Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 22

  • 25 309
  • 370
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 988

Една майка от групата за недоносените 😥

# 31
# 32
  • Германия
  • Мнения: 865

Една майка от групата за недоносените 😥
Трагедия

# 33
  • Мнения: 1 857
Извинявам се, че не е много по темата, но мислите ли, че тези хора са реални и действително правят тези неща? Чак малко нереално ми се струва. В момента има огромна информация по теми за кърменето, захранването - това са форуми, статии, книги, соц.мрежи. Не е като да няма къде да потърсиш и прочетеш.

# 34
  • Мнения: 5 998
Аз вярвам, че има такива индивиди. Невежи, на които им липсва истинско желание да кърмят, затова и не се ровят и интересуват допълнително.
Преди време насърчавах своя позната да кърми, естествено след изявено желание от нейна страна. Дадох й книги, пращах й статии от достоверни източници (мнения на мед.лица и консултанти) споделях й много от своя опит, постоянно повтарях как е в началото, какво да очаква, от какво да не се притеснява и т.н., докато един ден ММ не ми каза, че дохранвала с АМ щото бебето искало да суче през 1 ч. и това защото не му стигала кърмата. Обикновено вечер, че да можел(о)а да спи. Нищо, че хиляда пъти поне съм говорила колко са важни нощните кърмения.

# 35
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913

Една майка от групата за недоносените 😥
wtf Hushed

tara 2, имайки в предвид неадекватните, а на моменти и откровено вредни съвети, дето получих в първата година след първото раждане, абсолютно вярвам че има такива хора. Защото съветите ми се даваха от хора, дето или са ги прилагали, или някой ги е прилагал на децата им (майка, леля, баба) Persevere

Последна редакция: ср, 23 мар 2022, 18:09 от InaV

# 36
  • Мнения: 158
И аз мисля, че има такива индивиди. Вече съм споделяла в темата за госпожата, която ми твърдеше, че щом бебето й ака по време
на всяко кърмене, значи не усвоява кърмата и директно я изхвърля.. След този случай нищо не може да ме учуди.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 395
Първо, повечето хора в наше време предпочитат, когато имат въпрос, да питат и някой да им поднесе смелена информация, вместо да четат сами. Второ, има ужасно голям брой неуки/необразовани в дадена сфера хора, които обичат да говорят на теми в същата тази сфера като авторитети. Сигурна съм, че много млади майки, както аз направих първия път, се чувстват подготвени за първото си дете, като са купили всичко от всички списъци за новородено и са го избрали по критерии като напълно легналото положение на количката, като знанието за такива критерии им дава допълнителна увереност. Само че, чак когато детето дойде, осъзнах, че е било далеч по-важно да се осведомя какво да правя аз с това дете, отколкото какъв цвят да му е обиколникът на кошарата. И в този момент, търсейки бързия отговор във фейсбук, нямайки време или желание да прочетат научни статии или книги как се прави това или онова - в случая кърменето - попадат на онази гмеж от "авторитети", научават, и после повтарят и разпространяват глупостите, които са дочули/прочели от тях... Така мисля се разпространява заразата дезинформация.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 726
Само да кажа, че и някои педиатри дават същата препоръка. Да има и много свестни, но има и такива, които все още препоръчват вода със захар.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Това със захарта е ужасно. По повод съветите от "авторитети" - аз пък имам позната, на която педиатърката й препоръча да маже със сода устичката на 3-месечно бебенце и така да лекува "млечница". Добре, че майката се усъмни и след като го обсъдихме, реши да не го направи, но със сигурност има доста други, които приемат тези безумни съвети за чиста монета.

Последна редакция: ср, 23 мар 2022, 15:28 от Jinx_

# 40
  • Мнения: 6 560
Напълно вярвам, че има такива случаи. Често и педиатрите подкрепят отречени практики. Познавам 4 мес. бебе с 2 заместени хранения. Майката ми се оплаква, че май приключвали с кърменето. Млади колеги, 26-27 - годишни родители (от Сф) си осолиха бебето, за да не му миришела потта като порасне.

# 41
  • Мнения: 4 844
Съгласна съм с написаното по-горе от svee, но прощавайте, не можах да се стърпя- наистина ли не се сетихте, че е по-важно какво ще правите с детето, отколкото цветът на обиколника? Особено когато употребата на обиколници се свързва със сериозни инциденти и не се препоръчва изобщо.
Предполагам, че това изречение не е написано сериозно, иначе би отговорило на въпроса защо четем такива постове в социалните мрежи...


Вярно е, че все още лекари препоръчват вода със захар, особено при жълтеница. На мен също ми казаха, но се информирах и реших да не давам. А да замествам хранене с вода със захар , дори не бих се сетила, логиката, че е по-засищащо е убийствена.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 395
Всъщност, обиколник не съм ползвала, а и първо бях написала балдахина, какъвто също не съм ползвала, беше образно казано. Но да, мислех, че кърменето се изразява в "даваш цица и то знае какво да прави с нея". Като малка при баба на село само родени научени козлета бях виждала и през ум не ми беше минало, че нещо толкова естествено може понякога да е толкова сложно.
П.п. После разбрах, че и при козите понякога има проблеми.

# 43
  • Мнения: 2 988


Майката иска съвет за претопляне, но пак нощното хранене им е проблемът 😂😂😂😂

# 44
  • Мнения: 6 560
Не разбирам как се маха хранене, честно. Това не означава ли да си държиш бебето гладно, евентуално да го наливаш с вода (със захар или без) или да го чакаш да реве докато заспи от изтощение?
Най-тъпо е когато махналите нощното хранене тъпкат бебето като за последно на вечеря, та да не се будело. Как почива стомахът на преяло бебе също не ми е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт