Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 9

  • 56 665
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 922
От снощи започнах с вендузите,  този път обаче ще ги правя под душа с душ гел и при мен като при Ани се напукват капилярите, но ще гледам да ги правя по внимателно и ще наблегна на задно бедро. Днес си купих и кислородна вода , след масажа ще ги мажа с нея.
Ще си направя снимки довечера и пак ще снимам след известно време да видим дали ще има разлика.

# 31
  • Мнения: 865
От снощи започнах с вендузите,  този път обаче ще ги правя под душа с душ гел и при мен като при Ани се напукват капилярите, но ще гледам да ги правя по внимателно и ще наблегна на задно бедро. Днес си купих и кислородна вода , след масажа ще ги мажа с нея.
Ще си направя снимки довечера и пак ще снимам след известно време да видим дали ще има разлика.
Би ли споделила и тук резултата?

# 32
  • Мнения: 1 922
От снощи започнах с вендузите,  този път обаче ще ги правя под душа с душ гел и при мен като при Ани се напукват капилярите, но ще гледам да ги правя по внимателно и ще наблегна на задно бедро. Днес си купих и кислородна вода , след масажа ще ги мажа с нея.
Ще си направя снимки довечера и пак ще снимам след известно време да видим дали ще има разлика.
Би ли споделила и тук резултата?

За съжаление не успях да направя читава снимка, на която да се вижда добре, иначе с удоволствие.
Вече трети ден съм с мускулна треска, отдавна не бях имала такава продължителна.
Открих нова рецепта за бананови палачинки от една инфлоенсърка много ми хареса, стават много пухкави.
1 банан
2 яйца
1 суп. л. с връх кокосово брашно
бакпулвер
Това е основата, като може да се добавят и други продукти. Изчаква се сместа леко да се сгъсти, само няколко мин.

Последна редакция: вт, 18 яну 2022, 11:08 от Nona M.

# 33
  • Габрово
  • Мнения: 1 017
Е аз не обичам вино по принцип, просто го избирам като най- малкото зло, така да се каже.
Аз имам чуството, че всичко влияе върху целулита ми, затова избягвам и алкохола.
Иначе преди любимото ми си беше бирата. Сега рядко си позволявам и то безалкохолна такава.
леле .и аз напоследък с тази бира вечер...

# 34
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Здравейте. Следя ви, но рядко пиша.
Нона, аз правя банановите палачинки с 2 малки яйца и 2 големи банана, 1-2 с.л. брашно каквото имам.
Днес правих тези палачинки https://healthywithdeni.com/2020/02/apple-pancakes/. Много сполучливи се оказаха. Направих 1/3 от дозата - 3 малки палачинки.
И да питам: при поръчка от My Protein кога се отразява плащането? Снощи поръчах протеин, в картата ми сумата е намаляла, но не ми искаха верификация на плащането със статичен и динамичен код, както друг път.

# 35
  • Мнения: 1 922
Тези , които поснах имат хитринка за да са толкова пухкави. Като се сложат в тигана се похлупват с капак, така се задушават и набъбват. Сутринта пак правих за следобедна закуска ще си ги хапна.
Направих си също и домашна гранола, много сполучлива стана Simple Smile
Guinness и аз съм правила с овесени ядки или с лимец или пък с протеин. Но тези с кокосовото брашно стават най- пухкави и въздушни Simple Smile
Снощи готвих заек с картофи, но ми стана сухичко понеже времето ми беше ограничено, но нищо пак ще се изяде.
Довечера незнам какво ще се яде, а искам и да тренирам. Ходими се на фитнес, но ми е студено. Ще видим.

# 36
  • Мнения: 2 805
Привет момичета,

аз съм от редовно четящите и много рядко списващите Simple Smile Поради липса на време, не на желание.
Моята цел в момента е като на Ветрена - имам точно около килограм и половина два, които са си мазнини и искам да изчистя. И пустите бедра и дупе да стегна.
Това са ми слабите места. И не мога да си намеря моята програма, която да разботи за мен и това е.

За съжаление имах миналата година много дълъг период, от около половин година, с който не тренирах и това повлия много.

Моят целулит напук на подновените тренировки и по-здравословното хранене, цъфти е се чувства съвсем като у дома си по бедрата ми, от една година вече и по предната част. Не само отзад и по дупето. Вендузи имам, но мерак да правя масажи не, направо откачам от нетърпение и скука да ги правя.
Тук вече съм се отказала от борбата, само се надавам, че като си стегна бедрата, ще поизчезне. Структурата ми е пясъчен часовник и съответно бедра и дупе страдат най-много при всеки качен кг. Но забелязах, че започвам да трупам и на талия, което явно е от възрастта и забавянето на метаболизма. Все пак съм на 42.

В предната тема четох за проблеми с корема, подуване и газове и да споделя моята болка по този въпрос. От края на 2018 започна при мен това с подуването, киселини и газове и прочие "приятности". Преди това, корем плосък като дъска, ако ще половин прасе да погълна. Но рахатът свърши преди няколко години и от тогава плосък корем виждам все по-рядко, независими колко ям или тренирам.
Два пъти лекувам хеликобактер пилори, честно казано не знам дали всичките неразположения се дължат само на тази упорита гад, но е факт, че е част от причината за подут и "говорещ" стомах.

Тук лекарите ми предписват таблетки семитикон и пантопразол, но не помагат особено.
Но масажистката, при която ходя, практикува аюрведа и тя ми каза след всяко ядене - семена от кимион и копър и сутрин след закуска 1 ч. л. с малко топла вода женско биле на прах ( licorice powder). И смятам да ги започна, защото коремът ми е като на бременна в първото тримесичие:disappointed:
Много съм разстроена и ми е голяма драма. Ако някой има съвети или идеи какво още да изследвам и търся, моля, ще съм благодарна.

Ще си купя и ензимите предложени от Ани в предната тема. Значи тренирам корем, и той си е все така подут, и  ми е демотивиращо и не знам ще се оправи ли въобще този проблем.

# 37
  • Мнения: 2 607
Здравейте, дами. Grinning

Включвам се в трансформиращия клуб. Родих на 29.12. Gift Heart Бях качила 12,5-13 кг и сега съм 2 кг над стартовите преди бременността. Коремът ми е доста плосък, но съм с по-широка талия, имам леко сланинка за изгаряне, но не много. Нямам нито една стрия и кожата ми веднага се сви, за сметка на това съм с целулит на дупето като го стегна, много по-висок % мазнини и по-малко мускул, по-големи мерки на дупето и бедрата. Абе баш съм си за трансформация, макар с дрехи да не ми личи, че съм раждала. Стартирам от 58,5 кг, 171 и се надявам да си върна готините мерки и релеф. В момента мога да правя само много лека диета (кърмя изцяло и имам чувството по цял ден...), лек спорт ще включа след 3 седмици. Упражнения правя само специални за след раждане по план, предимно дихателни и за pelvic floor, възстановяващи.

Според опита ми последните седмици поддържам кг на оклло 2000-2400 калории. Затова ,,диетата" ми ще почне с 2100 калории за първата седмица и изцяло без сладки ( коити слдд раждането си позволих в изобилие за сметка на бременността), без боклуци и с повече протеин.

Като цяло съм доволна от малките поражения, очаквах да са по-големи и да имам да свалям повече. определено усилията ми по време на бременността се отразиха позитивно. Целулитът със сигурност е резултат от храненето ми до началото на 6 месец-веганско заради гадене и само въглехидрати без протеини, от части с доста захар, но какво да се прави. Чиста храна и да се надяваме скоро истински спорт ще го стопят.

За мотивация съм си нарекла края на март като термин да имам първи подобрения във физиката и намалени мерки. Тогава ще поканим семейството на мъжа ми на гости и искам да се презентирам в страхотна форма за обстоятелствата си и да си облека една хубава рокля. Естествено предизвикателството ще е да подобря телосложението без да се отрази на кърменето.

# 38
  • Мнения: 23
Здравейте, момичета Flowers Hibiscus
Преди известно време споделих своята трансформация в една Фейсбук група и понеже доста момичета ми писаха на лично, реших да напиша статия в блога си като обобщение на всички въпроси. Слагам и тук, ако ви е интересно да прочетете - https://kamymarino.wordpress.com/2022/01/31/%d0%bf%d1%8a%d1%82%d … 1%8f%d0%bb%d0%be/  Тук описвам само хранителния си режим. Ще добавя и втора част с тренировки Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4 745
Благодаря ,много интересно ми беше ! Ще чакам с нетърпение втората  част за тренировките !

# 40
  • Мнения: X
Ками, браво! Страхотна трансформация! С интерес ще чакам да прочета и за тренировките.

Аз изкарах от архивите едно меню, което имам от Румяна Илиева и утре започвам по него. С тренировките съм ок, но яденето ми е голям препъникамък. Особено в дните, когато ранния от вкъщи, е голям кошмар. Добре поне, че не го правя често.

# 41
  • Мнения: 1 922
Здравейте, момичета Flowers Hibiscus
Преди известно време споделих своята трансформация в една Фейсбук група и понеже доста момичета ми писаха на лично, реших да напиша статия в блога си като обобщение на всички въпроси. Слагам и тук, ако ви е интересно да прочетете - https://kamymarino.wordpress.com/2022/01/31/%d0%bf%d1%8a%d1%82%d … 1%8f%d0%bb%d0%be/  Тук описвам само хранителния си режим. Ще добавя и втора част с тренировки Simple Smile

Адмирации за постигнатото!
На мен ми е интересно какво се крие под клина Simple Smile Сега да не си помислиш нещо, ще обясня защо.
Повечето трансформации, които съм виждала са на слаби /направо хилави/ момичета без мазнини и целулит.
Затова ми е интересно как е при теб при килограмите които си имала. Не споменаваш дали имаш или си имала проблеми с целулита.
И най- вече на какви тренировки залагаш?

# 42
  • Мнения: 23
Благодаря ви, момичета! Ще споделя задължително и втората част Simple Smile
Нона, под клина няма нищо интересно Grinning Аз винаги съм била стегната и съм спортувала активно, дори и да съм била някой килограм отгоре. След бременността беше кофти, но се "прибрах" нормално. Нямам увиснала кожа примерно, а целулитът е в рамките на нормалното. Даже почти нямам. Ще ти пратя една снимка на лично Grin

# 43
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Момичета, споделете ваши любими вкусове протеин от My Protein. Купих бисквитка и сметана, но ми е много сладък и smooth chocolate, но вкусът е като на какао на прах. Не е лош шоколадът, но ми се искаше по - интензивен вкус.

# 44
  • Мнения: 989
Момичета, споделете ваши любими вкусове протеин от My Protein. Купих бисквитка и сметана, но ми е много сладък и smooth chocolate, но вкусът е като на какао на прах. Не е лош шоколадът, но ми се искаше по - интензивен вкус.
Моят любим е ванилия.

Общи условия

Активация на акаунт