Стимулация с Фемара

  • 3 660
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 106
Здравейте! Моят случай е следния: правя лека стимулация с фемара 2х1 първите 2 месеца и 3тия месец 3х1. След третия месец получих сериозен косопад и горещи вълни от фемарата. Реших сама да си намаля дозата, защото много се изплаших при вида на толкова коса по четката.Някоя от вас имала ли е същия проблем и как го реши?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 718
Здрасти, това ми звучи като самопредписание, защото никой лекар не предписва доза 3х1 фемара - това е прекалено и не е добре за здравето. Предписва се да се пие максимум 5 дни, от 2-ри или 3-ти ден на цикъла до 7- ми, по едно на ден или 2х1. Целта е да се образуват 2-3 доминантни фоликула или един доминантен при липса на овулация на спонтанен цикъл. Това се следи с фоликулометрия.
Според мен сте си разбъркали хормоните и трябва да се направи изчистване 2-3 месеца поне да не се пие нищо хормонално. И изследвания на съотношение естрадиол/прогестерон.

# 17
  • Мнения: 106
Лекар ми предписа увеличение на дозата, поради не добре повлияване от тази с 2х1 на ден. Сама си върнах леката доза на сегашния ми 4 месец на 2х1, защото много се изплаших от косопада  който е от редките странични ефекти.  Имам преглед за проследяване другата седмица и ще решим как ще се продължи занапред.
Здрасти, това ми звучи като самопредписание, защото никой лекар не предписва доза 3х1 фемара - това е прекалено и не е добре за здравето. Предписва се да се пие максимум 5 дни, от 2-ри или 3-ти ден на цикъла до 7- ми, по едно на ден или 2х1. Целта е да се образуват 2-3 доминантни фоликула или един доминантен при липса на овулация на спонтанен цикъл. Това се следи с фоликулометрия.
Според мен сте си разбъркали хормоните и трябва да се направи изчистване 2-3 месеца поне да не се пие нищо хормонално. И изследвания на съотношение естрадиол/прогестерон.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 718
Разбирам. При мен, когато 2х1 пак стигна само до един дом.фоликул, ми добавиха мериоферт инжекции през ден, общо 4 бих и тогава стана успешната инсеминация, в следствие на която забременях. Но фемара повече от 2 на ден не са ми предписвали.
За мен косопада е от предозиране и може би до цикъл-два ще престане. Вижте си и щитовидните хормони.

# 19
  • Мнения: 106
Щитовидната последно беше повече от добре 0.9 тсх, но не знам сега. Четох, че може би от нисък естрадиол може да започне да пада косата. Ще видя другата седмица какво ще решим с доктора ми.
Разбирам. При мен, когато 2х1 пак стигна само до един дом.фоликул, ми добавиха мериоферт инжекции през ден, общо 4 бих и тогава стана успешната инсеминация, в следствие на която забременях. Но фемара повече от 2 на ден не са ми предписвали.
За мен косопада е от предозиране и може би до цикъл-два ще престане. Вижте си и щитовидните хормони.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 718
Да, фемарата е инхибитор на естрадиола и дори се дава дългосрочно на жени с рак, зависим от естрогеновата доминация като рак на гърдата. В някои държави отричат предписанието му за репродуктивни цели.
При мен дозата 2х1 адски ме изнервяше например и предизвикваше буря от настроения като на жена в менопауза.
Но все пак на трети опит стимулирана инсеминация, успях с фемарата в комбинация с мериоферт. Та някой път е необходимото зло.

# 21
  • Мнения: 64
Здравейте!

Някой с по-сериозни странични ефекти при стимулация с Фемара?
На втория ден се появи зловещо главоболие, което обхвана цялата лява страна главата, включително окото и към челюстта. Не минава и със силни болкоуспокояващи, та се наложи да я спра (лекарят също каза така).

Общи условия

Активация на акаунт