Великобритания - тема [90] Коледно - Новогодишна Омриконска

  • 29 399
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 892
Честно казано, не бях останала с впечатление, че тук не работят млечни зъби.
Опитът ми е от две дентални клиники в различни райони. В първата сложиха пломба на млечен предкътник на дъщеря ми (тогава на 6) като казаха, че ако падне, може евентуално да се мисли за вадене на зъба. Защото, ако пломбата падне или има пукнатина между нея и зъба и тя трябва да се смени, това означава ново пилене на зъба, съответно новата пломба да е по-голяма и по-нестабилна. Пломбата е сменяна 3 пъти оттогава - веднъж в България и два пъти в клиниката, към която сме сега. Последният път беше непосредствено преди първия и пълен локдаун. В кръга на шегата, след последната смяна спрях морковите на дъщеря ми, защото се притеснявах да не падне пломбата и да се чудя къде да търсим зъболекар тогава. Сега, почти на 12, зъбчето се клати вече и се надявам скоро да падне естествено.
Може да е било възможно да ѝ бъдат спестени манипулациите по смяна на пломба, но никой зъболекар не предложи директно вадене, всеки действаше с надеждата, че зъба може да бъде спасен докато дойде момента на естественото му падане.

# 31
  • Мнения: 11 622
Вероятно детето не е било с абсцес на зъбчето.
Всяка манипулация си има показания и противопоказания....

# 32
  • Мнения: 8 892
Вероятно това е причината. Но още първата пломба беше голяма и не даваха гаранция, че ще издържи дълго. Ронка говори за абсцес при нейното дете.

# 33
  • Мнения: 11 622
Именно - при абсцес има опастност той да премине към мозъчен, или да порази костта, като това засяга последващите постоянни зъби.
За това при абсцес на млечен зъб той се вади.
Може да се лекува инфекция или кариес.

# 34
  • Мнения: 5 277
О, аз за абцес не говоря. Говорех за пулпит на млечен зъб.
При абцес на постоянен зъб при възрастен също ли директно се вади? Защото май тогава има същия риск.
Ммммне, май първо изписваха антибиотик, за да опитат да спасят зъба, както и да лекуват възпалението.

И въпросът беше не в опасността от възпалението, а в това, че няма нужда да ужасяваме децата си, като ги водим на зъболекар, да им лекуват зъби, които могат да се извадят и проблемът да се реши срещу 350 кинта

Последна редакция: пт, 17 дек 2021, 14:04 от brumm

# 35
  • Мнения: 11 622
Абе не знам кой за какво говори, но е добре когато се дават съвети хубаво да се прочете за какво е искания съвет.

# 36
  • Мнения: 5 277
Съвети никъде не съм давала.

# 37
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Хоп и аз в новата тема ☺

На болните бързо оздравяване и възстановяване!
На отрицателните пожелавам да си останат с отрицателни тестове 🤗

За зъболекарите, през NHS не поемат всички процедури. Аз винаги питам какви други опции имам, дори и на частно платени да са. Всичко правят, само много скъпо излиза и сложните процедури са с висок риск, за който предупреждават и не поемат отговорност. Тоест, може да си платите, да го направят и след време същият проблем да се появи и пак трябва да плащате 🤪

Аз още не усещам никакви миризми... Язък ми за Yankee candle advent calendar, само мъжът го усеща, а той не е фен на ароматни свещи. Днес излязох на разходка с колелото и буквално се загубих в парка. Та освен да карам колело и бутах по кални пътеки, но ми беше хубаво 😊 💕
Скрит текст:

# 38
  • Мнения: 3 222
Честита ти свобода! Много релаксираща снимка❤️Аз съм в чуденка къде да скитаме утре.

Иначе и моят зъб е на частно. Зъболекарката по NHS прави над 1г каквото можа да го лекува и ме препрати към частен специалист да каже какво още може да се направи, за да знаем ще се вади ли и какви са ми опциите. Той даде 70% шанс на зъба и като го отвори, се оказа по-добре от очакваното дори. Задействах зъбна застраховка, която покрива 80% от манипулацията и която не само ми покри частния прием, но и намери за 2 часа навръх банкхолидея зъболекар да ме приеме по спешност.

Сега говорих с ЛЛ. Моята очна екзема се оказа АД на клепачите. Ще се сменя козметиката, освен другото, което изписа. Остава и да открия какво я провокира. Някой с опит да препоръча добра козметика за дерматит по лицето? Знам, че е индивидуално, но да придобия представа какво има на пазара. Тя препоръчва Zerocream.🤔

# 39
  • London
  • Мнения: 6 732
Моето дете с аутизъм не знам как ще изтърпи зъболекар, със сигурност ще го водя на частно и преди това проверен и с опит с хора от спектъра. За щастие....на 7 няма ни един кариес и проблем по зъбите до момента. Яде много сирене, може пък от това да е.Joy

Аз ходя на частно....доволна съм. Преди две седмици сменях пломба пак при тях, три мъдреца ми извадиха. Запазвам си за вечерите и ме взимат на мига, което е и идеята.

Моята доставка....я намерих днес пред вратата с дълго писмо. Била оставена в някакъв коридор в някакъв друг блок. Човек я видял и ми я донесъл. А онези още си седят с трак информацията за чакащ специалист пакет. Такива говеда са тези от Хермес, но ги посадих на продавача....дано подаде някакъв сигнал. Та така....

# 40
  • Мнения: 3 222
Значи шансът да получиш нов диван за Коледа все още е в сила😂

# 41
  • London
  • Мнения: 6 732
Нееее,те просто са го измислили....само защото не е имало пакет вече на моя адрес, оставили са го в някакъв си друг коридор. Joy

# 42
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
И сериозно, поне един диван няма ли да изкяриш? Satisfied
Скрит текст:
La Catrala, писах преди време и в другата тема: в Лондон има много добри специалисти точно за такива деца. Но най-добре да поискаш направление от вашия стоматолог за Community Dental клиниките, и да заведат детето като пациент там. Работят предимно с такива случаи, на "специални" деца и възрастни, и имат опцията за пълни и семи- упойки, което знаеш колко е неизбежно :/

# 43
  • London
  • Мнения: 6 732
Да навярно ще е неизбежно, но за щастие засега няма проблеми и ще го мисля по-натам. Може пък докато дойде време да си изтърпи чинно. Той ме изненада с много хубаво участие в коледната програма, беше научил танц, пожела на микрофона Весела Коледа и щастлива НГ. А аз щях да се пукна от гордост ....Joy В мейнстрийм никога не го включваха в програмата ....а сега беше водещо лице, определено му харесва повече да е в центъра на събитията на човека и това му дава и повече увереност.Blush
Да ти кажа Ина....сме в минималистично жилище и нямам място за много мебели та по-хубаво, че не ми се налага да мисля и още една мебел.Joy

# 44
  • Мнения: 1 478
Абцес ни каза, че е зъболекарката. Но не и даде антибиотик, което значи че отшумява. То и наистина вече не е подуто и е доста по-добре. Жабури със смрадлика всеки ден. Освен това казаха и сушени сливи да полага на мястото.
Целят проблем не е толкова във ваденето, а колкото неналичието на друга переспектива и чакането. Ако е наистина толкова зле, да го вадят, няма смисъл. Но директно да се вади само защото е млечен, не съм съгласна. В понеделник я вика за снимка, поне да се види какво е и ще се решава тогава. Отделно и намери и друг кариес, но и той трябва да се прави в болницата, защото тя не можела.

Общи условия

Активация на акаунт