Проблемно дете в класа

  • 12 531
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Благодаря за отговора. Става въпрос за петокласници. Предварително се извинявам на родителите на деца с реални диагнози ако нещо им прозвучи грубо или прекалено дилетантски, всяко едно дете си е отделна вселена и всичко е много сложно, а общите положения от интернетната информация не могат да обхванат цялата сложност на всяка отделна личност, каквато са всички деца. Но съответното дете не живее в свой собствен свят, а околния да го плаши със своята непредвидимост /отново се извинявам/, по нищо друго не се отличава от останалите освен от безнаказаното си агресивно поведение и да си прави, каквото си поиска в час.
А в отговор защо другите деца се оставят- защото тях изкарват агресори и нетолерантни, той бил с диагноза и те трябвало да го търпят, отделно, че е и от малцинствата. Винаги учителите, класните ръководители винаги упрекват останалите за всичко- че им откраднал пари, че ги напада, че поредният час не може да се проведе въобще, тяхната дисциплина била лоша, той не бил виновен. Така е от пет години, вменява се вина на всички останали.

Подаване на жалба както до директора на училището, така и до Закрила на детето. От ОЗД ще направят проверка и най-малкото родителите ще се постреснат и ще строят малко детето и те самите да се замислят какви ги вършат. Диагнозата не е оправдание за поведението на детето. Родители от класа могат да подадат въпросните жалби до институциите.

# 16
  • Мнения: 234
"Подаване на жалба както до директора на училището, така и до Закрила на детето. От ОЗД ще направят проверка и най-малкото родителите ще се постреснат и ще строят малко детето и те самите да се замислят какви ги вършат. Диагнозата не е оправдание за поведението на детето. Родители от класа могат да подадат въпросните жалби до институциите."
Детето се ползва с неограничени протекции от ръководство и учители, не му пишат забележки, не го изпитват, не му пишат неизвинени, никакви правила не важат. Жертвите ги изкарват виновни, ако се намеси ОЗД ще се случи същото- може би затова и родителите не смеят нищо да кажат.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма как да знаеш какво ще се случи, ако се намеси ОЗД, а то ще се намеси, ако има официално подаден сигнал.  Опция за реакция от ваша страна като родители в класа има, а дали ще си траете да ви бият децата или ще се организирате - ваша си работа. ОЗД не могат да се задействат с проверка по случая с агресивно дете по телепатичен път, а трябва някой да подаде сигнал. Не те карам нищо да правиш, а само казвам, че има какво да направите. Решението си е ваше. Може и да си преместите детето в друго училище.

# 18
  • Мнения: 2 476
Аз бих си преместила детето мнооого по-рано. Пък другите нека толерират, търпят, мрънкат, ако щат да носят рози всеки ден и да го целуват на идване за приобщаване. Аз ще съм решила проблема и осигурила по-спокойна среда, доколкото мога, за моето дете години по-рано. А на очакваната реплика "ами ако всички така нехаят" мога в аванс да отговоря, че изобщо не ме интересува какво ще направят всички, когато това вече няма да засяга пряко детето ми.

# 19
  • Мнения: X
Няма как да знаеш какво ще се случи, ако се намеси ОЗД, а то ще се намеси, ако има официално подаден сигнал.  Опция за реакция от ваша страна като родители в класа има, а дали ще си траете да ви бият децата или ще се организирате - ваша си работа. ОЗД не могат да се задействат с проверка по случая с агресивно дете по телепатичен път, а трябва някой да подаде сигнал. Не те карам нищо да правиш, а само казвам, че има какво да направите. Решението си е ваше. Може и да си преместите детето в друго училище.

Съгласна съм. Мисля, че всякакъв вид подобни сигнали към компетентните страни ще са от полза. Явно в рамките на училището няма желание да се справят с проблема.

Интересно ми е другите родители защо не отчитат, че има проблем?

Моя близка е учител. Имаха подобно дете, СОП, много агресивно. От управата на училището настояваха, че трябва да се интегрира, но нямаше резултат. Накрая се убедиха, че няма начин и го сложиха на самостоятелна форма. Не присъства в часовете, работи се индивидуално.

# 20
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз само ще кажа,че детето наистина може да е с аутизъм.Големият ми син е и по нищо не му личи докато не почне да говори.При нас проблемът дойде от класната от 1 до 4 клас,която вместо да го интегрира казваше на децата да го оставят.А пък моят син не можеше да седи и да пази тишина в час.Затова в 4-ти клас мина на индивидуално обучение и аз съм доволна.Така не пречи на никой, обръща му се много внимание,научава много повече.А ДО ми дойде като най-добрият възможен вариант.5-ти клас целия го изкара на ДО.Сега е 6-ти и си е на индивидуално обучение.Единственият проблем е,че няма приятели.Но с неговото провокативно на моменти поведение,с това че обича да обижда няма да се получи.Той добре го съзнава,но явно нещо вътре в него е по-силно.Работи с двама психолози и един ресурсен.Има напредък,но нещата при него винаги се получават страшно бавно...
Най-много се радвам,че няма агресия, защото е висок над 170 см и доста силен...
Най-добре е да се свика родителска среща-ако на родителите на това дете наистина им пука за него ще се намери решение.Аз 4 години бях плътно до синът ми и му помагах и подкрепях.Мисля че всеки нормален родител би направил същото стига да се поговори с него като човек.

# 21
  • Мнения: 234
Благодаря за съпричастността към този повсеместен проблем, но не намирам за правилно например в едно семейство като има агресор да се евакуират жертвите от собствения им дом, вместо самият насилник да си понесе последствията. Иначе за ОЗД- не знам, по- голямата сестра беше в класа на по- голямото ми дете и не е имало никакви проблеми. Добре де, учителите с вързани ръце ли са, с какво ги държат за да наказват останалите деца и себе си, вместо конкретния причинител?

# 22
  • София
  • Мнения: 28 578
Багира, написаха ти как да действаш по законен път. Това ще принуди учителите и директорката да действат.

# 23
  • Мнения: 682
От личен опит знам, че агресивното дете в клас е доста по-голям проблем отколкото изглежда отстрани. В ученическите ми години станах свидетел на това как една съученичка преби друго момиче със скубане на косата и доста трайни синини впоследствие. Ужасен спомен. Пострадалото момиче до завършването ни остана някак тихо и беше първата, която напусна града и държавата. За побойничката нямаше кой знае какви последствия - по спомен имаше някаква работа с детска педагогическата стая, привикване на родители, отбягване за месец от съученици... Но в крайна сметка нито я преместиха, нито я изключиха. Животът до голяма степен я вкара в пътя, но като характер си е същата.

С този разказ се опитвам да обясня, че мерки трябва да се предприемат, ответна реакция трябва да има. Но и не вярвам, че агресорът реално ще се промени. Направете най-доброто за детето си - завършването на конкретно училище в конкретна паралелка не трябва да е въпрос на живот и смърт. Ако се окаже, че няма как да противодействате на агресията, просто преместете детето и не подлагайте на това издевателство. Петокласниците са още деца, но са на прага на пубертета - от тук нататък ще стават все по-силни физически и емоционално неуравновесени.

# 24
  • Мнения: X
Добре де, учителите с вързани ръце ли са, с какво ги държат за да наказват останалите деца и себе си, вместо конкретния причинител?

Моята теория е, че на първо място  - не знаят как да се справят. Обикновените учители не са обучени как да работят с такива деца. Просто не умеят.
На второ място имат натиск от ръководството. Учителското съсловие в повечето случаи е силно повлияно от директори и каквото каже той, това става. Тоест - ще интегрирате детето и толкоз. Ако не можете, значи вие сте некомпетентни и точка. А всъщност те в по-голямта си част са, защото не са имали кой знае какви обучения как да работят с по-специални случаи. Там си трябва подкрепа от психолози и ресурсен.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
С агресивно дете никакви обучения не помагат, пък който каквото ще да приказва. Много често единствено санкциите вършат работа, но също много често на учители и директори не им се занимава, защото си е разправия. Родителите на другите деца щом са готови да търпят - ок, тяхна воля. Решение търси този, който е на зор. От училище не са на зор - там са виждали деца като това и друг път.

# 26
  • Мнения: 234
Багира, написаха ти как да действаш по законен път. Това ще принуди учителите и директорката да действат.
Сигнали са подавани от потърпевшите, децата се защитават доколкото могат, но са изкарвани виновни. Извън училището детето продължава със същото чувство на безнаказаност към всички квартални индивиди и е въпрос на време докато се случи непоправимото. Не мога да разбера възрастни индивиди не си ли дават сметка за това.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Къде са подавани сигнали от потърпевшите деца? До ОЗД ли? Или само до директора и нататък нещата са се размили и потулили?
Какво само повтаряш дали този си давал сметка, дали онзи нямало какво да направи? Написах какво може да се направи, но на теб не ти харесва и ще се вайкаш само. Никой не те кара да подаваш сигнал, да не кажеш после, че някой те е подкокоросал.

# 28
  • Мнения: 1 582
Добре, де, аз не разбрах защо не си подадеш оплакванията по каналния ред пък да му мислят директорката, учителкуте, родителите.
Сигурно много си дават сметка за детето, но ако обиждат, бият и крадат моето - Светът ще им се види тесен.

# 29
  • Мнения: 234
С агресивно дете никакви обучения не помагат, пък който каквото ще да приказва. Много често единствено санкциите вършат работа, но също много често на учители и директори не им се занимава, защото си е разправия. Родителите на другите деца щом са готови да търпят - ок, тяхна воля. Решение търси този, който е на зор. От училище не са на зор - там са виждали деца като това и друг път.
Да, вайкам се, че възрастни хора педагози, професионалисти, психолози, родители си затварят очите и прехвърлят вината на децата. Заравят си главата, дори не в пясъка, а в цимента. Какво им е по - различно на тези от ОДЗ, те с какви професионални квалификации са, родители ли са? Нека спрем да си затваряме очите пред това, което се случва в училищата, все децата да са виновни, да бъдат научени да прекланят главица, докато родителите изкарат някой лев за прехраната и те са въдворени уж там на сигурно. Мислите ли, че децата ви споделят всичките си болки и тегоби там или ви ги спестяват по една или друга причина?

Общи условия

Активация на акаунт