226 ранобудни птички чуруликат в НЕМСКАТА тема

  • 20 626
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Германия
  • Мнения: 3 431
tan_nia, благодаря, сигурна съм че ще имаме нужда! С фирма строим, но е Ausbauhaus и целия Innenausbau (Trockenbau) остава на нас. Надявам се да нямаме (големи)’проблеми с майсторите! 🤞🏼🤞🏼🤞🏼

# 31
  • Мнения: 6 702
Успех на строящите!
Ние само тук-там ремонтираме и то от време на време , но и това ни стига.
Reina виж ARD Mediathek app при  googleplay

# 32
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 669
Благодарности за новата тема!
Игри май не играем толкова, преди на нинтендото играехме много, от зумба до йога, скрабъл се тачи много у нас, уно и една борд игра, ама не помня как се казваше Simple Smile
Вие отпуски сте запланували, моята шефката ми е разпределила както на нея й е харесала. Останала съм с три дни, които да си планирам сама Sad
Днес ни казаха, че тези, които са ваксинирани, вече нямало да излизат един вид в карантина. Ама дали е така... ще стане ясно. На детето съученик е положителен, чака си пср-а. Не е бил на училище.

# 33
  • Мнения: 1 465
Гея,по закон не би ли трябвало да можеш повече дни от отпуската да си ги планираш сама,а не работодателя да ти ги определя?

# 34
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 669
Уж е така, ама крайния резултат е, че затваря градината и са писани отпуска. А ако не ми беше казала една колежка, щях да разбера при първия опит за отпуска. Явно заради това, че имаме повече време през август и да не се караме кой да излезе и кога.

# 35
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Яко заглавие на темата! Тройно еспресо ми трябваше сутринта за да прогледна.
Я кажете тези с колите,  оставяте ли на включен двигател да затопли преди да потеглите? Гледам,  че доста колеги и съседи правят така, а имам смътен спомен, че май не е позволено заради шум и газове Thinking

# 36
  • Мнения: 6 702
Не е позволено, но понякога нямаш избор.

# 37
  • Мнения: 1 465
По принцип 80 евро е глобата,но аз четох някакво изследване на ADAC,че при -10 градуса,ако оставиш двигателя за 4 минути включен на място,той се затопля до само -7 градуса... Standheizung е добро решение за студените дни- аз имам,но мъжът ми-не!

# 38
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Standheizung и подтоплянето на волана са ми незаменими екстри, особено с малки деца и активно изплзване на автомобил е супер да се качиш в топлата кола и да не седиш с яке (което по принцип не е и препоръчително с оглед на сигурността). За стърженето на стъклата да не говорим.
Иначе да да запалиш докато си стържеш си е класика, но вече забранено. От еко съображения или заради шума, не зна, уж съм от бранша 🤣

# 39
# 40
  • Germany
  • Мнения: 7 944
И аз знам, че не е позволено, но съм го правила. Иначе, обикновенно, моята кола стои в гаража, а колата на мъжа ми има затопляне и бързо се размразява. И ние мислим вече вакнциите, защото в работата на мъжа ми им ги искат предварително. Трябва да си идем до БГ, защото имаме разни административни неща за вършене, но въобще не знам за кога да го планираме. Може би за Великден.
Има ли при някоя от вас сняг?

# 41
  • Мнения: 11 315
Това за включен двигател работи само за бензинови двигатели. Моят е дизел и не хваща въобще. Трябва за работи поне 15 минути на път и пак тогава стопля.
И аз знам, че е забранено.

# 42
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Тая статия е за Standheizung. Иначе си прочетох, както от еко съображения, така и заради шумът не се разрешавало да оставиш на включен двигател колата, докато си чистиш примерно. В задръстване и на светофар по същата причин трябвало да изключваш. Хубаво, че това не се практикува от собствениците на коли без start-stopp, щеше съвсем да се затлачи движението.

# 43
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Аз пък снощи разбрах, че книжката ми е изтекла преди няколко дни и то при първата ми полицейска проверка тук. Сега трябва да ровя къде да ходя и какво да подготвям. Много мразя административни неща, ама...

# 44
  • Мнения: 6 702
може да е улеснение на дигитален вариант на книжката? Не може ли вече дигитален–

Общи условия

Активация на акаунт