Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 22

  • 25 320
  • 370
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 560
Момичета, знам, че темата е за друго, но понеже всички имате опит и познания за кърменето, да ви попитам:
Моя много близка роди в 28 г.с. Има желание да поддържа лактация и са й казали да носи кърма за бебето. Опитва се момичето, но може би от силния стрес, кърма все още не слиза, по 2-3 капки коластра (6-ти ден).  Казали са й, че банката за кърма не работи. Мога ли аз да цедя и да й давам кърма? Ще пусна микробиология, знам стандартите за хигиена и съхранение. Чела съм, че съставът на кърмата се изменя с възрастта на детето, за да отговори на нуждите му. Може ли моята кърма да не е подходяща за толкова малко дете?

# 16
  • Мнения: 2 988
Момичета, знам, че темата е за друго, но понеже всички имате опит и познания за кърменето, да ви попитам:
Моя много близка роди в 28 г.с. Има желание да поддържа лактация и са й казали да носи кърма за бебето. Опитва се момичето, но може би от силния стрес, кърма все още не слиза, по 2-3 капки коластра (6-ти ден).  Казали са й, че банката за кърма не работи. Мога ли аз да цедя и да й давам кърма? Ще пусна микробиология, знам стандартите за хигиена и съхранение. Чела съм, че съставът на кърмата се изменя с възрастта на детето, за да отговори на нуждите му. Може ли моята кърма да не е подходяща за толкова малко дете?

Sylviana, за даването на кърма не съм сигурна, но ще ти пиша на лични аз какво знам, че работи за "тръгването" на кърмата в подобна ситуация.

И да се включа с един пресен бисер от фейсбук. Тази жена визираше мен със забележката си за теглото, без изобщо да се замисли за жалост, че няма никакво право да сравнява нейното дете тъпкано със захар още от раждането му и 12кг на една година с моето родено 1920 и 8400 на 1година.

Последна редакция: чт, 17 мар 2022, 18:52 от Didi i Mitko

# 17
  • Мнения: 7 776
Момичета, знам, че темата е за друго, но понеже всички имате опит и познания за кърменето, да ви попитам:
Моя много близка роди в 28 г.с. Има желание да поддържа лактация и са й казали да носи кърма за бебето. Опитва се момичето, но може би от силния стрес, кърма все още не слиза, по 2-3 капки коластра (6-ти ден).  Казали са й, че банката за кърма не работи. Мога ли аз да цедя и да й давам кърма? Ще пусна микробиология, знам стандартите за хигиена и съхранение. Чела съм, че съставът на кърмата се изменя с възрастта на детето, за да отговори на нуждите му. Може ли моята кърма да не е подходяща за толкова малко дете?
При опция донорска или мляко за кърмачета, е с предимство донорската. Тъй, че стига да можеш да изцедиш, защото след годинката по-трудно става цеденето за гърдите, е чудесно!

нека се обади жената на Мария Масларова-Айла, ще й помогне много, контактите й ги има онлайн, включително чисто емоционално, окуражи я да я потърси и да не спира с цеденето. Поне по 8 сесии за 24 часа, ще стане, но бавно.

Дидее, знам я тази героиня май GrinningVery Happy:D

Кърменето е профилактика на рака на гърдата. Аз съм много рискова, таа с дългогодишното ударих джакпота.
Това е така, обаче ! ако има има наследствен фактор, съответните гени, които увеличават риска, за съжаление, няма да промени много положението кърменето. Понеже и аз съм рискова и ме е яд, че изследванията за BRCA гени са по 3000лв

"Все пак имаш син. Не е хубаво толкова дълго да го кърмиш (на 1г10м е към момента и продължаваме). Не трябва да го правиш лигльо и  мамино синче (явно кърменето допринася, знам ли 🤫). И нали, буди се нощем, защото вече кърмата ми е бистра водица и завалията е гладен. Нищо че си хапва всичко, и да ми в жив и здрав, има завиден апетит.

Не знам дали съм споделяла в темата, миличкия ми свекър и неговото заключение за коликите 😃
"Нормално е да ги боли коремчето, млякото все пак се вкисва бързо."

😎😃
Това ми хареса Grinning посмях се Grinning много обичам изказванията на свекъри и въобще мъже с нула познания по темата лактация

# 18
  • Мнения: 6 560
Кактусче, благодаря. Акушерките също са препоръчали донорска кърма, но са й казали ако иска да я превари. Днес изцедих близо 300 мл и е занесла. Те са се посмяли на количеството - можело да нахранят всички в отделението 🤣
Но са й казали да внимавам какво ям и като изредили един списък забрани - зеле, бобови, домати, ягоди, цитруси, риба, прясно мляко, пилешко, шоколад, кафе и т.н.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 410
Ами при мен има някаква фамилна обремененост, но не съм сигурна само за рак на гърдата ли е. Майка ми почина от това, сестра ѝ се оперира и е добре. Тяхната майка от тумор в мозъка е починала млада. Не знам какво да изследвам. При майка и леля подозирам и Чернобилските истории и други неща.

# 20
  • Мнения: X
Добре е недоносеного бебе да се храни с кърма, та било и донорска. За това поздравления на sylviana.

За бисера с "нехранителната" кърма, нямам думи, още повече, че и на мен са го казвали докато кърмех и никак не ми беше смешно, а много се дразнех как може да има такива невежи.

Аз май съм от малкото еднорози, които си запазиха и бюст и фигура тотално непокътнати вече 3 г и кусур след раждането. То вярно, че и нямам бог знае какъв бюст откъм количество🤣

Друго много важно нещо (всъщност единственото), с което съм на 1000% не съгласна с консултантите по кърмене е продължаващото над година кърмене. И не щото кърмата изведнъж става вредна или влияе по какъвто и да е начин на физическото здраве на детето, а заради психическото и емоционално развитие (и тук не визирам това което някой спомена за маминото дете). Аз протаках кърменето до 1г5м, от което, сега разбирам, нямаше никакъв смисъл.

От друга страна ми се щеше да бях почнала по-отрано с бебеносенето (горещо го препоръчвам), но се боях и то с основание, че с тия две леви ръце няма да мога да вържа слинг като хората.

Последна редакция: пт, 18 мар 2022, 21:32 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 7 776
В предната тема бях ясна,че няма да толерирам mom shaming на тема дълго кърмене в тази тема, нито е мит, нито е абсурдна реплика. Тъкмо напротив, абсурдна е репликата, че вреди на психоемоционалното развитие. Тъкмо обратното е и припомням, че официалната препоръка е кърменето да продължи 2 години или по-дълго спрямо желанието на двойката мама - бебе.

Придържайте се към темата.

# 22
  • Мнения: X
Little cactus, в никакъв случай не съм искала да прозвучи като mom shaming, просто споделих различна гледна точка.

По темата - абсурдна реплика, която съм чувала е, че през нощта коремчето на бебето трябва да си почива, което е странно, защото ако някой орган в тялото (като да речем сърцето или белия дроб) тръгне да си почива, това не е много здравословно😊
Друг бисер - ако кърмата не се изцежда повече от 3 часа, се вкисва и може бебето да хване разстройство😁

# 23
  • Мнения: 7 776
Всеки има право на гледна точка, на лични факти не, има научен консенсус по темата.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Това което ще напиша не е много по темата,затова моля за извинение.Просто искам да го споделя,защото знам че кърмачките ще го разберат.Днес бяхме на разходка със семейството в парк.Преминахме покрай пейка,на която имаше трима души и едно ревящо бебе.Оказа се,че бебето реве от глад,майката сипваше в шишето сухото мляко,а другите двама забавляваха бебето.Майката изсъска към бебето да мълчи защото и пречело да мисли. и продължи да джурка млякото.Моя го чу това,видя и бебето да се дете гладно и ми благодари,че съм му спестила този стрес.Каза че вече е видял т.нар лесен начин за хранене на бебето и се почуди защо жените избират този стрес пред кърменето.Колко по-лесно било да дадеш гърда и да има мир и тишина,вместо двама да забавляват бебето докато трети прави сместа.Попитах го дали може да си представи тази ситуация но нощем.Каза че не си представя какви нерви трябва да имаш за да преживяваш това нощ след нощ-ставане,блъскане из межелите докато светнеш лампата,топленето на вода ,джуркането докато млякото се разтвори …А през това време бебето се дере гладно..Както казах малко преди това-благодатни ми че му го спестила този стрес ,както и че ни е излезнало безплатно храненето на син ни.Това наистина ме трогна много.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 726
Като цяло не всеки може да кърми така, че не смятам, че е редно да я съдите Simple Smile Иначе целият тоя стрес си е постоянен като има бебе и съответно плаче, майката е на макс изморена и т.н.

# 26
  • Мнения: 6 560
Честно казано, моето мнение е, че всяка жена може да кърми (освен ако не се касае за специфично медицинско състояние), но не всички стигат навреме до необходимата им информация. Аз допуснах много грешки с голямото ми дете и го отбих на 2 месеца. После се оказа, че около мен има много подобни случаи на следване на неправилни практики, но за съжаление, всички си отчетохме грешките късно.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 726
Не и всички искат така, че аз не виждам проблем Simple Smile Не смятам, че трябва да се обеснявам на някой какво съм му спестила или не. Всяка майка прави най-доброто за детето си. Има една приказка на сила хубост не става. Да се съди ми е грозно, сякаш някой ми размахва постоянно пръст “Защо не кърмиш?”…

# 28
  • Мнения: 6 560
Много си права с думата "сякаш". Всъщност никой не ти размахва пръст, но по някаква причина се чувстваш така. Аз го усещах по този начин, защото се чувствах неуверена и донякъде виновна, че нещо не съм се справила, а отвсякъде четях и чувах как "кърмата е най-доброто за бебето" (пише го дори на кутиите с АМ).

# 29
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз също не се справях въпреки, че имах кърма за разлика от други жени в обкръжението си. Но не ми харесва това натякване. Всъщност постоянно се размахва пръст за нещо, било то как раждаш, какво ядеш, защо не ядеш определени неща, защо не кърмиш, защо кърмиш толкова дълго, защо храниш дето с купешки пюрета, защо по ЗБВ метод  и НЯМА угодия. Единственото, което спестявам на мъжа си е да ражда деца и да ги износва и хич не е малко 😀(това в кръга на шегата).
Иначе всъщност при теб може и да не е размахвано пръст, но при мен е, защото не успях да кърмя повече от 2 месеца и ми се качиха на главата с хиляда глупави фрази (като например клто съм споделяла по-горе, че кърмата ми е нехранителна). Виж сега ако за втори път не ми се получи няма да го приема толкова тежко, но няма и да позволя тия реплики отново.

Общи условия

Активация на акаунт