Образователен говорилник - 22 - Мир и светлина. И търпение

  • 21 508
  • 305
  •   1
Отговори
# 45
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Що?
Според мен има смисъл...

# 46
  • Мнения: 5 639
Разбира се, че има. Но бъдещето е в профилирането. Общата култура всеки ще си я набавя сам.

# 47
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Не е само общата култура, струва ми се, че ще направи по-справедлив този изпит...

# 48
  • София
  • Мнения: 16 197
Охо, мен са ме изтрили "оттатъка" по повод ефективността на J&J. Сега какво следва, бан?

# 49
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Във ваксинската тема ли? Аз нея вече не я чета. Какво им каза?
И защо БАН? Те си трият според разбиранията... или според тези на докладвалия...

# 50
  • София
  • Мнения: 5 019
Разширение на обхвата на изпита ще бъде от полза на децата от добри училища. Сега поне много ученици имат шанс да компенсират неуредиците на училища, които не са от ранга на 20-то Simple Smile с помощта на школи, но при повече предмети това по-трудно ще става.

# 51
  • Мнения: 5 639
Там много се трие, щото много плява има (и аз допринасям), та не се впечатлявай.

По-справедлив, но да е един общ. Не да ми се мотаят разни математици.

# 52
  • София
  • Мнения: 12 015
Съвсем ще побъркат децата, ако разширят материала за изпита с всички разказвателни предмети. И вместо само български и математика, ще трябва и да наизустяват цялата история, география и т.н. от 5-ти до 7-ми клас. Не знам как това може да ви се вижда смислено. Може би защото няма да е на гърба на вашите деца.

# 53
  • Мнения: 2 072
Е няма да е цялата, де, само българската Simple Smile
Не мисля, че с всичкото ДО, пандемии и т.н. ще причинят в следващите няколко години това на децата, но вече нищо няма и да ме учуди...

# 54
  • Мнения: 5 898
Има смисъл от това. Но да вземат решение за такава промяна за набор, който в момента е в 1 клас например. Или 3-ти. Една година преди изпита е една чудна гавра.
Да е обявено предварително какъв точно материал ще обхваща в конкретика изпита. Примерни тестове. Децата години да са учили по начина на тестване.

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 09:49 от Fancy

# 55
  • Мнения: 19 302
Радвам се, че минахме по старата система Simple Smile
Наизустяването на тезите е приумица на някой учител. Няма нужда от това, нито си струва точките.

# 56
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Във Франция в т.нар техен "седми клас" децата държат матури по основните си предмети, за да могат да преминат в гимназиален етап и да се борят за конкретно училище. Само че там няма практика да се ходи на школи и частни уроци. Държавата уж се опитва да осигури едно и също ниво в училищата и се справя, но разлика има и тя се дължи на по-амбициозните деца, които се борят за реномираните училища. Та за матурите - френски, математика, всички предмети без физическо, изкуства и втори език. Влиза и оценка от стаж и устен изпит. Но там скалата за оценяване е от 1 до 20, има много компоненти и това позволява разслояване. Демек - няма деца с резултати 20 по всичко. В скалата влизат отвен резултати от тестове, матури, също домашни, поведение, спазване на срокове....

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 09:20 от gadamer

# 57
  • Мнения: 7 112
Здравейте.
Надявам се, че няма да се натрапя като външен за групата.
От тези с дете, което е тестови модел и е възможно догонина да покрива целия материал. Всъщност не знам дали има правилно добро с оглед на това, че вече всичко е само заучаване на формат в елитни школи (с малките изключения на родители, които поемат подготовката) и подлудяване на децата от критериите на свои и външни учители, но и помощта на мама. И всичко това се случва от години и е до такава степен, че преди година ми се налагаше да се обяснявам с езикова школа защо ми е важно училищното, а не сателитното образование. В момента или външното оценяване става все по-малко затрудняващо, или школите и частните учители са станали страхотни в подготовката на децата.   

# 58
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Необходимостта от двугодишна школа или учител е безумие и е просто касичка. Този формат е вреден и за деца и за учители. Трябва да участва нещо различно, за да се излезе от изпилените критерии и надскачането на школи...
От друга страна целият ни сектор на услуги е паралелен та не знам...
Рони, има деца които не ходят на уроци. И въобще не мисля, че са задължителни.

# 59
  • Мнения: 5 898
Всичко е много добре, но както знаем, реализацията на идеите от МОН куца страшно много.
Аз лично предпочитам да си минем по старата схема. А МОН да подготвят стройна методология, която да тестват и изпипват, да настройват включения материал и начина на преподаване, докато сегашните 1-класници или 3-класници им дойде време за матури.

Последна редакция: сб, 15 яну 2022, 13:27 от Fancy

Общи условия

Активация на акаунт