162 Американски четирилистни детелини за късмет и сполука през 2022

  • 41 743
  • 493
  •   1
Отговори
# 15
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Тези директни полети до Ню Йорк и Чикаго, биват споменавани от много време. Дали някога ще станат реалност.
Всъщност, преди много години май действителмо е имало директен полет от Ню Йорк.

# 16
  • Мнения: 709
Знам, и аз ги слушам от 20 години.

Не разбирам много, но на страницата на летище София има добавени планувани полети, а на страницата на авиокомпанията Ню Йорк и Чикаго са добавени като дестинации. Билети все още няма, обаче.

Например:

# 17
  • Мнения: 475
Като отпаднат визите ще пуснат и директните полети. Те сякаш София-Чикаго ще пътуват хиляди българи или който и ще да е, че да подържат този коридор и да плащат летищни такси и тн. Не ми се вярва на мен.

# 18
  • Мнения: X
И на мен не ми се вярва за полета. Ню Йорк и Чикаго мен така или иначе не ме устройват, ще трябва да имам и вътрешен полет. Особено на прибиране обратно към Щатите не обичам да имам вътрешен полет - трябва да минавам имиграционни, митница, после пак да чекиран багаж, занимавка си е.

Нашата пролетна ваканция приключи, предавам щафетата на тези, за които тепърва предстои! Слънчево и спокойно да ви е!

Да свършва тази война вече - Агент, не преставам да мисля, чета, слушам и обсъждам в тесен кръг войната, ако започна и да пиша, съвсем ще се побъркам.

# 19
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Аз съм скептично настроена.
Ако пък има връзка дори и хипотетична с отпадането на туристическите визи, съвсем.
Дано греша и въпросните полети станат реалност. Скоро.

# 20
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
А дано за полетите. Ще видим.

Fortunate One на късмет ще ви е с тези дететлини!

Пролетната ваканция при моите започна от днес. Планували сме да ходим на ски. Като гледам температурите, май по-скоро ще са водни ски, ама все едно. Важното е, че ще се замъкнем всички някъде за седмица и ще отмаряме по един или друг начин.

# 21
  • Мнения: 709
За визите, според мен, няма никакъв шанс да отпаднат. Повече бих заложила на някоя компания-мераклийка, която непосилните летищни такси бързо ще я фалират.

Иначе и мен директен полет от JFK и Чикаго не ме устройва, най-вече заради багажа.

# 22
  • Мнения: 25 750
И мен директен полет до Ню Йорк не ме устройва. Така или иначе и сега летим с едно прикачване.
Върху цени може да се помечтае.

# 23
  • Мнения: 4 290
Ако има добри връзки към други държави, близкия изток например, може и да не фалират.
С въвеждането на санкциите руснаците ще могат ли да пътуват до Бг?

# 24
  • Мнения: 571
Мерси за темата Ейдж!
Аз трябва да проверя Ню Йорк и Чикаго. Миналата година се чуваше, че Търкиш щели да добавят Детройт и Сиатъл. Това може да и да е вариант за нас.
Пролетната ни е след две седмици. Никакви планове за сега, но ние напоследък и не правим. Мятаме се в трейлъра и избираме посока. Надявам се на Канада да са и паднали рестрикциите, че съм набелязала няколко места там.

Едит: Angela's Ashes, е още по-яка на аудиокнига - чете си я автора с характерния акцент и още повече се потапяш в обстановката. Има я в Либи.

Последна редакция: сб, 19 мар 2022, 05:24 от edira

# 25
  • Мнения: 2 588
Руснаците могат да пътуват до всяка страна, за която имат виза. Санкциите са за самолети, а не за обикновените хора. Просто до някои страни няма полети и трябва да ползват влак или автомобил.
Например могат да хванат самолет до Сърбия, до която все още има полети от Русия и след това да отидат до България или където искат без проблеми.
Ако има добри връзки към други държави, близкия изток например, може и да не фалират.
С въвеждането на санкциите руснаците ще могат ли да пътуват до Бг?

# 26
  • Мнения: 709
Забранено е на руските самолети, затова Сърбия бързаща да помага е удвоила и утроила полетите си от/до Русия. След това вече - явно няма забрана.

https://fortune.com/2022/03/11/russia-secret-escape-hatch-to-eur … e-air-serbia/amp/

Цитат
Надявам се на Канада да са и паднали рестрикциите, че съм набелязала няколко места там.

На този етап рестрикциите за Канада са ваксина и негативен тест (бърз от Уолгрийнс). И ние се надяваме това лято вече да успеем да стигнем до набелязаните места в Канада.

# 27
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Разказвайте за пролетните ваканции и местата, които посещавате.
Откакто дъщеря ми е в колеж, не сме част от това скъпо начинание/удоволствие или поне не присъствено Nature Sunrise

# 28
  • Мнения: 475
Аз се пошегувах за връзката визи-самолетни полети. И двете са хипотези без покритие. А и не е нужно, Да, има мн бг в Чикаго, но не всички са там. Дразня се от тези маски и т.н
На мен не ми тежат прикачванията.
Един круиз до Русия и от там с кола до Бг😂

# 29
  • Мнения: 2 992
Благодаря за новата тема!

Гъливеър ги следя от ден първи, откакто се заговори за директен полет до Ню Йорк!
Преди поне година американците ги инспектираха и им дадоха слот за кацане на JFK  ( вероятно и Чикаго, щом казвате). Преди около два месеца беше инспекцията на американците и на Летище София ( нужно е тяхно одобрение също) и се говореше, че е минала добре проверката.
С нетърпение го чакам този директен полет.
Силно палцестискане!

Директни полети имаше преди 2000 та година 1997-1998 със сигурност. Летеше Балкан с Боинг 767-200 с 220 пътника. Имаха два такива самолета. Полетът беше винаги пълен

Последна редакция: сб, 19 мар 2022, 07:01 от rosss

Общи условия

Активация на акаунт