162 Американски четирилистни детелини за късмет и сполука през 2022

  • 41 758
  • 493
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 588
За влизането в САЩ, трябва да влезне първо спечелилят зелената карта, а останалите трябва да влезнат до 6 месеца от издаването на визата.
Не от издаването на визата, а 6 месеца от датата на медицинските изследвания. Обикновено има малка разлика между двете, но все пак да не заблудим някого без да искаме. Blush

# 46
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
За влизането в САЩ, трябва да влезне първо спечелилят зелената карта, а останалите трябва да влезнат до 6 месеца от издаването на визата.
Не от издаването на визата, а 6 месеца от датата на медицинските изследвания. Обикновено има малка разлика между двете, но все пак да не заблудим някого без да искаме. Blush

Може, може, аз затова напсах, че не съм сигурна какво точно беше, но имаше някакви 6 месеца.  Благодаря за поправката.

А наче аз не бих оставила детето в Бг и да идваме поотделно тук. Както е написала Kayana, друго си е да сте всички заедно и да сте си подкрепа. Ние като идвахме всички ни казваха да оставим двете деца в Бг при бабите за 3-4 месеца, да се устроим ние с мъжа ми и тогава да вземем децата. Аз бях категорично против и казах, че или заминаваме всички, или няма да заминем изобщо. Децата не са ми пречка за нищо, а напротив, ако ги оставя ще се чувствам супер смазана. Добре, че си ги взехме с нас.

# 47
  • Мнения: 475
Грешно е да се тръгва по отделно или още по-грешно е да се оставят децата поради същата причина. Това определено ще отчужди семейството. Ама в крайна сметка, всеки си знае неговата.

# 48
  • Мнения: X
Аз пък си мисля, че няма "правилни" или "грешни" решения. Анализираме нашата си ситуация, взимаме предвид какво знаем и какви са приоритетите ни и действаме напред.  В ситуацията на Милки, мисля, че те искат да дойдат, да работят максимално през сезона, за да спестят пари и после да се преместят за по постоянно на друго място. Напълно нормално е да помислят да оставят детето в България (ако има при кого) и да дойдат двамата да работят. Може да не е идеален вариант, но за тях може и да е правилният вариант. Те ще си решат. Успех, Милки, каквото и да решите! Понякога правенето на първата крачка е най-трудният момент, след това нещата бавно и славно нагласят - кога с повече, кога с по-малко препятствия.

# 49
  • Мнения: 475
Ооо…има, има. И грешни и правилни. И много ясно, че те ще си решат. Все още съществува свобода на решенията и изразяването на мнения от личен опит.

# 50
  • Мнения: 709
 В ситуацията на Милки, мисля, че те искат да дойдат, да работят максимално през сезона, за да спестят пари и после да се преместят за по постоянно на друго място.

Могат ли наистина да се спестят прилични пари за един сезон? Аз лично не познавам дошли на бригада, които да са изкарали пари. Може и да има такива, аз не съм срещала обаче. А в техния случай пак ще им трябва и квартира, пак най-необходимите неща, пак кола. Няколко седмици само ССН ще чакат преди да започнат работа. После един от тях трябва да се върне да вземе детето, което не е малък разход.

Не знам кое е грешно и кое правилно, но аз също не бих посъветвала да тръгнат без детето. Ако титулярът беше мъжът й, и да дойде първи и да уреди квартира, кола, работа за себе си и тогава тя и детето да дойдат, така по бих го разбрала. Ясно е, че накрая каквото и да решат да направят, изборът си е техен. Само казвам, че аз лично не бих дала такъв съвет.

А дали Милки това имаше предвид питайки всички ли трябва да влезнат заедно, не знам, но си разсъждаваме.

# 51
  • Мнения: 25 749
Изкарват пари бригадирите, но се хващат на втора работа и правят по 60-70часа седмично, като повечето приход е кеш.
За новопристигнали е добре да си имат доход на светло, все пак ще градят кредитна история и ще се установяват.

# 52
  • Мнения: 2 980
Доста от познатите ми бригадири преди години се хвалеха със сериозни суми, заработени за един сезон. Тази година заплащането в туристическия сезон вероятно ще бъде както миналата - със сериозни увеличения и бонуси, защото няма работна ръка. Миналото лято при нас, насред Охайо, дето никаква туристическа дестинация не е, търсеха персонал за увеселителни паркове за по 25 долара на час и пак се налагаше да затварят за по цял ден понякога, защото не им достигаше персонал. Така или иначе, Милки и мъжът й не работят за първо лято, имат представа, вероятно и контакти, могат да си направят сметката. Не всеки има откъде да вземе двайсетина-трийсетина хиляди долара, за да дойде тук да се установява в настоящата икономическа обстановка.

Кредитната история няма много връзка с доходите на светло. Ако имат възможност да си отворят банкови сметки тук и да си вземат кредитни карти, за да започнат да градят кредит, това ще е едно много добро начало.

Последна редакция: ср, 23 мар 2022, 04:01 от ianajar

# 53
  • Мнения: 44
Лъки, права си за подреждането на приоритетите - Тексас ни беше вариант при положение, че не намерим хаузинг на Кейпа, където имаме някакви познати и бивши работодатели. Но намерихме мисля добра опция за нас, макар да е само за стая в къща, която ще делим с хазяите. Осъзнахме се за пътуването - няма да летим без малчо, макар че лично на мен щеше да ми е по-спокойно, long-term не е по-добрият вариант.
Относно детските градини - цитирах мнението на семейството, при което ще живеем, но хубавата новина е, че строят нов корпус и ще се отворят места наесен. Дотогава ще се гледаме и опцията да babysit-вам е добра, за което благодаря!
Не сме поглеждали към Чикаго, а може би трябва, но на първо време ще постоим на Кейпа, докато се окопитим.
Това уж е планът засега.. Благодаря ви - много полезни и мили неща прочетох!

Последна редакция: чт, 24 мар 2022, 09:47 от milkyhighways

# 54
  • Мнения: 709
Носите ли подаръци като се прибирате в България, и ако да, какви?

# 55
  • Мнения: 25 749
Носите ли подаръци като се прибирате в България, и ако да, какви?
Да.
Дълги години работех на американски пасажери и съм носила в началото на сульо и пульо.
В последните години само на най близките.
Маркова козметика, парфюми ( ама от дюти фрий, не от мола), лап топ, телефон, слушалки...
Сега планирам играчки, защото имаме хлапета. За възрастните ще се свия. За свеки един ай фон, че нейния е на умирачка. За брат ми някоя риза на Хуго Бос или от сорта, тъй като при тях за скъпи и няма да даде 200лв за риза. И май това ще е.

Имай предвид, че не е до подаръка а до човека. Едни оценяват и ключодържател, други ще те одумат и четирицифрена сума да похарчиш за подаръка.Вече в Бг има всичко, така че не се оценява както преди 15г.

# 56
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
И ние носим на най-близките козметика и парфюми предимно. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 709
Най-близките ми са десет човека, а имам право само на един куфар (23 кг).

Нищо не ми идва на ум, което да го няма в магазините в България вече. На баща ми съм взела автоматична отварачка за вино, той обича такива неща. Парфюми е добра идея.

# 58
  • Мнения: 292
Само на децата на близките и приятелите ми купувам дребни играчки и дрехи, защото винаги подаряват и на моите. Носила съм дрехи, чанти, раници и подобни, но вече не си правим подаръци с другите възрастни.

# 59
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
Моето близки са общо 6 човека, само на тях нося и няма и 1/3 куфар ми заемат нещата. Всичко махам от опаковките, понеже така или иначе се мачка.

Общи условия

Активация на акаунт