162 Американски четирилистни детелини за късмет и сполука през 2022

  • 41 747
  • 493
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 475
С колко полета в седмицата от всяка посока?

# 31
  • Мнения: 44
Момичета, много се забатачихме с търсенето на място - ако има affordable housing, то няма свободни места в детската градина. Ако има градина, то нямаме познати и осигурено жилище...Извинявам се, ако досаждам с прекалено много въпроси, чувствайте се свободни да ме игнорирате Grinning
Но исках да питам - има ли такава клауза, че трябва и тримата да влезем в държавата едновременно? Мисълта ми е не може ли един от нас или двамата да отидем, а после другият да дойде с детето или да се върне да го вземе от България? Не знам вече сме готови на големи рокади Grinning

# 32
  • Мнения: 25 749

Но исках да питам - има ли такава клауза, че трябва и тримата да влезем в държавата едновременно?
Не.
Но титуляра трябва да влезе пръв.


Къде е това място където няма дейкеър, тук във флорида са на всеки ъгъл. само цените варират много.

# 33
  • Мнения: 709
Но исках да питам - има ли такава клауза, че трябва и тримата да влезем в държавата едновременно?

Трябва да влезе титулярът първи, не е задължително всички знаедно и много хора го правят.
По бегъл спомен титулярът си ти.

Защо държите детето веднага да тръгне на дей кеър? В началото можеш да си останеш вкъщи с него или може да си намерите работа в различни смени, така че да се редувате да го гледате (когато мъжът ти почива, ти работиш и така).

Последна редакция: сб, 19 мар 2022, 19:53 от Aerin

# 34
  • Мнения: 292
За съжаление на много места има списъци с чакащи за прием в детските гради от ковидно време още. Но може да използвате това време да започнете щатска застраховка за детето, да намерите педиатър, ако ви трябва конкретен формуляр с ваксинациите на детето и прочие. На място ще може и направите оглед на избраните центрове, или пък да се спрете и на in-home градини, които обикновено са и с по-ниски такси.

# 35
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Подкрепям мнението на Aerin. Ние не записахме детето веднага на градина, ами първо си напаснахме графиците и си я прехвърляхме. След около месец и нещо случайно намерихме изгоден и хубав дей кеър, който не беше точно в нашия район, но пък беше близо до работата ми. Дори и да е по-далеч, ще намерите дей кеър, спокойно.

# 36
  • Мнения: 44

Но исках да питам - има ли такава клауза, че трябва и тримата да влезем в държавата едновременно?
Не.
Но титуляра трябва да влезе пръв.


Къде е това място където няма дейкеър, тук във флорида са на всеки ъгъл. само цените варират много.

Лъки, на Кейпа - Playmounth. Там намерихме хаузинг в частен имот на добра цена при българи, но градините били пълни. Имало части при някакви мексиканки, но условията били лоши. Понеже лятото е busy, градините били пълни. Записан е в wait-list-a, но се чакало много месеци.

# 37
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Те всичките градини са частни, но съм сигурна, че ще изскочи нещо, спокойно! В край на сметка единият ще поработва повече, а другият ще гледа детето, докато не се намери място.

# 38
  • Мнения: 709
Преди ви беше даден съвет да се фокусирате върху намирането още от сега на работа поне на единия, преди да тръгнете. Започнете с това, после вече ще мислите и детската градина.
Погледнете горе долу какво би получавал само един от вас ако работи, сметнете си разходите по квартира, храна и автомобил. Ако смятате, че ще се справяте, започне с това. Единият работи, а другият гледа детето. В последствие ще ви се нагласи всичко, не слагайте каруцата пред коня.

Хазяите ли са тези, които ви потърсиха градина и ви посъветваха само един от вас да тръгне за САЩ? Понеже забелязах, че не говориш от свое лице , а използваш “градините били пълни”, “условията били лоши”.

Последна редакция: нд, 20 мар 2022, 00:46 от Aerin

# 39
  • WA, USA
  • Мнения: 512

Но исках да питам - има ли такава клауза, че трябва и тримата да влезем в държавата едновременно?
Не.
Но титуляра трябва да влезе пръв.


Къде е това място където няма дейкеър, тук във флорида са на всеки ъгъл. само цените варират много.

Лъки, на Кейпа - Playmounth. Там намерихме хаузинг в частен имот на добра цена при българи, но градините били пълни. Имало части при някакви мексиканки, но условията били лоши. Понеже лятото е busy, градините били пълни. Записан е в wait-list-a, но се чакало много месеци.
Не ти пречи да постоиш малко в къщи и да гледаш едно дете заедно с твоето. При нас има много обяви за бейбиситинг и можеш или у вас или у хората да ходиш. Хем доход за теб, хем си гледаш детето докато намериш друга опция за градина.

# 40
  • Мнения: 25 749
Първо Милки се бяха насочили към Тексак, сега Кейпа за сезона...
Мисля че трябва да си наредите приортетите.
Да направите кеш за един сезон на Кейпа като обслужващ перснал; или да си подберете щат добър за семейството ви и професиите...
Детето е на 3, аз не бих го метнала при някакви мексиканки ( не че са лоши жените, напротив), защото легалните прискул са пълни.

Хубавото е, че има варианти..Америка дава възможности, стига да знаете какво искате.

И на последно място. Много не се доверявайте на някакви си българи, проверяайте всичко поне от 2 източника.

# 41
  • Мнения: 2 980
Милки, в градините най-много места се отварят през август, когато големите деца тръгват на училище. Добре е, че детето вече е записано в списъците, запишете го на няколко места, ще вървят с различна скорост. В никакъв случай не записвайте на градина, без да сте били на място и да сте видели сграда, персонал, отношение. Тук навсякъде се правят potential parent tours. Също така в повечето щати си има акредитация за детските градини с рейтинг, погледнете и тях. Сега с Гугъл всичко може да се намери - ако не можете да се ориентирате, кажете, ще помогнем.

Ако смятате, че един туристически сезон може да ви е финансова инжекция, може би не е толкова лош вариантът един от вас да замине да работи през лятото и останалите членове на семейството да се присъединят по-късно. Или да оставите само детето при баба и дядо и да го вземете по-късно. Вие си знаете доколко ви е възможно това.

Пак вие си знаете детето, но аз не бих бързала с градината на новото място. Бих му дала малко време да посвикне с различната обстановка. Лятото е време, когато има доста детски безплатни занимания в паркове и библиотеки, че даже и деца има по площадките често, ще има някакви контакти и без градина. А и на вас ще ви бъде малко по-спокойно, мисля - мое мнение само.

# 42
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
milkyhighways беше питала в миналата тема как са се адаптирали децата. Моите бяха на 2 и на 4г. когато дойдохме. Тръгнаха на градина 2 месеца след пристигането ни. Много бързо се адаптираха, хареса им градината, бързо започнаха да говорят езика. За справка двегодишната не спираше да плаче в яслата в Бг. В американската градина не е плакала и един ден.

За влизането в САЩ, трябва да влезне първо спечелилят зелената карта, а останалите трябва да влезнат до 6 месеца от издаването на визата. Поне така беше едно време. Ще намерите градина, заети са, но не е чак толкова трудно. Освен това на място се търси по-лесно и винаги изникват вариянти.

# 43
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
ние също дойдохме с дете на 2 аз го гледах една година мъжа ми работеше после като се осъферихме го пуснахме на градина и аз на работа. Ако ви притеснява езика децата свикват и учат много бързо и други момичета казаха ,че това няма да е проблем!Моят съвет лично е тръгнете всички  заедно и това е- ще си  давате кураж и сили  а в чужда страна без приятеши и роднини в началото ви трябва емоционална подкрепа …… а и някак си за нас никога не е стоял варианта единия да дойде първо!ние нямахме работа на място търсихме но мъжа ми имаше международен опит и намери лесно въпреки че заплатата не беше кой знай колко беше ок да се гледаме първоначално ….после нещатата полека лека се нареждат!!успех !!!А защо не помислите за Чикаго ние първо бяхме там .Сега не знам след ковид как е ситуацията ,но там може да се намерят наеми в хубави квартали за $1200-1300 за 2бедрум. И градини има навсякъде без чакане въпроса е пари да имате защото за 5 дни в сед. по цял ден ще ви струва поне $1000-1300 без храна в много случаи .това говоря за ок градини .

Последна редакция: пн, 21 мар 2022, 13:56 от Kayana

# 44
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Съветът на Kayana за Чикаго е много добър, ако не сте го изключили от списъка си като опция на град. В самия Чикаго има ок квартали и квартирите са на поносими цени. Има градски транспорт, който е добре уреден и може да се използва в рамките на града в началото. Детски градини там бол. Работа също. Ние първите две години и половина живяхме в Чикаго. Децата ходеха на детска градина там - градините бяха по-евтини отколкото тези по събърбите. В началото имахме само една кола и аз често ходех на работа или до градината на децата с автобус. Когато децата станаха на възраст за училище се преместихме по събърбите за по-хубави училища.
Има и събърби, в които наемите са прилични, събърбът е спокоен, има градини - също са опция ако не ви се живее в града. След 1-2 години ще се ориентирате за място с хубави училища или направо друг щат, ако не ви се стои в Илиной.

Общи условия

Активация на акаунт