Образователен говорилник - 22 - Мир и светлина. И търпение

  • 21 504
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 019
Честита 2022! Бъдете здрави и щастливи!

# 16
  • Мнения: 19 302
Честита Нова година! Пожелавам ви крепко здраве, късмет и поводи за повече усмивки!

# 17
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Дай Боже да е мирна и щастлива!

Рейни, какво означават съкращенията?

Мецане, easy Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 5 255
За Много Години Simple Smile Явно сте заети във вайбъра.
Лейче, странни IT неща, в общи линии се чувствам така, като лекар започне да ми обяснява подробности за болестите или ми показва на ехограф какво вижда Grinning 

# 19
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Е ти не питаш ли какво означава това, което не разбираш? Според мен трябва да се обясни докато пациентът не разбере...
Днес имахме пробен по мат
Толко родители не съм виждала пред училище от пробните в 4 клас...

# 20
  • София
  • Мнения: 6 680
Какво значи пробен по МАТ? За НВО ли?

# 21
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Ами не, те си правят пробни за техния изпит по математика. Не зная дали е по-труден от Нво, но така мисля, два модула, втория е задачи с текст и описание.
В гимназията приемът в 8 клас е изпит по математика, в техния формат, и някакъв минимум от Нво по Бел и мат.

# 22
  • Мнения: 5 639
В 8 клас на общо основание ли се кандидатства при вас или има някакво предимство за собствените питомци?

# 23
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Предимството им е, че имат една възможност повече. Има два изпита по мат и се взема по-високата оценка. Нашите имат и трета възможност с директорското контролно, което е последният пробен. Така мисля, без да съм 100%.

# 24
  • Мнения: 5 639
Мерси, логично. Успех на децата!

# 25
  • София
  • Мнения: 5 255
Е ти не питаш ли какво означава това, което не разбираш? Според мен трябва да се обясни докато пациентът не разбере...
Днес имахме пробен по мат
Толко родители не съм виждала пред училище от пробните в 4 клас...
Май не си се запознала с моята любознателност, но ... последният път беше- Аз пред огромен плазмен монитор, лекаркарка- Ето тук, така ясно се виждат (някакви власинки, не ми се смей), които показват ясно, че има синдром на раздразненото дебело черво. Аз, гледайки плазматама- нещо виждам, ма какво е ....; Първият ми път срещу подобен монитор- ето това е вашето бебе.. аз виждайки поне още 5-6 еднакви с това неща, излезнах разревана, че детето си не мога да позная Grinning Едно е да попитащ какво е това, друго е да ти обяснят, че е едикакво си и се вижда ясно. Та и при мен така..ама как така не го разбираш, то е ясно Grinning

# 26
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Е ти не ми отговори какво означават съкращенията, аз си питам като не знам нещо. Сравнението не е адекватно според мен Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Както и да е.
Дано седмицата мине присъствено, че окапват клас след клас.

# 27
  • Мнения: 6 450
Свърши и нашата ваканция, от днес сме в нормален график - училище, работа, тренировки. Децата са присъствено, ще ги тестват всеки ден в училище тази седмица, с изключение на тези с бустер, за които тестването ще е доброволно. Бяхме помолени да си тестваме децата и вчера, разумно е, направихме го.
Бяхме 2 седмици в Бг. Празници, ски, близки. Сърцето ми е пълно.
Изкарахме една тридневна хремо-кихавица. Голямо тестване падна, добре че си бях помъкнала тестове в багажа.

# 28
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
От колко години е позволен бустер?
Тук няа още указания за децата.

# 29
  • Мнения: 6 450
Трябва да поровя, и мен ме изненада това на първо четене. Но не съм срещала твърдение, че бустването е само за 18+. Като се има предвид, че група 12-17 ваксинират от средата на лятото, а в края на миналата година направиха срока на бустъра да е 3 месеца след втора ваксина, е логично да има и тийнове с бустър. Гаджето на първородния е с бустър, на 16 е.

Допълвам се, че прочетох - немското здравно министерство препоръчва бустване на 12-17 годишните предвид зора с омикрона и растящите числа, СТИКО още се въздържа по въпроса

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 08:18 от Mößbauer-Effekt

Общи условия

Активация на акаунт