226 ранобудни птички чуруликат в НЕМСКАТА тема

  • 20 630
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Немция
  • Мнения: 6 876
А, не, никаква пролет! И аз чакам зима и сняг поне веднъж.

В класа на големия днес е имало положителен случай. Момичето и съседната до нея съученичка били пратени вкъщи. Положителното дете се радвало уж, че не трябва да е на училище. Stuck Out Tongue Winking Eye

Michaela, районите около границата с Холандия е обширно понятие.
В първия момент за търсене на имоти се сещам за https://www.immobilienscout24.de

# 16
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Благодаря за новата тема, Бибит. Аз проблеми с ранното ставане нямам, вашите часове за мен са вече ракиено време 🤣 Малката е или в някой Wachstumsschub или нещо друго я мъчи и нощите са с променлив успех.
Марго, аз като не бях вързана откъм ваканции с деца, си слагах отпуските в периодите без ваканция за моя бундесланд. Така поне се възползвахбот евтините билети. Започни така, според мен от май натам ще се подобри коронното положение и човек може да планира по-смело.
Михаела, вие имате ли план какво защо или първо жилище търсите, а после работа? Не е много ясно от питането ти, а все пак има значение защо аджеба искате да живеете еди къде си.😒 Пък без работа не зная дали ще ви даде жилище някой.

# 17
  • Мнения: 1 090
Благодаря за темата:bouquetf:

Игри - зимата играем Монополи, защото изисква повече време. Често продължаваме и на следващия ден. Иначе често играем на Уно, Соло, Würfelligretto.

# 18
  • Мнения: 9 361
Благодаря за темата:bouquetf:

Игри - зимата играем Монополи, защото изисква повече време. Често продължаваме и на следващия ден. Иначе често играем на Уно, Соло, Würfelligretto.
Браво на вас! Ние след 3 часа игра прекратяваме. Хваща ни съклет. Предпочитаме игри, които по-бързо се играят.

# 19
  • Мнения: 6 705
И на нас по-бързите игри ни харесват. И без това се играе на килима, на никой не му се седи на столове след цял ден ,  и вечер вдигам всичко и пускам робота . Stuck Out Tongue

# 20
  • Мнения: X
Аз също обичам бързи игри – цак-цак и свършила. Детето ни мъчи от време на време с едни карти с коли/животни/планети и т.н. Леле като се закучи понякога тази ми ти игра... и мен ме хваща съклетът. Ние играем и бебешки игри като: Tier auf Tier (три различни комплекта наведнъж, че да не е съвсем лесно), Quak, Bewegungsdomino, Kakerlakak, das magische Labyrinth. Иначе Не се сърди човече, Микадо, Дженга, Мемори (картите разделени на 2 и за време), Schloss Schlotterstein, ... Напоследък играем и на кораби и бесилка.
Моята най-най-най-любима игра е Scrabble на български. Детето обаче там не е толкова фит. На немски ми е мега скучна, защото няма място за дъгли думи, а и немският май не е точно език като за Scrabble. А сигурно и моят немски не е съвсем достатъчен. Laughing Има и още една игра на думи на лисче, която харесвам, но никой не иска да играе с мен.

# 21
  • Мнения: X
Бибит благодаря за темата.
Бела попитай мъжа си за приложението. Върви ли без проблем?
Ние Монополито го играем със седмици, водя записки.
На у-ще са правили два теста и доколкото разбрах ще е така за наше улеснение. За да не носим на другия ден тест ако тест пуул-а е положителен.
Отпуски и плануване на нещо и мен ме тормози.
Дилема имам и с у-щата, нищо не съм решила, а то не остана време.

# 22
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Моите момчета се оплакаха, че днес са се тествали с някакви нови тестове, от които доста са били невалидни. На малкият се паднал невалиден и е трябвало да прави нов. Големият се чуди дали да не мине през тестцентъра преди училище утре, защото има класно, за което много учи и се страхува да не излезе пак фалшиво положителен и да не може да пише.

# 23
  • Germany
  • Мнения: 2 010
За много години, дами! Чета ви редовно, но някаква депресия ме е хванала и нямам желание за нищо. Креативността ми и тя е на 0-та, а това хич не е добре при мен.
И аз се чудя дали да букна пътуване…всъщност още малко ще се почудя и ще се престраша.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Ние от известно време покрай децата нямаме време да играем игри, но на мен една много любима ми е Anno Domini Erfindungen, но и други от серията са интересни.

Siedler von Catan и Carcassonne също много играехме, преди децата 😅

# 25
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Уф, ей ме и мен. Искам пролет и лято целогодишно (може малко есен за цвят). Мракът и студът ме мъчат. Благодаря за темата.
Днес купих първите билети. Започвам да си правя плановете за годината. Живи и здрави да сме само, ей къде е Коледа 😜

# 26
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Май само аз не правя планове къде ще пътуваме тази години 🙈 понеже строим къща, всичката отпуска ще я планирам според кога какво ще можем да правим на строежа, или когато детската градина е затворена.

# 27
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Тео, здрави нерви и успех ви пожелавам. С фирма ли строите или сами играете Bauleiter? Ние правихме Kernsanierung почти и още се отърсваме от шока от контакта с всички майстори, както и от развитието на цените за последната година.

Аз искам тази година лятото да отидем за 2 седмици до Бг, да видим.

# 28
  • Мнения: X
Аз само искам да си топна д-то в морето, няма значение в кое, стига да е топло. Grinning Не планираме нищо отсега. Миналата година резервирахме морето 2 седмици преди да заминем и от морето резервирахме още няколко дни на планина. За Pfingstferien пак в последния момент беше и от едното място резервирахме за още едно. Laughing Май ни е станало навик да си удължаваме почивката в движение.

# 29
  • Мнения: 1 466
Чудна тема! :*
Ние играем Убонго,Уно,Мемори и разни други игри с голям кеф! Никой не обича да губи и стават големи драми понякога!  JoyМонополи сме играли по цяла седмица,но май нямаме нерви за толкова дълги игри.

Общи условия

Активация на акаунт