С Дядо Коледа и Л@утербах на топло чайче в НЕМСКАТА тема/225

  • 23 281
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 823
Ами добре, значи съни е права. Нямам никакви претенции за пфлихт и подобни.

Последна редакция: пт, 07 яну 2022, 22:43 от bella-ciao

# 691
  • Мнения: 9 152
Някой да има информация или да е чул за одобреното  лекарство на Пфайзер?
Дали има надежда скоро да е достъпно за всеки в аптечната мрежа?

# 692
  • Мнения: X
bella-ciao, не, не. Имах предвид дали гласят Impfpflicht и за децата (12-18) освен за дъртите.

# 693
  • Мнения: X
Някой да има информация или да е чул за одобреното  лекарство на Пфайзер?
Дали има надежда скоро да е достъпно за всеки в аптечната мрежа?
Не. То струва над 500 евро дозата на едро и засега са възможни само поръчки от правителството на САЩ. Въпреки това, и Германия е поръчала някак или поне е заявила твърдо желание.

# 694
  • Мнения: 6 823
bella-ciao, не, не. Имах предвид дали гласят Impfpflicht и за децата (12-18) освен за дъртите.
Ами ако ги броят при изчисление на квотата .
Но мен по - ме тревожи полоението в Казахстан, затова не се занимавам да мисля по въпроса.

# 695
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
Някой да има информация или да е чул за одобреното  лекарство на Пфайзер?
Дали има надежда скоро да е достъпно за всеки в аптечната мрежа?
Не. То струва над 500 евро дозата на едро и засега са възможни само поръчки от правителството на САЩ.
Въпреки това, и Германия е поръчала някак или поне е заявила твърдо желание.
О, да, Германия не само, че имаше заявени количества, но и вече внесе.
А за цената, аз се надявах, че ще се поема по ЗК. И с рецепта ще е поносима.
Все си мисля, че със задаващата се вълна от Омикрон би било добре да има и по аптеките широко снабдяване с лекарството .

# 696
  • Мнения: X
С Казахстан положението е очаквано. Който има общо с Русия, нищо добро не го чака. Току що видях военната колона на умиротворителната им мисия, ум да ти зайде.

Кате, това е лекарство в оскъдни количества, само за амбулаторни условия.

# 697
  • Мнения: 6 823
Да. До сега нямаха проблеми в Казахстан, и имат мног оресурси, например снабдяваха ОМВ с петрол. Сега изведнъж имат проблеми. Да и Русия точно е виновна. Чакай , че се задавих от смях. Ама разни такива мнения идват. Дъги и пр. Сега дъги и пр. из Германия нещо не виждам.   Но не ми се разправя изобщо.

# 698
  • Мнения: 9 388
bella,
Дай първо да оправим проблемите с Украйна, че е зад гърба ни, пък Казахстан после. Байкунур е в Казахстан, макар да са под наем там, руснаците намеса няма да допуснат.

# 699
  • Мнения: X
Bellа, аз съм с впечатлението, че имаш нещо руско, за което ме извини, но ти зачекна темата и прикани за мнение. Моето твърдо мнение е, че Русия е голямо зло и много държави, включително и нашата, поколения наред още ще си носим последствията. В тези с настоящи близки отношения виждаме какво се случва. Защо не пратят стотици метри дълги колони с танкове в Полша или Австрия да умиротворяват протести? Не се прави на по-глупава отколкото си.
Аз съм от Варна и руското присъствие ми е болна тема.

# 700
  • Мнения: X
Някой да има информация или да е чул за одобреното  лекарство на Пфайзер?
Дали има надежда скоро да е достъпно за всеки в аптечната мрежа?
По новините бяха казвали, че е предвидено за определени групи хора, не за масово ползване.

# 701
  • Мнения: 9 152
Бях останала с впечатление, че лекарството, ако става дума за Паксловит е предназначено за масова употреба при първи симптоми в рамките на  първите 3- макс. 5 дена, за да се избегнат евентуални усложнения и хоспитализация.

# 702
  • Мнения: X
Бях останала с впечатление, че лекарството, ако става дума за Паксловит е предназначено за масова употреба при първи симптоми в рамките на  първите 3- макс. 5 дена, за да се избегнат евентуални усложнения и хоспитализация.
Да, точно така, само дето за рискови групи е предвидено.

# 703
  • Мнения: X
Още няма цуласунг в Германия. И не било алтернатива на ваксините.

# 704
  • Мнения: 1 333
Знаете ли дали мога да заменя сирене рикота с нещо? Бях купила роло от бутер тесто напълнено със спанак и сирене рикота и искам да направя нещо подобно за вечеря, но нямам точно такова сирене. Имам обикновено сирене, кварк, фриш кезе, моцарела и няколко вида кашкавал.

Общи условия

Активация на акаунт