Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 22

  • 25 291
  • 370
  •   5
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Когато се храни с АМ, тогава е важно да няма нощни хранения, защото формулата е трудносмилаема и е нужно време на стомахът да я преработи, докато при кърменето е точно обратното там нощното хранене е необходимо за поддържане на лактацията, а кърмата се преработва и усвоява веднага.

Последна редакция: чт, 24 мар 2022, 09:36 от Анонимен

# 46
  • Мнения: 2 352
И после се оплакват колко съм им ревливи бебетата и как не могат да се наспят, защото цяла вечер реве бебето.

# 47
  • Мнения: 4 844
И после се оплакват колко съм им ревливи бебетата и как не могат да се наспят, защото цяла вечер реве бебето.

И аз се оплаквам, защото съм го кърмела по 15 пъти на вечер 😆 Не е като целенасочено да съм го държала гладен.

# 48
  • Мнения: 1 857
Включвам се с поредния абсурд. Имаме на гости близка. Дадох бебето на баща му,  за да направя кафе, да сложа някоя сладка. Влизам в стаята и малката започва да ми се радва, а гостенката: "Млекоцентралата идва, а?" Е, много тъпо ми стана.

# 49
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Влизам в стаята и малката започва да ми се радва, а гостенката: "Млекоцентралата идва, а?" Е, много тъпо ми стана.
Мразя до крайност подобни подмятания. Ще накълцам някой за мезе ако ми ги пусне (и съм го правила в началото до като се усетят). Вярно че цялото ми същество е подчинено на дребните от момента на зачеването за няколко години, ама няма нужда странични хора да почнат да се гъбаркат с това. Както казват: майтап, майтап, ама на чужд гръб си е чисто е**не Expressionless

Последна редакция: чт, 24 мар 2022, 20:31 от InaV

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Когато се храни с АМ, тогава е важно да няма нощни хранения, защото формулата е трудносмилаема и е нужно време на стомахът да я преработи

Нее, бебетата на АМ също се будят от глад и е хубаво да си пийват мляко вечер. АМ-то се усвоява по-бавно от кърмата, но не натоварва стомаха, просто огладняват на 2-3 часа, а не на 1. Grin
Иначе аз много се радвам, че не ми се е налагало да топля шишета посред нощ, но ако беше на АМ пак нямаше да бързам да махам нощно хранене.

Момичета, това за млекоцентралата доста ме разсмя. Joy Аз лично бих се изхилила на такова обръщение, но разбирам, че не е за всеки. Може би зависи кой точно е направил шегата, ако е мъжа ми или близка приятелка е едно, ако е някаква комшийка..

И за да не е офтопик, това чувах често напоследък:
- Бременна си, трябва да отбиваш!

За щастие, засега е безпроблемна бременност и нямах намерение да спирам да кърмя, но малкия се отби сам към средата на третия месец на 1г4м. Без нито една сълза и без забрани.

# 51
  • Мнения: 6 876
Мен много би ме ядосало това за млекоцентралата, адски е грубо, грозно и невъзпитано.

# 52
  • Мнения: 6 558
Ооо, да, млекоцентралата, млечния бар, дойната крава, милки уей, ... Все хубави имена за кърмачките. Аз спокойно отговарям, че у нас тези ги наричаме гърди, а процесът - кърмене. Обикновено става неловко и повече не се повтаря 🤣

# 53
  • Мнения: 4 844
Леле, сериозно ли ви казват такива неща?
Моят мъж ме нарича кравата Милка, но това си е майтап. Не си представям обаче някой друг нещо подобно да ми каже...

# 54
  • Мнения: 5 998
Сериозно, да. Моята свеки често ме оприличава на "манджата" и вика на детето "Айде, бабе, манджата идва" 😂

# 55
  • Мнения: 100
Сериозно, да. Моята свеки често ме оприличава на "манджата" и вика на детето "Айде, бабе, манджата идва" 😂

# 56
  • Мнения: 1 406
Аз пък както съм цапната в устата ще ѝ върна жеста с млекоцентралата.
Бих извадила цица (много рядко употребявам тази дума) и ще ѝ предложа - " Мляко за кафето, желаеш ли? Топло, прясно, сега издоено! По-прясно в никое кафене не могат да ти предложат! "
Дори и само първото изречение е достатъчно и да разкопчееш сутиена или да вдигнеш блузата леко, за да схване намека . Вярвай ми ще се сконфузи яко.

# 57
  • Мнения: 5 998
Аз не се впускам в обяснения и заяждания. Излишно е. На принципа "убий простака с мълчание" съм. Само ги поглеждам лошо и до там 😂

# 58
  • Мнения: 6 876


В едно надхващане коя е най-най-добрата майка и прави нещата със собствен подход, а не по книга, не знам как сте стигна до "не кърмя и ДАЖЕ като имах кърма, я изливах". Чак пък такава гордост.

# 59
  • Мнения: 6 558
Ами оцеляват децата, въпреки родителките си. Голямо геройство да хвърляш кърма, да наливаш АМ в мръсни шишета и детето ти да ходи като намачкан целофан, пардон, собствен подход било.

Общи условия

Активация на акаунт