Стимулация с Фемара

  • 3 663
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте, от 5 месеца приемам Фемара за 5 дни, с ПКЯ съм. Всеки месец имам овулация и поставяме Ovitrell за пукане на фоликула, изследвала съм хормони, ходя на преглед след това - има доказана овулация.
При мъжът ми няма проблеми със спермограмата, при тръбите в лявата има уж някакво стеснение, но лекарят ми каза да не се притеснявам за това…
Мислите ли, че е нормално? Имало ли е някоя от вас, която да приема такъв дълъг период Фемара (Летрозол) и да няма успех дори с доказана овулация?
Лекарят ми обяснява, че може самото качество на яйцеклетките да не е добро, което се случвало при момичета със СПКЯ, знаете ли за подобно нещо и има ли как да повиша качеството им?
Без медикаменти доказано нямам овулация и ми идва на 50-60 дни, а може и на 2-3 месеца …

# 1
  • София
  • Мнения: 4 884
Как ти е щитовидната, останалите хормони, с теглото как си?

# 2
  • Мнения: 33
Как ти е щитовидната, останалите хормони, с теглото как си?

Всичко е наред хормонално, 1.70 съм висока 58 кг

# 3
  • София
  • Мнения: 4 884
Като казваш нормално, колко е ТСХ, тат, мат, инсулин, тестостерон, пролактин? Дай стойности или снимай изследния. Цветната снимка и спернограната къде са правени?

# 4
  • Мнения: 4 660
Фемара приемах два три месеца пълна катастрофа, дори с Клостилбегит правех по хубави фоликули.
За подобравяне на качеството на яйцеклетките съм пила Иногинол прахчета, Иногинол (два пъти забременях след него)  и Cycle Balans за регулиране на цикъл след секцио. Като първите два се пият по схема а третото пие се постоянно 2-3 месеца. Аз също бях с СПКЯ, след като родих цикълът се регулира по часовник е на 28 дена.

# 5
  • Мнения: 33
Като казваш нормално, колко е ТСХ, тат, мат, инсулин, тестостерон, пролактин? Дай стойности или снимай изследния. Цветната снимка и спернограната къде са правени?

Пуснала съм всички тези изследвания и са гледани от гинеколог и ендокринолог и са в норма, цветна снимка и спермограма в репродуктивна клиника. Интересува ме по - скоро дали има човек в сходна ситуация?

# 6
  • Мнения: 11
Здравейте. Пих фемара за пръв път от 3ти до 7ми ден по 1табл. От 16ти до 25ти ден ще пия дуфастон. Имам СПКЯ и едно детенце на 5г. Искам да имам още едно , но се откри че нямам овулация. Страшно нисък ми е прогестерона със стойности 1.51.  Останалите ми хормони са наред с изключение на тестостерона. Приемам също така Сайкъл Баланс. Има ли успешни стимулации и успешни бременности по тази схема?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 718
Здравейте,
На мен ми дадоха фемара от 2ри до 7ми ден по 2 на ден за стимулация за процедура за инсе. На 39 съм, без деца, с миома и една запушена тръба. И аз в известен период съм имала ановулаторни цикли и тогава - нисък прогестерон. Когато нямаш ову, е нормално да е нисък, защото не се е пукнал фоликул, който да образува жълто тяло във втората част на цикъла (източникът на прогестерон). От 2-3 години, обаче нещата се нормализираха хормонално. Още имам мн добър резерв, АМХ - 2,8. Пих известно време пикозитол, редувах с s-femme за инозитола и повишаване качеството на Я и редовна ову. Сега прогестеронът ми е около 3,8 на 21ви ден. Въпреки това, смятам за следващата процедура инсе да ползвам прогестеронов крем, тъй като докторката не ми изписа утрогестан или дуфастон, защото прецени, че била достатъчно дебела лигавицата. Въпреки това опитът беше неуспешен.

# 8
  • Мнения: 25
Здравейте, виждам че отдавна няма коментари по темата и моля, ако има мами заченали успешно след стимулация с Фемара да споделят. Аз втори месец пия от 3-ти до 7-ми ден. Първия месец имах два фоликула, предизвикаха овулацията в ЧХГ, пия и Сайкъл баланс, но за съжаление до момента, без резултат.

# 9
  • Мнения: 1
Писах ти на лично

# 10
  • Мнения: 44
Здравейте, виждам че отдавна няма коментари по темата и моля, ако има мами заченали успешно след стимулация с Фемара да споделят. Аз втори месец пия от 3-ти до 7-ми ден. Първия месец имах два фоликула, предизвикаха овулацията в ЧХГ, пия и Сайкъл баланс, но за съжаление до момента, без резултат.
Здравей!Днес бях на преглед и ми назначиха да пия Фемара 2х1 за 5 дни след това ще ходя пак на преглед!Бих искала ,ако може да споделиш как ти действа приема на Фемара имаше ли странични ефекти?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз забременях успешно с ползване на фемара (от 2ри до 6ти ден, цикъл -26 дневен). На трета инсеминация. Добавиха ми и три инжекции мериоферт през ден от трети ден. Преди това пих два месеца инофолик комби. Надявам се да съм помогнала! Успех, момичета!

# 12
  • Мнения: 44
Аз забременях успешно с ползване на фемара (от 2ри до 6ти ден, цикъл -26 дневен). На трета инсеминация. Добавиха ми и три инжекции мериоферт през ден от трети ден. Преди това пих два месеца инофолик комби. Надявам се да съм помогнала! Успех, момичета!
Благодаря,че сподели с нас!🌷

# 13
  • Мнения: 3
Здравейте ,искам да попитам от къде закупихте Фемара ,защото на мен днес ми го изписаха и немога да го открия , а от утре трябва да ги пия .
Предстои ми инсеминация .
Благодаря ви предварително .

# 14
  • Мнения: 76
В кой град сте?

Общи условия

Активация на акаунт