Проблемно дете в класа

  • 12 532
  • 160
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Само вайкане, сега пък какви им били квалификациите в ОЗД. Правят проверки - такива са им квалификациите. Това не е като да те извикат при директора. Проверяват семейството. Дори най незаинтересованите родители не искат главоболия заради проверка от тях.  Ти не ни обяснявай за нашите деца - доста хора тук вече сме ги отгледали. Твоето дете има проблем с агресивен съученик всеки ден.

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всъщност в темата май не се търси съвет за справяне със ситуацията, а просто да се обсъди клюкарски дете с проблем.

# 32
  • София
  • Мнения: 28 578
Да, и аз оставам с такова впечатление.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Ама, авторке, ти сега какво точно целиш? Да оплюем дружно агресоха? Оплют е. Да оправиш света и да вкараш ред в системата относно такива деца? Няма как да стане? Намиране на съвет? Дадоха го. Мести си детето. Някъде назад, май в първия пост, спомена, че това продължава вече пет години. Ей това умът ми не го побира. Пет години тормоз, а всички мълчат и търпят? Ако наистина това в толкова голяма степен пречи на образователния процес, децата на всички ви вече трябва да са много, ама много изостанали и с големи пропуски. Значи или не пречи толкова, или децата наистина са зле, но вие всички пак мълчите и търпите. Докога? Докато лъсне повсеместния провал след 7 клас? Толкова ли пък е ценно това училище, че за да бъдат децата ви точно в него вие сте готови на всичко?

Първи клас имаше дете агресор и в класа на моята дъщеря. Тя също не беше много потърпевша, тъй като е висока и силна, и макар да няма скрупули да върне, ако я ударят, досега поне на практика не го е правила. Те агресорите добре усещат кого да тормозят и кого не. Още в края на първия срок детето беше преместено, не знам как и защо се случиха нещата, само предполагам, че други родители са задействали нещо, тъй като имаше тормозени деца. Ако не беше се случило така, също и ако моето дете беше потърпевшо, грам нямаше да се замисля и щях да местя в друг клас/училище. Пет години, направо умът ми не го побира.

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 09:38 от HighSpeed

# 34
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Подайте жалба до директора.Подписана от всички родители.
Не може 22 деца да страдат заради едно.
Проблемното дете е с диагноза,не може да се държи нормално-значи трябва да се направи нещо.Например да има ресурсен учител....Обаче не във всяко училище има..
Много важно е всички родители да сте единни и да не се отказвате,докато не постигнете целта си.
Това от опит го казвам.
Мислиш,че диагнозата може и да е фалшива-но не ми се вярва някой умишлено да лепне такава диагноза на здравото си дете.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Мислиш,че диагнозата може и да е фалшива-но не ми се вярва някой умишлено да лепне такава диагноза на здравото си дете.

Тя каза, че детето е от малцинствата. Правят го и окото им не мига.

Какви единни родители, те се скатават като мишки, не смеят дори във вайбър да си напишат мнението, класната ги хока и тях сто на сто ги е страх евентуално оплакване да не рефлектира върху техните деца. Типично мислене, виждам го навсякъде около мен - ама аз ако кажа нещо, госпожата ще нарочи моето дете. И дори опит не се прави.

# 36
  • Мнения: 5 006
Щом е от малцинствата нищо чудно диагнозата да в фалшива.Тяхните деца всички са с ТЕЛК-пенсия за детето,заплата и осигуровки на родителя за асистент,социално подпомагане и др.,а в същото време дават рушвети навсякъде и са непоклатими.

# 37
  • Мнения: 234
Не да се оплюе! Подчертах, че възрастните са виновни, не детето или останалите. И още в началото зададох конкретния въпрос- това наистина ли е аутизъм или толериране на агресия и липса на елементарно възпитание? Кое е толкова чудно за разбиране относно раздаването на фалшиви диагнози. Всички циганчета ги изкараха астматици за влизане в детска градина и получаване на пари, а родителите им инвалиди- за ТЕЛК за получаване на пенсии. Педиатри и лични не смеят нищо да им откажат ако им е мил живота. Класната и ръководството обещаха, че са взели мерки, след като разбуних отново духовете, но ако това пак не помогне, ще предложа на всички от класа да си преместят децата. Мисля, че заплахата от масово преместване ще доведе до реални резултати.

# 38
  • Мнения: 1 582
Ама какво е и как се оправя агресорчето си е негова работа и на родителите му.

Но 5 години да тормози децата и да му минава номера не го разбирам. И какво като госпожата "нарочи" детето ми.
Все пак са били в началото училище, не 12 - ти клас.
А кражбите? Как ги обяснява учителката?
Пропуските на всички ще лъснат много скоро, както каза Хай, да не говорим за емоционалния тормоз, който се отразява на децата дори в тази възраст.

Багира, това са голи заплахи и на ръководството им е ясно.
Ако искаш промяна - подай сигнал. Кое не  е ясно?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Авторке, гледай себе си и своето дете. Наклон на другите родители няма как да даваш. А и от постовете ти съдя, че май са някакви мекотели, на които не им се занимава. Ще ги наговаряш, ще се ангажираш и накрая като опре до реални действия с писане на жалби и подаване на сигнали, ще се скатаят и ти не само ще си сама, но и ще си лошата.

# 40
  • Мнения: 6 166
Не било с аутизъм, фалшива била диагнозата. Как пък не. То така ги раздават тия диагнози.

Ами - точно в аутистичното си е това, което се описва. Високофункционалният аутизъм върви с много слаби социални умения.

И сега на въпроса - очевидно тези по-надолу не са си свършили работата. Не са го научили това дете да следва правила. Правили са се че не виждат, за да им мине смяната и "проблемът" да се прехвърли на друг.

Сега, какво да направите - точно обратното на това, което искате. Включвате го това дете, не го изключвате.

Вижте с директора как ще се случат нещата, но съдействайте това дете да получи телк с придружител. Родителите да наемат един придружител през бюрото по труда с парите, които ще им отпуснат и този придружител да го учи по малко по малко на нещата, на които не са го научили хайманите, които е трябвало.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Вижте с директора как ще се случат нещата, но съдействайте това дете да получи телк с придружител. Родителите да наемат един придружител през бюрото по труда с парите, които ще им отпуснат и този придружител да го учи по малко по малко на нещата, на които не са го научили хайманите, които е трябвало.

Аха. Точно с някоя красива и многолюдна ромска фамилия прекрасно ще им се получат нещата.

# 42
  • София
  • Мнения: 28 578
Как може някой от форума да отговори на въпроса "Това наистина ли е аутизъм?"?

# 43
  • Мнения: 6 166
Лесно, миленака. Още в първия пост авторката пише, че детето е с диагноза аутизъм. Никой не я е сложил във форума. Това, което писа авторката е, че мисли, че диагнозата е фалшива, което въобще няма как да издържи пред ТЕЛКова комисия, през каквато се минава за такава диагноза.

Обаче - описаните социално неприемливи поведения са си точно като при високофункциониращият аутизъм.

Диагноза аутизъм не слага ей така за нищо.

Хайспийд, детето от темата ромче ли е?

# 44
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Даже и да не можете да се обедините всички родители,две-три майки се съберете и идете при директора.Кажете,че ще пуснете жалба в инспектората...че ще извикате журналисти...При нас това подейства..

Детето има диагноза-длъжни са да му осигурят ресурсен учител.

Общи условия

Активация на акаунт