226 ранобудни птички чуруликат в НЕМСКАТА тема

  • 20 627
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 055
Здравейте в новата тема и за много години! Здраве и никакъв ковид!
Ние се прибрахме за Коледа и.. ковидясахме с мъжо. В карантина сме до края на седмицата. Проблем е, че тук болничните се издават едва след края на карантината, а работодателите ни напират за тях. Засега преведохме предписанието на РЗИ и го препратихме по мейл.
Слава богу, леко изкарахме. Аз с малко температура, мъжо със силно течащ нос. И двамата без обоняние.

# 46
  • Мнения: 1 466
Pipi,бързо оздравяване и дано е без последствия!
Моя позната е болна,разболяла се е 3 седмици след бустера,оплаква се от тотална отпадналост и липса на енергия...

# 47
  • Мнения: X
Pipi_, немксите ви лични лекари не могат ли да ви издадат болнични? Евентуално със сканиран документ от лекар/РЗИ от БГ за достоверност ако толкова не вярват, че сте (били) болни. Но може би е трябвало още в началото.
Радвам се, че сте оздравели бързо!

В БГ близки масово са болни... всички са ваксинирани, някои с бустер даже или преболедували преди ваксинацията. Мазало... Но те и не са внимавали, де. Като чух какви са ги правили и къде да ходили се хванах за главата. Simple Smile Поне минава леко.

# 48
  • Мнения: 7 055
Bleu, звънях до праксиса, личната ни е в болничен. Ще вземем от тукашн лекар. Малко е комплицирано, понеже и тукашната ни бивша лична лекарка е прекратила дейност поради заболяване. Но намерихме кой да го издаде.
П.П. лежахме два дни и кашляхме като магарета. На третия ден се почувствахме по- добре и започнахме акция по освежаване на жилището. Grinning Децата ни накупиха каквото е нужно, сменихме тапетите в спалнята, боядисахме коридора и кухнята. Изхвърлихме сума непотребни вещи.
Сега седим, пием чай и се радваме на страхотния сняг, който наваля през нощта. Така ми се иска да се разходя навън, но нема начин!

# 49
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Пипи, много неприятно. Hug
Почивайте повече и бързо възстановяване !!!
Щеше да е хубаво да минете през едно секвениране, да знаете поне какъв вариант сте изкарали, но....

# 50
  • Мнения: 9 152
Pipi_
, големи перипетии при теб. Пътуване, Ковид, ремонт, много неща наведнъж.
Възстановявайте се бързо! И честито цялостно освежаване. Flowers Four Leaf Clover

При нас няма сняг, тихо и мрачно е.

# 51
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Тоя сняг ще е в България  и тук е сиво, и мрачно.
Да оздравявате Pipi 🤞

# 52
  • Мнения: 7 055
Бибит, липсата на обоняние ме кара да мисля, че сме с делта. При Омикрон тая екстра я няма,  така четохме.

# 53
  • Мнения: X
Дами, здравейте!Искам да ви помоля за помощ.Ще ви бъда много благодарна,ако споделите мнения,опит или съвети.Имам родител в България и обмислям вариянта да я взема(попитам дали иска) при мен тук в Германия.Тя самата се справя с всичко,но се оплаква, че е самотна.Пенсионирана е,но няма дружки...и много и тежи. Имаше две, три приятелки, но и те дойдоха да живеят при децата си тук. Споделили са, че не са "щастливи", но седят да помагат....Опасявам се, че ако(като дойде) и тя няма да е "щастлива"тук.Всяка година до сега е идвала,стояла е по месец, но някак си не я усещах да" гори "от желание да остане по -дълго. Все купуваме билети с фиксинрани дати в двете посоки.Говорила съм с нея няколко път, и тя ми е споделяла, че като "дойде" времето иска да отиде в дом за възрастни хора, да е сред "сродни" души, Благодаря, на всички предварително! 😇🙏

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 13:44 от Анонимен

# 54
  • Мнения: 9 361
Borty,
Бабите, които живеят в Германия, говорят ли езика, могат ли да си пускат българска  телевизия по цял ден? Имат ли тук други приятели/познати, с които се виждат и чуват? Как са с възможностите за разходки из града - напр. имат карти за пътуване? Не на последно място - чувстват ли се като "на чуждо" тук? Ей такива въпроси задайте. Финансовите въпроси предполагам не са проблем.

# 55
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пипи, бързо възстановяване, дано е без последици!!

Борти, какво питаш точно?
Мисля всеки случай е специфичен. Няма един правилен отговор. жената трябва да има смислено занимание - не само гледане на Тв, а и комуникация.

Майка не издържа тук повече от 10 дена. Запознах се скоро с един дядо, продали са всичко в Бг, той е тук, кошери си е сложил и въобще си живурка някакси. Немски не говори, децата му са тук и внучета, всеки си има жилище и за него това е средата - семейството.

# 56
  • Мнения: X
Разбирам, че всеки случай е специфичен.Родител ми е и искам да й помогна.Реших да се обърна към вас, защото предполагам, че имате повече опит от мен тук. Не говори немски. Не я виждам и да почне. (поне А1)....Дълго време на крак не може вече,а иска да работи нещо.Ще е зависима от мен и мм за разходки, пазар(с кола) на дълги разстояния. Имам съседка, вече сме ги запознали, харесаха се, но езика си остава бариера. Единственото нещо което виждам като плюс е двора и домакинската работа.Освен да я запишем на курсове някъде. Ще предложа по немски.

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 13:42 от Анонимен

# 57
  • Мнения: 1 090
Баща ми дойде при нас 2018 с идеята да остане тук. Ходи на курс по немски, помагаше с децата, в домакинството, но не можеше сам да отиде на лекар, не можеше да кара кола. След началото на пандемията се затвори в апартамента си и не излизаше нито на двора, нито на разходки, само лежеше и гледаше ТВ. Юли 2020 се върна в БГ. Там има своя приятелски кръг, пътуват поне 2 пъти в месеца някъде, просто живна. Засега остава в БГ, може да се грижи сам за себе си, по нататък ще го мислим. Това е нашия опит.

# 58
  • Мнения: 6 702
Borty ще има ли независимост да си сготви каквото и се яде на нея, да си напазарува каквото и когато си иска сама? Има ли къде да седне и да излезне без вас, но може с други хора? Само с вас ли ще контактува и само от вас ли ще се зависима? Зависи от човека. С моите роднини с нито един не стана. Разходки, интересно и после ... @какво да правя сега@?
Работа ... каква?
Но и в България да е не е лесно ако вече е трудно подвижна.

# 59
  • Мнения: X
Borty ще има ли независимост да си сготви каквото и се яде на нея, да си напазарува каквото и когато си иска сама? Има ли къде да седне и да излезне без вас, но може с други хора? Само с вас ли ще контактува и само от вас ли ще се зависима? Зависи от човека. С моите роднини с нито един не стана. Разходки, интересно и после ... @какво да правя сега@?
Работа ... каква?
Но и в България да е не е лесно ако вече е трудно подвижна.

Да ще може,даже ние с мм се радваме когато готви за всички.За пазаруването иска/предпочита винаги с нас.Има спирка точно пред нас и за 5мин. е до/по магазините.Също така има и парк.Гледам доста хора на всякаква възраст се разхождат (даже и сами,особено сега с к19).Запознавали сме я с наши близки,познати ,приятели но я наблюдавам ,че се притеснява .Тя когато е за пазаруване на дрехи (за нея или нещо за бг) е като луд с картечница по магазините.😆А когато е за домакинска работа ,все си прави почивки.😅Реално така и не разбрах ,голяма подводница е !Проблема е, че само ми се оплаква за тези "дружки", а реално не казва "искам при теб/с вас"!Аз не съм свикнала само да съм слушател , когато човек е в" беда".Веднага почвам да мисля с какво мога да съм от полза,да помагам!

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 14:53 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт