ковид), сега май половината. За всяка друга дестинация има полет от тук. Оценявам, разбира се, че не ми се налага да пътувам дълго до летище.

# 682
  • Мнения: X
Това е супер евтино за Португалия. Къде ще отседнете?
Имаше миналия месец по 15 евро билети до Сф.

# 683
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Рейна, да, и на мен много евтино ми се видя. Порто и Лисабон си избрахме.

Имаше полет на 29.03. от Сф до Меминген за 5 евро. Даже го бях купила за връщане, но променихме плановете и останахме по-дълго. Но от години летим за до 30 евро на посока, изключение е покрай Коледа (обикновено летим за НГ), когато понякога са към 50, но обикновено са към 20, както и средата на август, когато също сме взимали за 60.

Приятелка от Берлин даже миналата година обмисляше дали не съчетаем едно гости у нас с това да лети на 1/2 или 1/3 от цената от Меминген, защото от Берлин каза, че не останали много компании да летят до България и съответно и цените не са такива. Помня, че около 20.12. имаше полети за 60-70 евро от Меминген до Сф (тя държеше да лети преди Коледа, затова помня датата).

# 684
  • Мнения: 6 484
Дени, ако твоите дечица са на колкото пише в подписа ти, те вече не могат ли да се гледат сами за 2-3 дни, ако им сготвиш нещо все пак предварително? Така вие можете да си направите един уикенд с мъжа ти някъде, без съобразяване с ваканциите на децата. Simple Smile

Когато бях на около 10, а сестра ми на около 6, нашите ни оставяха (ако се е налагало) сами вкъщи, аз притоплях някакво ядене и сипвах за двете ни. Ясно, майка ми готвеше, не аз. Но по тази схема можеше и 2 дни да изкараме самички (докато не изядем всичко Joy). Сега дори има нарязани хлябове, шунки, кашкавали - преди трябваше да си режеш нещата сам, което като дете ми беше трудно, не сме имали машина за рязане. У моя приятел е имало някаква от комунизма машина за рязане, ръчна, той я е обслужвал от 6 год. възраст нагоре...

Струва ми се, че децата попринцип не са толкова безпомощни да се оправят сами за 2 дни. Simple Smile
На деца на 11 и 14 най-малкия им проблем е изхранването. Поне моите си пазаруват, готвят и обслужват сами от по-малки. Съзнателно сме ги отглеждали и възпитавали  в посока максимална самостоятелност. Но не сме ги оставяли с дни сами по други съображения. Тази ваканция за пръв път големия ще остане в къщи без нас за седмица - след няколко седмици ще стане на 18 и вече смятаме, че може да носи отговорност за действията и решенията си.

# 685
  • Germany
  • Мнения: 2 012
60-70 евро в една посока ниска тарифа ли е? Че това са си 120-140 евро двупосочни. На Луфтханза лайт тарифата е на същата цена, а включва 8 кг ръчен багаж. Аз под ниско тарифни разбирам да летиш максимум до 100 евро в двете посоки, но май такива билети рядко ще има след амнайстото по ред увеличение на всичко. Аз си търся билети до Флоренция или Пиза за едно гости, ей златна е тази Италия. Уникални цени за трима човека.

# 686
  • Мнения: 9 383
60-70 евро в една посока ниска тарифа ли е? Че това са си 120-140 евро двупосочни. На Луфтханза лайт тарифата е на същата цена, а включва 8 кг ръчен багаж. Аз под ниско тарифни разбирам да летиш максимум до 100 евро в двете посоки, но май такива билети рядко ще има след амнайстото по ред увеличение на всичко. Аз си търся билети до Флоренция или Пиза за едно гости, ей златна е тази Италия. Уникални цени за трима човека.

И за мен евтини билети са под 100 евро в 2 посоки с багажа, ако е ръчен.
chrissy,

Няма как да оставим децата сами през нощта. Както е писала Mößbauer-Effekt, яденето не е проблем. Проблем е, че през нощта, ако се случи нещо - пожар, обир, не могат да реагират. През деня поне могат да избягат навън - светло е. Децата са оставали и сами като сме ходили на концерти и театри до късно, но знаят, че ние ще се приберем поне до към 12 ч. и на сутринта сме там. Иначе ние с мъжа ми имаме романтични кафета и разходки през деня. Децата хич не им се кара вече колела с нас, разходки  с нас и т.н., даже на плаж ходят с приятели. Интересно им е само като организирам екскурзии насам-натам.

# 687
  • Germany
  • Мнения: 7 966
Извън ученическите ваканции и Луфтханза има доста изгодни билети. За края на август имаше по 120 евро, само с ръчен багаж, до София.
Моите момчета са на 12 и 17 и не бих ги оставила сами за няколко дни, освен ако не съм на около 1-2 часа път с кола.

# 688
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
60-70 евро в една посока ниска тарифа ли е?
Нееее, тези бяха скъпите, баш преди Коледа и точно лятото август. Стандартно летим за 15 до 25 евро на човек и посока.

Между другото, Pea, ти нали беше в Мюнхен или бъркам? Точно преди няколко дни гледах за Пиза, та да препоръчам със скрийншот от току-що, Райънеър:



Дени, ясно. Мен преди такива случаи просто ме инструктираха. Но едно време се учеха телефоните на пожарни, полиции и подобни в училище, в Германия нз как е и дали информират децата как се действа. То, да не дава Господ, ама ако влезе някой не-кокошкар да ви ограбва и е с оръжие, освен ако не сте про-та, вероятно и възрастните няма да можете кой знае какво да направите...

Иначе малкото дни без родители бяха винаги най-готините дни на ония години. Simple Smile

# 689
  • Germany
  • Мнения: 2 012
Криси на Раян ли е това? Ще погледна, благодаря ти, но те не са ли в едни странни часове, 6 сутринта или бъркам. Ние сме особен случай в нашето семейство, имаме сто претенции, пък да не е много скъпо, да не е много рано, но и да не е много късно 🤣Въобще трудно е да ни се угоди. Не сме от тези хора, които ще се цопнат в 4 на летището, ще летим, пък после ще обиколим 100 музея, лежарна работа сме. За това и няма евтини билети за нас .

Аз без детето не тръгвам да летя. Поне докато не стане на 18. Знам, че трябва да се мисли позитивно и ала-бала, но да се запилеем с баща му в чужда държава, всичко може да се случи… Не че лошите неща не могат винаги да станат, но да минимизираме рисковете.

Общи условия

Активация на акаунт